Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 70-es években még mennyire...

A 70-es években még mennyire volt gyakori itthon hogy egy kis kádárkocka házban nem volt fürdő és nem volt bevezetve a víz? Mennyire számított ez ekkor szegénységnek?

Figyelt kérdés

Ugye a mostani fiatalok 20-30 évesek nagyszüleinél még gondolom sokkal gyakoribb volt hogy nem volt fürdőszoba és víz, azt tudom hogy az én négy nagyszülőm is ilyen házban nőtt fel, ők a 30-as, 40-es években születtek.


De aki a 70-es, 80-as években volt gyerek, akkor mennyire volt még gyakori ez?

Jól gondolom hogy az már akkor is a nagyon szegénynek számított?


jan. 30. 15:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

1. Nem ugyanazt értjük ezen a fogalmon.


Kicsit túlságosan fenn akadtunk ezen a kadaekocka fogalmon

Már bánom hogy így írtam

A lényeg hogy egy “kocka” alakú kis falusi ház, amit mindenhol lehet látni vidéken


Most direkt rákerestem, elől 2 ablakos házakat ad ki


Amiről én beszéltem az elől egy ablakos, 2 szobás, egy pici konyhás, meg kamrás, nagyon pici ház

Nem úgy nézett ki mintha eleve úgy építették volna hogy legyen benne fürdő

Nem tudom mikor épült de valószínű a 60-as években


Arra lettem volna kiváncsi hogy mennyire volt még ebben az időben gyakori hogy nem volt fürdő és víz itthon a házakban

Magyaroknál mert nyilván a cigánysor az más, ott ma sincs

jan. 31. 17:29
 12/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem írtad rosszul, csak ő kötözködik rajta feleslegesen, tudod, ha mindenki kádárkockának hívja a négyzet alaprajzú sátortetős házakat amik abban az időben épültek csak ő nem, az nem azt jelenti, hogy mindenki más hülye.

És mondom, sok helyen elterjedt volt, hogy nem volt még fürdő…

Pl székesfehérvár környékéről tudok nyilatkozni, 43éves vagyok, gyerekkoromban pátkai, dégi, nádasdladányi, és dinnyési öreg rokonoknál egyiknél sem volt fürdőszoba.

3uknál pottyantós volt kint a ház mögött a maga borzalmas hangulatával és büzével, nagypapáméknál viszont alomszék volt bent a házban, semmi szaggal.

Fürdés pedig mindenkinél mosakodó állványon lavorban, gázon vagy sparhelten melegített vízzel… olyan érték volt a víz, volt, hogy megmosakodtunk uncsitesómékkal ugyan abban a vízben egyszerre, majd nagypapám még megborotválkozott vele.

jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom mikor épült de valószínű a 60-as években


Arra lettem volna kiváncsi hogy mennyire volt még ebben az időben gyakori hogy nem volt fürdő és víz itthon a házakban"


A régebben épült házakban nagyon gyakori volt.

A '60-as évek végétől épült házakban viszont már jellemzően volt fürdőszoba.


A Kádár-kocka pedig a google kereső szerint, meg szerintem is, ez (remélem jól tudom beszúrni):


[link]


Elöl mindig két, nagyméretű, három ablakszárnyas ablak volt, amik szobák ablakai voltak.

jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
37%
ebben nem is volt vita... de mit nem értesz azon, hogy fürdőszoba nem volt mindenhol attól, hogy a te felmenőid tele voltak pénzzel és már a 70es években volt házi vízmű rendszerük, attól még a többség aki olyan helyen élt ahol nem volt folyóvíz, nem engedhette meg magának ezt a luxust... basszus nem hittem volna, hogy valaha ezen kell vitáznom valakivel, de látom van aki még ebbe is beleköt...
jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyapám falusi lelkész volt (tehát felsőfokú végzettséggel bírt, nyelveket beszélt), a 70-es években még vele hordtam a vizet a kútról. Nem volt messze, de segíteni kellett, ha kiskannával mentem, akkor is menni kellett. A másik nagyszüleim városban, emeletes házban laktak, de csak egy helyen volt a lakásban víz, a konyhába át kellett vinni a mosogatáshoz. Itt is mindketten érettségizettek voltak, a városi elit tagjai. Ez volt a norma.
máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!