Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjak egy pszichológ...

Hogyan találjak egy pszichológust aki tud segiteni rajtam?

Figyelt kérdés

Voltam már jópárnál de nem segitett egyik sem és mostanra csak gyürüznek a gondjaim.


Szóval a hitem hogy majd egy pszichológus fog segiteni rajtam megtört föleg azért mert garanciát egyik se vállal a gyógyulásra csak felveszi a pénzt. Ő biztosan profitál a kapcsolatból, én meg csak fizessek a kétes kimenetelű eredményért. Ha meg nem érünk el eredményt az is az én veszteségem mert nem mentem eleget mert nem tudtam fizetni a terápiát hogy érezhető javulás legyen.


2023. aug. 20. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Meg kellene vizsgálni, hogy mért nem működött. De az az alap, hogy a pszichológus nem a problémádon segít, azt ő nem tudja megoldani, nem varázsló, hanem neked segít, támogatással, rávezető kérdésekkel, kíséréssel abban, hogy te meg tudd oldani. Ő csak tisztánlátni, irányt mutatni segít, te végzed a munkát. És a segítségét csak akkor tudod hasznosítani, ha számodra szimpatikus, megnyerő, hiteles ember, aki előtt megnyílsz, és engeded, hogy hasson rád. Akivel nem jössz egy hullámhosszra, az nem tud segíteni. De ha már a tizediket próbálod és egyik se felel meg, az ott a te ellenállásod, te félsz ismeretlen vizekre evezni, és változtatni az eddigi megoldási módjaidon.
2023. aug. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 én még csak kezdő pszichológushoz járó vagyok, így nagy véleményem nincs, de mondd már el nekem, h mit jelent az, h “te végzed a munkát”. Konkrétan mit kellene tennie egy depressziós, szorongó, vagy más bajú embernek a gyógyuláshoz? Milyen “munkát” kéne végezni?
2023. aug. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Ő csak tisztánlátni, irányt mutatni segít"

Mifele' ? az O valosaga fele' ? gondolom nem csak egy ira'ny lehet a jo....

2023. aug. 21. 08:12
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ne menj pszichológushoz. Neked tényleg pénzkidobás. Nem fogsz olyat találni, aki neked megfelel. Viszont a problémád se fog megoldódni a semmiből. De te ezzel így jól vagy. Úgy tűnik, mégse olyan nagyok azok a problémák.

2-es, a súlyos szorongásra, depresszióra nem elég a pszichoterápia, arra gyógyszer is kell, mert lehet, hogy agybeli biokémiai ingerület-átviteli zavar is belejátszik. A szorongásnál az okokat tárják fel, ami a leginkább a gyerekkorra vezethető vissza, az illető nem kapott elég bizalmat, értékelést, törődést a szüleitől. Mikor erre a pszichológus kérdései nyomán ráébred, már helyreáll a felborult egyensúly, és másképp látja önmagát. Eddig kivetett magából minden kívülről jött elismerést, mondván, hogy méltatlan rá, és a pszichológus megértő beszélgetései nyomán elkezdi beengedni ezeket, elkezdi megkérdőjelezni a saját megrögzült, de nem valós hiedelmeit (engem mindenki utál, én semmire se vagyok képes). Bezárkózás helyett elkezd nyitni a külvilág felé, elkezd kockázatot vállalni, szóbaállni, hobbikat kezdeni, amiktől ugyan fél, de már eljutott addig a szintig, hogy megpróbálkozik, hátha igaza van a pszichológusnak, és nem fogják elutasítani, és jól fogja érezni magát. A pszichológus nem ítélkezik, elfogad és megért mindent, amit mondasz, és csak finoman próbál arra biztatni, hogy nézd másképp a világot, embereket, mint eddig, próbálj meg új dolgokat. És el lehet mesélni neki az eredményeket vagy épp sikertelenségeket, de mindenképpen lassan előbbre jutsz, többre leszel képes, mint előtte, új tapasztalatokat szerzel. Ismerkedj meg a sématerápiával, az emberekben megrögzült sémák működnek, mint például csökkentértékűség séma, kudarcra ítéltség séma. A depressziós a néhány példából általánosít, örökké valónak gondolja az előforduló kudarcokat, és nem látja meg a jót. A pszichológus a személyes tapasztalatokra irányuló kérdésekkel rávilágít ezekre, és feltárja az ellentmondásokat. Pl "Engem mindig becsapnak." Mikor csapták be utoljára? Ja, amúgy tavaly. Vagy: Velem senki nem áll szóba. Tényleg senkivel nem beszélt az elmúlt hét során? Ja de, tulajdonképpen becsöngetett a szomszéd és hozott süteményt, találkoztam a buszon egy régi osztálytársammal, és örültünk egymásnak, kedves volt az eladó a boltban ... Szóval a pszichológus segít másképp látni ugyanazt a világot. Hogy merd jól érezni magad. Ahhoz, hogy ez meg tudjon valósulni, egy bizalmon alapuló, meghitt, meleg kliens-terapeuta kapcsolatra van szükség. Hogy szeresd annyira a terapeutát, hogy befogadd a szavait, és a kedvéért megpróbálj változtatni.

Igen szomorú, hogy egy abszolút szakszerű válasz le lett nullázva, mellesleg megcáfolva nem.

2023. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te tudsz magadon segíteni. Ő konkrétumot nem fog mondani. Szerintem ez egy pénzlehúzás. Nekem ami előtte működött utána már nem, szóval eléggé félre lehet menni ezzel.
febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!