Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy győzhető le bátortalanság...

Hogy győzhető le bátortalanság a fiúk terén?

Figyelt kérdés
Lány vagyok. Amikor megtetszik valaki, akkor visszahúzódó leszek, csendes és komoly. Nem bízom magamban, hogy akár lehet kölcsönös a tetszés és ahelyett, hogy esélyt adnék a dolognak és nyitott lennék elvárások nélkül, előre lebeszélem magam az egészről.

febr. 11. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
10-20 év elmegy az életedből ahelyett hogy érdemleges változás történne, ez a megfigyelés.
febr. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Később még nehezebb. (vagy egy egész élet)
febr. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Bátorak legyetek!

Már első nagy Lőrinc is megaszonta!

Egy tipp: inkább kíváncsi legyél az illetőre, mintsem lebeszéld róla magad! ;)

febr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kioktatásra és bölcselkedésre vágyik a kérdező, mert a kérdésből kitűnik, hogy látja a problémát, és szeretne rajta változtatni, csak azt nem tudja, hogy hogyan. Válaszadásban szerintem inkább erre kéne koncentrálni megjegyzések helyett, mert bár van igazság abban, amit mondotok, nem segítitek.


Javaslom, hogy menj el pszichológushoz, ill. foglalkozz többet önismerettel, a szorongás feloldásával.

Más területen ki vagy békülve magaddal, felszabadultan meg tudod magad valósítani stb., csak párkapcsolati problémák vannak?


Tedd fel a kérdést, hogy mitől félsz igazán, és hogy miért, hogy alakult ki ez a trauma.


Próbálj ki új dolgokat, tudatosan növeld a komfordzónádat, mindig lépj túl rajta egy picit, és figyeld meg, hogy ez mennyivel jobb lett neked.


Nem azt mondom, hogy erőszakold meg az alaptermészeted, és játszd meg magad, ill. menj bele olyan dolgokba, amit valójában egyáltalán nem szeretnél, főleg pasi-ügyben ne!

Ha te alapvetően visszahúzódó természetű vagy, akkor ne várd el magadtól, hogy egy harsány társaság középpontja legyél, mert az irreális, és az irreális elvárások csak erősítik a szorongást.


Mindig gondold át, hogy mit hibáztál, hogyan tennéd másként, és bocsásd meg magadnak, aztán engedd el, lépj tovább rajta.


Írd össze, hogy mit érzel pontosan olyankor amikor ilyen helyzet van, és gondolj bele, hogy minden érzés, valami szükségletet kíván jelezni. Gondold át, hogy mi az a szükséglet, gondold át, hogy arra valóban úgy, és olyan mértékben van-e szükséged, vagy inkább ez csak túlbiztosítás, és amennyiben szükséges hogyan tudnád azt kielégíteni.


C.

febr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést az offért, #4 annyira jól összefoglalta, hogy nem tudtam elmenni szó nélkül; mindennel egyetértek, amit írt.

Hasonló cipőben járok, mint a kérdező, és az előttem javasolt praktikákat alkalmazom már egy ideje, és tényleg hatásosak. A komfortzóna tágítás volt még egy kemény és nehéz munka, de nagyon megérte.

Szóval sok kitartást és sok sikert kívánok mindenhez! :)

febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!