Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furcsa találkozás az exemmel...

Furcsa találkozás az exemmel majdnem 9 év után?

Figyelt kérdés

Még gimnázium alatt két és fél évig együtt voltam egy nagyon kedves, aranyos sráccal. Elsők voltunk egymásnak mindenben, együtt éltük a nagy emós korszakunkat, ilyenek, majd a gimi vége felé, a felnőtté válás első lépcsőfokain másfelé indultunk, és vége lett.

Nyelvi előkészítősek voltunk, így mindösszesen 13 évet töltöttünk el ugyanabban a suliban egymás mellett, egy vidéki kisvárosban, nagyon harmónikus kapcsolat volt. Nos, a szakítás idestova 9 éve ment végbe, közös megegyezéssel. Igazából anyagilag nem értem fel hozzá, mert ő már gimi alatt is koncertre, versenyekre járt ki, vagy külföldre utazni iskolai programokkal, de nekünk erre nem mindig volt pénzünk, nem tudtam követni. Nem sokkal az érettségi után már nem beszéltünk többé. Tudtam, hogy egyik barátnőmmel jóban van, de semlegesek lettünk egymásnak. Neki jöttek új lányok, nekem pedig lett egy hosszú kapcsolatom.

Ő Budapestre egyetemre ment, én csak egy OKJ-t végeztem itt vidéken. Láttam hogy sokat megy külföldre, utazik, sok barátja van, instán mindig megnéztem, ha rakott ki valamit a napjába. Lett több diplomája, imádta továbbra is a zenét és az autóversenyeket, motorversenyeket. Maximum olyan szemmel irigykedtem a barátnőjére, hogy "én is Floridába akarok menni XD".

Szóval semmi érzelmi viszony nem maradt, csak régi ismerősi. Egészen most hétvégéig, mikoris egyik barátnőmnél töltöttem pár napot Budapesten, akikkel ő egy társaságba jár.


Ugye nyilván találkoztunk emiatt, ami nagyon jól sikerült. Nagy társaság volt, ő ugyanúgy a lelke volt, mint régen, annyira nosztalgikus volt, hogy az hihetetlen. Szombaton még egy kicsit náluk is voltunk, lelkesen meséltek az eljegyzésükről, hogy utaznak, hogy az exem jól menő ingatlanos, olyan kellemes volt látni őket, hogy ilyen aranyos kis életük lett.


Aztán amióta hazaértem úgy érzem magam, mint egy 14 éves lány, aki fülig szerelmes, tudom hogy pár nap, és elmúlik, de volt már ilyen veletek?

Vagy csak túl sok emlék és impulzus ért? Félre ne értsétek, eszem ágában sincs bármit is tenni, csak most olyan furcsa.


Visszanéztem a régi közös képeinket, beszélgetéseket, olyan érdekes érzések fognak el vele kapcsolatban. Még mindig olyan aranyos és kedves srác egyébként, úgy örültem, hogy nem törte meg őt az élet, és anyagilag is jól megy neki.

Olyan meleg érzés fogott el akkor is, mikor beléptem a lakásukba, olyan furcsa volt, hogy feljöttek emlékek tárgyakról, amikről régen ábrándozva mesélt, hogy "egyszer, ha saját lakásom lesz, beszerzem".


Érdekes érzések hullámoznak bennem, valakinek volt már ilyen egyébként?

A végére szükségesnek érzem kihangsúlyozni, én nem fogok semmit tenni, ugyanúgy, ugyanannyira nem fogunk beszélni. 28/N



jan. 16. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez alapjában véve csak jóleső nosztalgiázás, ábrándozás, nincs ezzel semmi gond. Talán átfut a fejeden, hogy mi lett volna, ha, meg előjönnek régi emlékek, amik megmozgathatnak benned dolgokat. Az nem világos, hogy a te hosszú kapcsolatod tart-e még vagy sem, bár igazából nem is lényeges.

Az érződik, hogy szeretettel beszélsz róla most is, tehát nyilván jó emlékeid vannak róla, ha megőrizted a szívedben.

