Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vidékieknek tulajdonképpen...

A vidékieknek tulajdonképpen mi a bajuk a budapestiekkel?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy vidéki emberek nem tudják semlegesen lereagálni azt, ha megtudják, hogy budapesti vagyok. De nem én kürtölöm világgá, hanem ők kérdezik meg, hogy hova valósi vagyok. Ilyenkor jobb esetben lefagy a mosolyuk és rosszállóan néznek. Rosszabb esetben valami csípős megjegyzést is tesznek. Néhány példa:


-Látod, itt vidéken lehet a kertben rohangálni a gyerekeknek, Pesten meg csak a kis lakásokban nézik a gyerekek a TV-t. (Nem mintha a vidéki városok nem lennének tele panelokkal, "Pesten" meg nem lenne egy csomó kertváros.)

-Látod, itt vidék is van ám élet! Mi barátságosabbak vagyunk, és nem olyan bunkók, mint a pestiek! (Aha, aztán ha nem köszöntél elég hangosan a Kati néninek, megy a pofavágás meg a szájhúzás... Meg a rosszindulatú pletykálkodás... Meg felnyomják a szomszédot, ha új autót vett, mert "mibű' van".)

-Figyu te pesti vagy, igaz? Na most áruld el nekem, mi van nálatok, ami vidéken nincs meg??? Én meglepetten: Nem tudom, nálam fiatalabbak szerint több szórakozási lehetőség. Ő: Jó, de az van Győrben is, ezért kéne Pestre költözni??? Én: Jézusom, mondtam én egy szóval is, hogy költözz Pestre?!

-A pesti lányok mind riherongyok, itt vidéken azért még van erkölcs! (Vidéken nincs olyan lány, akin átment a fél város. Áh, az vidéken kizárt!)

-Itt friss a levegő vidéken, ti meg szívjátok a szmogot, ha ennyi eszetek van! (Kivéve amikor beköszönt a tél, és a vegyes tüzelésű kazánokban ég az rongy és a műanyag...)

-Láttál már disznót??? Tudtad, hogy a paradicsom nem az áruház polcain nő??? HAHAHAHA! (Ha én viccelődnék azzal, hogy nem szédülsz-e a betonon, akkor meg megsértődnél, mert tényleg jó bunkó beszólás lenne.)


jan. 27. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Nekem semmi. Azt tudom , hogy a homokosok Pestre költöznek, és szerintem ez rendben van. Legyen tiszta a vidék.
jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Tudod aki rendben van magával, az nem piszkálja, gúnyolja a másikat. Ne foglalkozz ezekkel.
jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

A rokonaim vidéken élnek én Budapesten. Rendszeresen járok hozzájuk és előfordul hogy másokkal is beszélek a faluban. Nem halottam/tapasztaltam olyanokat, amiről te írsz.


Ez a "kérdés" inkább provokációnak tűnik. Egy újabb budapestiek kontra vidékiek agymenésnek.

jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Én pestiként azt vettem észre, hogy a pesti csajok bunkóbbak, mint a vidékiek.
jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem oda vissza megy az utálkozás a rossz indulatú emberek között.
jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Azt ugye látod kérdező, hogy te is általánositasz, úgy fogalmazod meg a kérdést, mintha általánoságban igaz lenne, hogy a vidékiek így vélekednek, holot szerintem ez egyáltalán nem igaz.

Te is beskatujázod a vidékieket, csak úgy mint a vidékiek a nagyvárosiakat.


Lényegében te is tovább viszed ezt a rossz szokást.

jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki vagyok de semmi bajom nincs azzal aki pesten él. Miért is lenne? Az is egy város, csak nagyobb. Mondjuk én Pestet nem szeretem, nagyon koszos. A németországi nagyvárosok sokkal tisztábbak, rendezettebbek.


Annyit tudnék én is alátámsztani, hogy pesten tényleg sokkal lazábberkőlcsűek a fiatal csajok.

De ez sem feltétlen igaz, csak ugye mivel nagyobb a minta, így nagyobb szám.

jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
Mivel csak a Királyi TV-ből értesülnek a falusi lakók, így onnan vesznek minden sületlensége a pestiekről.
jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

A 9es megválaszolta

amiatt mert így gondolkodnak a vidékiekről


Nyilván tisztelet a kivételnek


Jó pár év vendéglátozás után azt vettem észre sok "pestinél"hogy mivel a fővárosból jött ő az aki soron kívül akár mindent minden úgy legyen ahogy azt ő akarja

De ha ezt nem kapja meg akkor egyből jön a felháborodottság


Pl:teltháznál dután 3kor megkért(nem a legkedvesebben)hogy csináltassak neki(a gyerekének) tejbegrizt mondtam neki hogy nem megoldható erre felháborodott hívta a főnököm

Tudom hogy kirívó példa de nem egyedi eset

Mégegyszer tisztelet a kivételnek

jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most feljárok Pestre az egyetemi tanulmányaim miatt, de különben vidéki vagyok. Vannak különbségek vidékiek és pestiek között, de én szerencsére nem találkoztam olyannal aki bunkó lenne velem mert vidéki vagyok, és én sem vagyok az a Pestiekkel.
jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!