Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pszichológus tényleg segíten...

A pszichológus tényleg segíteni tud?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatotok van erről?
jan. 21. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Próbáld ki.
jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Noren1989 ***** válasza:
28%
Nincsen személyes tapasztalatom.
jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Egy bozonyos szintig igen. De nem csinák helyetted semmit, bele kell tenni a melót
jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miben. Meg azért nagyban múlik rajtad is, helyettes nem oldja meg a problémáidat.
jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
4%

A pszichológia egy agyonreklámozott áltudomány.

Azt a feladatot adták neki, hogy elfoglalja a teret, a tényleg működő emberismeret elől.

És ezt nagyon nagy mértékben el is érte.

DE ne hidd el nekem ezt csak úgy !

Nézz meg egy egyetemi tankönyvet és alkoss saját véleményt.

jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem, a válaszom, hogy nem tud segíteni.
jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez pszichológustól függ. Volt aki folyton eltévesztette a nevemet meg olyan dolgokról kérdezett, amit nem is én mondtam, hanem egy másik páciense, volt akivel meg tök jól haladtunk előre. Ez utóbbit azért hagytam ott, mert pont végzős voltam az egyetemen és nem tudtam kijárni hozzá hétről hétre, nagyon sok dolgom volt, ezért kértem az online konzultációt, ami ment is egy darabig, de aztán közölte velem, hogy élőben is látni szeretne, mert látnia kell, hogy hogy nézek ki külsőleg, milyen a testbeszédem, stb.

Sajnos nem tudtam megoldani, ő meg nem tzdott velem tovább online foglalkozni, ezért befejeztük a konzultációkat, de szerencsére addigra rengeteget fejlődtem.

Nagyon sokan azt várják, hogy 1-2 hónap alatt rendbe jönnek, ráadásul nem is próbálnak együttműködni a pszichológussal, ezért is toporog egyhelyben a kezelés.

jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Lehetőségeket mutat, érzelmi elfogadást. A problémáján az illetőnek a pszichológus útmutatása alapján érdemes dolgoznia, adhat gyakorlatban kipróbálható, megfontolandó tanácsokat.

Az illető helyett nem fogja (és nem is tudja) megoldani a nehézségeket, ha az illető változni akar, de változtatni nem és csak jól kibeszéli magát és nem történik semmi (az illető semmit sem tesz a beszéden kívül) akkor nem fog semmi történni.

Ha az illető a munkát beleteszi a lelki fejlődésbe, probléma megoldásába, akkor igen.

jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat tud segíteni, de egyrészt meg kell találni a számodra megfelelő pszichológust, másrészt meg akármilyen jó is, csak akkor tud segíteni, ha te is beleteszed a munkát. Önmagában nem old meg semmit, ha időnként elmész hozzá beszélgetni. De amúgy igen, tényleg hasznos tud lenni.
jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Ismerek 3 embert aki járt és nem segített neki. De biztos van sok olyan aki jár és segít neki.
jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!