Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy boltban elengednek 5...

Ha egy boltban elengednek 5 ft-t azt elvárják hogy valamikor visszavigyem?

Figyelt kérdés
El akarom kerülni a kínos helyzeteket, főleg ha máslesz a pénztáros amikor visszaviszem, és azt se akarom hogy a pofámbaröhögjenek🥹
jan. 18. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ha rendszeresen jársz oda te is hagyhatsz ott aprót.
jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer visszavittem, nem 5 Ft volt kicsit több, meglepődtek rajta. Én is, mert nekem meg eszembe se jutott, hogy ne vigyem vissza.
jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell ezen görcsölni.

Az 1-es jól fogalmazta meg, tegyél te is szívességet időnként.

Egyébként az 5 Ft-os már nem fizetőeszkoz,de ebben nem vagyok biztos.

Ha vásárlás során éppen hiányzik egy tízes akkor udvariasan megkérdezem maradhatok-e ennyivel adós. Még soha nem mondtak nemet,mert az eladónak nagyobb trauma pl. 20ezrest felváltani.

jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, 5 ft konkrétan semmit se ér, csak visszajárónak jó.

Ahogy fentebb írták, azt megcsinálhatod, hogyha 495 a végösszeg te meg ötszázassal fizetsz, nem kéred a visszajárót.

jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Boltban rendszeresen hallom eladóktól, hogy "5 Ft-tal felmaradok, mert nincs ötösöm". (Egyszer egy 60 körüli ember elkezdett ordítozni, hogy micsoda dolog ez, mindenkitől ellopnak 5 Ft-ot.)

Szóval, az eladók is semminek nézik az 5-öst, és nem várják el, hogy megadd. Majd még biztos te is belefutsz olyanba, hogy nem tudnak visszaadni.

jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

✎ 3/ (09:24) „Egyébként az 5 Ft-os már nem fizetőeszkoz,de ebben nem vagyok biztos.”

Biztos lehetsz abban, hogy fizetőeszköz az 5 forintos érme: [link]

Nélküle eleve nem lehetne nem lehetne betartani a hatályos törvényi rendelkezést:

┌─ 2008. évi III. törvény az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonása következtében szükséges kerekítés szabályairól

1. § (1) Forintban, készpénzzel (bankjegy vagy érme átadásával) történő fizetés esetén, ha a fizetendő végösszeg nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződik, úgy a 2. §-ban meghatározott kerekítési szabály alapján kell a készpénzben fizetendő végösszeget meghatározni és a pénzfizetésre irányuló kötelezettséget teljesíteni.

(2) A nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződő fizetendő végösszeg és az (1) bekezdés alapján meghatározott készpénzben fizetendő összeg különbsége kerekítési különbözetnek minősül.

(3) A kerekítési különbözet vagyoni előnynek vagy hátránynak nem minősül, arról bizonylat kiállítása, illetve annak bizonylaton történő feltüntetése nem kötelező.

(4) Az e törvényben meghatározott kerekítéssel teljesített pénzfizetésre irányuló kötelezettséget pénzügyileg rendezettnek kell tekinteni.

2. § A kerekítés szabálya a következő:

a) 0,01 forinttól 2,49 forintig végződő összegeket lefelé, a legközelebbi 0;

b) a 2,50 forinttól 4,99 forintig végződő összegeket felfelé, a legközelebbi 5;

c) az 5,01 forinttól 7,49 forintig végződő összegeket lefelé, a legközelebbi 5;

d) a 7,50 forinttól 9,99 forintig végződő összegeket felfelé, a legközelebbi 0

forintra végződő összegre kell kerekíteni. ─┘

A jogszabály teljes hatályos szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár)

jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Engem az sem zavart amikor 2x előfordult, hogy valamit elfelejtettem kifizetni a többin kívül. Ha nem is sokat de egy kis pénzt spóroltam rajta :D

5ft? Kutyát nem érdekli már az ilyen...

jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bolt, főnök és embere válogatja, hogy elvárják-e; ezt nem könnyű megtippelni.


Szerintem úgy is megteszi, ha legközelebb fizetsz készpénzzel, nem kéred a visszajárót, ha az mondjuk ilyen 5-10 FT körüli lenne, főleg, ha gyakran vásárolsz ott.


Egyszer, úgy 2-3 éve, én is jártam úgy, hogy a szomszéd utcai pékségben nem tudtak visszaadni máshogy, így 5 FT-tal adósuk lettem. Hazamentem, és visszavittem az ötöst pár percen belül, mert zavart a dolog, nem is szerettem volna kellemetlenséget, és nekem sem jutott volna eszembe nem visszavinni. Végül én is úgy jártam, hogy ők azon lepődtek meg, hogy tényleg képes voltam bevinni, én meg azon, hogy ők ezen lepődtek meg :D

jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Legalább is, ahol én dolgoztam, ott egy csomó embernek inkább elengedtem 5-10 forintokat, ha alig volt már váltó. Volt, aki szóvá tette - tök jogosan - hogy nem jön ki a matek, neki 1990 ft-ot kellett volna visszakapnia, nem egy kétezrest, nekik mondtam, hogy értem, de egyszerűbb. Volt, aki nagyon nem akart tartozni, és behozta a váltót a kocsijából, de legtöbben vállat vontak, és elmentek.

Volt annyi ember, aki meg azt mondta az 5-10 forintosokra, hogy "hagyjad, úgyis csak a tárcám húzná", hogy nem volt belőle nap végén hiány. Sőt, általában a legtöbb kassza plusszos volt.

jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!