Én több exemmel is jóban vagyok, tartjuk a kapcsolatot, és volt már olyan, hogy valakivel elkezdtünk nosztalgiázni, hogy milyen volt régen, miket éltünk át. Olyan is volt, hogy találkoztunk, sétáltunk egyet és megfogtuk egymás kezét félig poénból, félig meg mert jól esett akkor épp. Ezek tök klassz dolgok, de tapasztalatom szerint egy idő után a nosztalgia cukormáza után előjönnek olyan dolgok is, amik ki tudják józanítani az embert, szóval ezek az érzések idővel ellaposodnak, elvesznek.

Persze lehet olyan is, hogy simán újra tudnátok kezdeni és boldogan élnétek, míg meg nem haltok.

Szerintem fogd fel ezt egy kedves, szívmelengető epizódnak, és őrizd meg így magadban.

jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mi igazából a lehető legszebben szakítottunk, ha ezt lehet így mondani, és amennyire mindez lehetséges. Nagyjából egyszerre láttuk be, annak ellenére, hogy mind a ketten szerelmesek voltunk a másikba, hogy ez borzasztó lesz, ha nem vetünk véget neki. Pont emiatt nem tudok kiemelni olyan problémát, ami szakításhoz vezet, csak ő repülni akart, nekem meg nem volt szárnyam, ez a tökéletes megfogalmazás.


Valóban szívmelengető érzés egyébként, főleg így itthon töltött héten egyedül, pont az az érdekes, hogy egyeltalán nem negatív.

jan. 16. 12:15
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem jelent semmit, de 9 évig részletekbemenően követed a közösségi média tartalmait? Szerintem ez nem érdekes, inkább beteges
jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ilyen az, amikor egy pár normálisan tud elválni. Jól csináltátok.

Neked az a hosszú kapcsolatod megvan még, amiről írtál a történetben? Ez nem világos.

jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#3: és mi beteges van benne, ha amúgy nincsenek rosszban, csak nem tartják a kapcsolatot?
jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ha az Instagram és Facebook sztorik megnézése (mivel végig szoktam pörgetni mindet, amit feldob), részletekbe menő követés, vagy ha feldobta az oldal, megnéztem a képet, és ez beteges, akkor szerintem többszörösen elmebeteg vagyok. :D


Egyébként nem, a hosszú kapcsolatom nincs meg, hat évig tartott, próbálkoztunk a gyerekkel, de nem sikerült (utólag kiderült, hogy neki nem lehet gyereke, vagy csak nagyon nehezen), engem hibáztatott miatta, és szétmentünk.

jan. 16. 12:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet az egészben egy cseppnyi vágyódás egy jó, stabil, megbízható kapcsolat felé is. A jelek szerint képes vagy rá, csak minden jóleső nosztalgiázás ellenére ne ragadj le a múltnál. Drukkolok, hogy megtaláld a párodat! :)
jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

#5: amit írtam. Az exet 9 év után is kapcsolattartás nélkül, folyamatosan követi a közösségi médiában, az.

9 év

nem beszélnek

ex


De mint látszik nem véletlenül, mert tagadni lehet, de az érzelmek nem múltak el.

jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8: nekem olyan exem van, akivel 20 éve szakítottunk, aztán mégis beszélünk minimum hetente, megnézem a posztjait, sőt, nekem küld direktben képeket, hogy merre jár, mit csinál. Aztán mégsem vagyunk szerelmesek egymásba, csak bírjuk egymást, mint barátok.

Az, hogy valaki követi, hogy mi történik valakivel, akit egyszer megszeretett, az nem beteges. Hogy az emberek jelentős része miért gondolja mégis úgy, hogy ez az, és az a normális, ha letiltják, törlik egymást, és szóba sem állnak egymással, meg lehetőleg harag, gyűlölet is vegyül ebbe az számomra rejtély.

jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

"mégis beszélünk minimum hetente, megnézem a posztjait, sőt, nekem küld direktben képeket, hogy merre jár, mit csinál."


"szóba sem állnak egymással, meg lehetőleg harag, gyűlölet is vegyül ebbe az számomra rejtély."


Számomra meg az a rejtély, ha valaki ennyire jóban van az exével. Nem véletlenül lett vége, ha még mindig bírnánk egymást még együtt lennénk. Mindegy, mindenkinek máshol van a vérmérséklete......

jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!