Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak a mi társasházunkban...

Csak a mi társasházunkban rendszeresek a 4-6 hétig tartó, nagyobb felújítások. Ez lenne az a szegénység, ami rendszeresen propagálva van az országban, miközben az embereknek súlyos százezrek-milliók futnak a lakásuk felújítására, kicsinosítgatására?

Figyelt kérdés
jan. 10. 09:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Értelmetlen sőt provokatív kérdés de egye fene válaszolok én is.

Szóval nincs ilyen összefüggés. Amire te gondolsz, az a mélyszegénység lenne és a putris eligénytelenedés. Hogy senki nem újít fel már semmit mert jólvanazúgy és akkor lerohadni hagyja. Örülj hogy nem ott tart még a többség, az már a több évtizedes nyomor szétterjedése, emberek eligénytelenedése és teljes elzüllése, kiégése lenne, 3. világbeli szint. Bár ha a kis kedvenceid így folytatják az ország kifosztását, idővel még ez is bekövetkezhet.

Viszont elmondom neked, normális megélhetőséggel rendelkező országokban nincs 4-6 hétig tartó fúrás faragás, féléves felújítás, fusizás, megoldjuk okosba se. Ott a tulaj fogja szépen, és amint igénye van rá kicsengeti a komoly pénzt a lakberendezőnek vagy generálkivitelezőnek, aki az embereivel elintézi hamar és jó minőségben amit kell felújítást átalakítást. Akár pár nap alatt. Kapsz róla számlát, még ki is takarítanak, és hiába nagyobb összeg (bár lassan a hazai szakiárak is elérik ezt amilyen horror, csak közben sokszor gányolt sz*rt kapsz számla nélkül ha nem vigyázol), de az ottani lakos simán kicsengeti, nem vágja földhöz. Ahogy autót is párévente cserélnek és laptopot pl kinti nyugati átlagemberek. Lehetett volna nálunk is ez, ha a kis kedvenceid nem lopják szét az országot.

Úgy látom ezek csupa gonosz kommentek most számodra kérdező, így nem fogod megkapni a júdáspénzed a bújtatott propaganda kérdésért sem, szóval szedd össze magad :D

jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Azért tart ennyi ideig, mert Apácska a barátaival szabadnapjain felújítgat. Ha lenne lóvé mesteremberre, vagy akár kivehető szabadság és normális szerszám, akkor nem tartana hetekig.

Apám vállakozó volt, tehát akkor volt szabadnapja, mikor akarta. A komplett lakást újrajárólapoztuk és kifestettük pár nap alatt. Mikor úgy döntött, hogy amerikai konyhát csinál, a válaszfal kiverése, az új helyiség kicsempézése, kifestése és a romok eltakarítása három nap volt. Én akkor diák voltam, nyári szünetben tudtam segíteni.

jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a tiedében, kérdező!

2006-ban költöztem egy kilenc lakásos társasházba és azóta még nem volt tartós csend a házban. Komolyan csodálkozom, hogy még nem dőlt össze a ház, mert a nagy számok törvénye alapján már az Ementáli sajt is csak jelenthet ennek az épületnek, - annyi lukat furkált már bele és annyi falat bontott ki a maroknyi gyagyás, aki itt lakik. Népi hagyomány errefelé, hogy a nulladik dolga az ide költözőknek szétverni a teljesen felújított állapotban eladott lakást! Sok ember zokog, mint a fürdős k@rva, de a hülyeségre mindenki képes kigazdálkodni szinte bármikor több millió forintot és kifogyhatatlan energiával csörömpöl mindig az ügyeletes bolond! A velünk szemközti telken kényelmes tempóban fel lehetett volna vályogból építeni akár már az Eiffel-tornyot is, - annyira fáradhatatlan itt az "igényesek" hada! :D

jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#12, Mas kérdésnél irtam hasonlot, le lettem hülyézve hogy nem igaz, ezek hetekig, sőt honapokig tartó munkák
jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jó kommentek
márc. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A társasház méretétől is függ ez. Vannak hatvan lakásos, sőt, nagyobb házak, amelyekben, ha van belső udvara, ahol a zaj jól fel is tud erősödni, a nagy lakásszám miatt szinte mindig lesz, aki fúr-farag. A másik lehetőség, ha régebbi építésű, de viszonylag jómódú lakóközösséggel rendelkező házról van szó, ott is gyakran van ilyesmi. Szegényebb házakban, vagy ahol kicsi a lakásszám, vagy új építésű a ház, ritkább az ilyen munka.
márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!