Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek! Akik kolisok voltak/v...

Emberek! Akik kolisok voltak/vannak, ti jól kijöttetek a szobatársaitokkal?

Figyelt kérdés

Nekem egyik szobatársam néha felidegesít, de amúgy el lehet vele lenni, szóval nem panaszkodok :D

Kiváncsi vagyok személyes véleményekre :)


20L első éves egyetemista



jan. 9. 19:51
1 2
 11/17 Metionin ***** válasza:
8 évig voltam kolis, 3-as, majd 2-es szobában. Szerencsésnek mondhatom magam, az egész alatt csak 3 idióta szobatársam volt, azok is max egy félévig voltak, aztán kiköltöztek.
jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

3 évig voltam kolis, ebből 1.5 évig volt (szintén kolis) pasim.

Egy időben 2-3 szobatársam volt, plusz 3 szobatárs az ikerszobából (közös tere volt két szobának, hűtővel, asztalokkal, innen nyíltak a hálószobák, amelyek 3-4 ágyasok voltak)

Rendszeresen aludtam a pasimnál, így volt plusz 3+3 fogadott szobatársam egy időben.


Nem volt nagy a fluktuáció, de összesen volt 6 szobatársam, 5 az ikerszobában és 10 a pasimnál. Soha egyikkel sem volt semmilyen komolyabb konfliktusom (se nekik egymás közt, vagyis egyről sem tudok). Persze minimális volt, de ilyen 5 perc alatt megbeszélős kategória. Ja plusz a szobatársaim közül 3-nak volt pasija (mind abból a ténylegesen szobatársak közül), viszont csak egy aludt a szobában.


Kicsik voltak a szobák, kb fél méter volt az ágyak között.


Már nem vahyok kolis, de tartom a kapcsolatot a volt szobatársaimmal (vagyis csak a legutóbbi szobatársakkal).

jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Évekig laktam háromágyas kolesz-szobában, és szinte mindig az volt a felállás, hogy egyik szobatársammal kiválóan kijöttem, a másikkal nagyon nehezen. Általában mindig a jó szobatárs költözött ki (pl. összejött egy lánnyal és közösen béreltek albérletet), a másiktól meg én akartam szabadulni, így mindig teljesen újrarendeződtek a dolgok évente, néha félévente. De volt, aki kibukott, volt, hogy én kerültem másik kollégiumba stb. stb. 4 év alatt 11 szobatársam volt, a leghosszabb idő másfél év volt, amit együtt laktam valakivel.

Ezerféle helyzet volt, pl. emberileg tök jól megértettük egymást valakivel, de szörnyű testszaga és lábszaga volt. És a másik szobatárssal beszéltük, hogy mindketten érezzük, de egyikünk se tudja, hogy mondja ezt neki. Én egyszer valahogy próbáltam célozni rá, akkor az volt az érzésem, rossz néven veszi, ezért inkább nem szóltam többször, maradjon meg a jó viszony, valahogy elviselem a szagát.

jan. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ketten vagyunk a szobában, mindketten elsőfélévesek. Nem jövünk ki jól, bár nyílt háború hála a jó égnek nincs. Szerintem velem nincs különösebb probléma, de ő egyszerűen nincs tisztában az együttélés szabályaival, ráadásul még be is szólogat.

Már szereztem új szobatársat következő félévre, úgyhogy remélem megoldódik.

jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Gimi alatt 2 évig voltam kollégista, utána bejártam (napi 2x50 perces buszút volt, 15 perccel korábban keltem fel otthon, mint a koliban), nem is voltam akkoriban kész a kolis-életre, de a szobatársaimmal sem jöttünk ki a legjobban.


4-en voltunk egy olyan pici szobában, ahol a 2-2 ágy összeért a lábaknál, szekrényből is csak fele emberre volt elég.

Ők hárman meg karakán, pörgős személyiséggel voltak, kettejük elég temperamentumos is, én pedig akkoriban a szöges ellentétük voltam. Eleve ezek miatt voltak ellentétek. Az egyik csajjal, aki történetesen osztálytárs is volt, nagyon nehezen tudtuk egymást elfogadni. Vele kimondott veszekedések voltak, de szerencsére 1 napon belül azért tudtuk rendezni. Érdekesség, szinte azonnal jóba lettünk és megszűntek a veszekedések, amint kiköltöztem a koliból :D


Még az zavart az ottani életből, hogy sem én, sem ők nem voltunk elég rugalmasak a másik felé. Ők például imádtak éjfélig fent lenni (én akkor még nem), beszélgettek, röhögtek, pedig akkor azért már aludtam volna.. hiába kértem őket, hogy kicsit halkabban, alig sikerült azt összehozni, sőt, még beszólásokat is kaptam néha.


Kolin kívül pedig nem volt semmi gondunk, párszor suliban össze is futottunk, beszélgettünk egy jót, miután kiköltöztem, de sosem bántam meg a döntésem.

jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szakgimiben 4 ágyas szobák voltak, mindenkivel nagyon jól kijöttem, sőt a melkettünk lévő 4-5 szoba lakóival és felső szinteken lévőkkel is rendszeresek voltak a szobapartyk, hülyülés. Nagyon jó csapat volt ott. Egyetemen kétágyas szobák voltak, ott 3 szobatársam volt, mindegyiket utáltam. 1. Tipikus okoskodó, lefekvés után mindig széthúzta a sötétítőt, éjjel lámpafénynél kelkett aludni, reggel meg a napsűtésre keltem, nem tudtam kipihenni magam. Egy félévet volt szobatársam 2. Haverjával együtt költöztek be, de nem kaptak közös szobát, így az volt a célja, hogy kirakjon és a haverja a helyemre jöhessen. Ez megalapozta kapcsolatunkat. Egy félév után elment másik szobába. 3. Tipikus lusta kövér, aki egész nap fekszik, lusta feljelni is, csak enni, állandóan beszólógatott, magát nem vette észre a 140 kg -jával. Gusztustalan ember volt, igénytelen, nem takarított se, 4 félévet bítam ki mellette. A szomszéd szobákban lévőket se ismertem, mindenki egész nap a szobában fetrengett, vagy gép előtt volt. Utána albis lettem. Szerencsére a koliban voltak haverjaim, velük jártam bulizni vagy náluk voltam, így bírtam ki
jan. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Soha nem volt olyan, hogy ne lett volna legalább egy idegesítő szobatársam, sose volt olyan, hogy mindig működjön minden. Most a kettőből egy idegesít. Lámpánál kell aludni, mert anélkül nem tud, gondolom retardált így ötödévesen, meg este fél tizenkettőkor elkezd telefonálni úgy, hogy az egy pletykaparti, másnap vizsgázik, még egy után tíz perccel is nyomja, miközben napközben még azon sírt, hogy am idén már harmadjára vette fel ezt a szros tárgyat. Mint pl ma is. Amúgy jó fej, csak ezekkel felbax, pedig ő még eddig a kegtolerálhatóbb zavaró tényező.
jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!