Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vidékieknek tulajdonképpen...

A vidékieknek tulajdonképpen mi a bajuk a budapestiekkel?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy vidéki emberek nem tudják semlegesen lereagálni azt, ha megtudják, hogy budapesti vagyok. De nem én kürtölöm világgá, hanem ők kérdezik meg, hogy hova valósi vagyok. Ilyenkor jobb esetben lefagy a mosolyuk és rosszállóan néznek. Rosszabb esetben valami csípős megjegyzést is tesznek. Néhány példa:


-Látod, itt vidéken lehet a kertben rohangálni a gyerekeknek, Pesten meg csak a kis lakásokban nézik a gyerekek a TV-t. (Nem mintha a vidéki városok nem lennének tele panelokkal, "Pesten" meg nem lenne egy csomó kertváros.)

-Látod, itt vidék is van ám élet! Mi barátságosabbak vagyunk, és nem olyan bunkók, mint a pestiek! (Aha, aztán ha nem köszöntél elég hangosan a Kati néninek, megy a pofavágás meg a szájhúzás... Meg a rosszindulatú pletykálkodás... Meg felnyomják a szomszédot, ha új autót vett, mert "mibű' van".)

-Figyu te pesti vagy, igaz? Na most áruld el nekem, mi van nálatok, ami vidéken nincs meg??? Én meglepetten: Nem tudom, nálam fiatalabbak szerint több szórakozási lehetőség. Ő: Jó, de az van Győrben is, ezért kéne Pestre költözni??? Én: Jézusom, mondtam én egy szóval is, hogy költözz Pestre?!

-A pesti lányok mind riherongyok, itt vidéken azért még van erkölcs! (Vidéken nincs olyan lány, akin átment a fél város. Áh, az vidéken kizárt!)

-Itt friss a levegő vidéken, ti meg szívjátok a szmogot, ha ennyi eszetek van! (Kivéve amikor beköszönt a tél, és a vegyes tüzelésű kazánokban ég az rongy és a műanyag...)

-Láttál már disznót??? Tudtad, hogy a paradicsom nem az áruház polcain nő??? HAHAHAHA! (Ha én viccelődnék azzal, hogy nem szédülsz-e a betonon, akkor meg megsértődnél, mert tényleg jó bunkó beszólás lenne.)


jan. 27. 12:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy mások tapasztalatai nem annyira kiélezettek, mint az én tapasztalataim!


11-es, milyen különbségeket vettél észre?

jan. 28. 09:12
 12/13 Vazul65 ***** válasza:

A budapestieknek tulajdonképpen mi a bajuk a világgal?

See? Fixed for you.

jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12

Azt tapasztaltam hogy a pestiek nyitottabbak, elfogadóbbak az emberekkel szemben.

A vidékiek viszont vendégszeretőbbek.

jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!