Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hibát követtem el? A gyerekem...

Hibát követtem el? A gyerekem undorítóan viselkedett az iskolában, én pedig mindenki előtt felpofoztam...

Figyelt kérdés
Pénteken történt. A kis barátaira nem tudom, mi jött rá, de nekem nem tetszett. Arra mentem be, hogy a gyerek, akit a fiam és még néhány osztálytársa nap közben közösen piszkáltak, gúnyolták, csúfolták, beszólogattak neki, lökdösték, az anyuka a gyereküket védő szülőkkel szinte kiabál, a tanár pedig nem tudott szólni semmit. Hát én köpni-nyelni nem tudtam a döbbenettől! Hozzám alapból lekezelő stílusban szólt a többi szülő reakciójára számítva. Amikor elmondta a történteket, a gyereket pedig megkérdeztem és igazolta, hogy így történt, én kezdtem el nem kiabálva, de igen intenzíven beszélni, ő pedig még magát próbálta hebegve védeni, amennyire lehetett a beismerés és a tények fényében, mire úgy felment bennem a pumpa, hogy felpofoztam (nem csattant nagyot, nem istenes pofon volt), és amikor már sírt, utána is folytattam a "szent beszédet". Engem az iskolában és otthon is értek sértések, bántások, valamikor meg is löktek vagy szándékosan labdát vágtak hozzám. Tudom, hogy a kis görcsöknek ez semmit nem jelent, simán élik tovább az életüket, talán felnőttként azt mondják magukra, hogy kinőttek a hülyéskedésből, elfelejtik, de akit zaklattak, annak a lelkébe vésődik. Ennek szellemében nevelem, azaz neveljük itthon. Az eset után a többi gyerek anyja vagy csöndben maradt, vagy hirtelen szerényebben kezdte bocsánatra inteni a gyerekét. A fiam azóta nem hajlandó beszélni velem. A férjem szerint örüljön, hogy nem ő volt ott, pedig alapvetően ő is nyugodt és türelmes lélek, nem agresszív. Soha korábban nem volt ilyenre példa, mindig szépen elmagyaráztunk neki valamit és megértette, elfogadta. Először pofoztam fel őt, illetve bárkit az életem során. Nagyon rossz érzés, de én úgy érzem, amit művelt, azt nem lehetett szimpla enyje-bejnyével áthidalni és megy tovább a nap. Igenis foglalkozni kell a dologgal. Otthon az apja beszélt vele, elvileg megértette, hogy ez rossz, több ilyen nem lesz. Neki sem lehetett olyan szempontból egyszerű, hogy ezzel valamelyest én is megszégyenítettem őt, hogy mindenki előtt dorgáltam és pofoztam fel, de ha kihívom, az olyan lett volna, mintha őt akarom védeni, pedig most ő (is) csinált hülyeséget, kénytelen volt elviselni a tortúrás következményét.
febr. 11. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Bárcsak minden szülő ilyen komolyan venné ezt a dolgot.


Üdv: egy volt iskolai bántalmazott

febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Na ilyenkor jön az a kérdés, hogy egy gyereket fel kell pofozni vagy sem.

Mindenkitől fogod kapni a savat, hogy nem, nem kell és bizonyos szinten én is abban a hitben vagyok, hogy nevelni kellett volna meg a másik gyerekeket is. Utólag könnyű okosnak lenni itt. Amit tettél azt nem tudod visszafordítani. Manapság már olyan környezeti hatások és pulzusok érik a kölyköket amire nem vagyunk felkészülve, mégis úgy gondolom, hogy nem lehet elkerülni bizonyos pofonokat. Ülj le, beszéld meg vele, hogy miért kapta illetve mit kell tennie ahhoz, hogy legközelebb ne járjon így és adj neki tanácsot hogyan kerülheti el a hasonló szituációkat más emberekkel!

febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Mégis milyen szülő beszél úgy más gyerekekről, hogy kis "görcsök"? :D Meg "felment a pumpa" , "köpnyi-nyelni nem tudtam" .
febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Igazad volt, de megütni mások előtt az elég megalázó. Lehet ezek után őt is fogják piszkálni ezek a remekbeszabott társak, kérdés, hogy ő meg tudja-e védeni magát?

A bántalmazás teljes mértékben elfogadhatatlan, az is baj, hogy a tanárnak nem volt olyan tekintélye és rátermettsége ebben a helyzetben, hogy ő állítsa le. És az is baj, hogy a bántalmazók szülei egészen a te fellépésedig lényegében támogatták ezt a viselkedést.

Szerintem ezt nem szabadna itt ennyiben hagyni, a minimum lenne egy iskolapszichológus foglalkozás osztály szinten a témában, plusz szülőin a szülőkkel.

febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

3

Az a szülő, aki tudja, hogy azok a kis görcsök folyamatosan bántalmaznak másokat. Pár éve az én fiam is egy ilyen "menő" brancsba akart tartozni, akik röhögnek a tanáron, megaláznak más gyerekeket. Amíg be nem mentem. Azóta békén hagyja az én fiam, meg a többi is például az osztályban a cigány gyereket és órán is viszonylag jól viselkednek. A fiam legalábbis biztosan. :) Mindenestre a bántalmazott gyerekek szülei azóta is hálálkodnak nekem.


És azok a kis fas*zopó kölykök hidd el nem annyit kaptak, mint a kérdező fia, pedig kezet csak a sajátomra emeltem (Isten úgy segéljen, 14 éve alatt először és remélem utoljára), de azóta ha meglátnak már messziről köszönnek. :)

febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%
De a te írásstílusod kiforrott. Nem olyan mintha egy tini csapta volna fel, a "Hogyan írnak a felnőttek" című szakkönyvet. Ezért gyanítom, hogy a kérdező valójában nem szülő.
febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

3: Miért, gyerek nélkül szabad "felment a pumpa"-t és "köpni-nyelni nem tudtam"-ot használni, utána már nem? Erről még nem hallottam, de ha így is lenne, úgy beszélek és fogalmazok, ahogy gyerek előtt is tettem. A saját gyerekemet imádom, de attól, hogy szültem egyet, azokat a kis görcsöket, akik anno engem bántottak gyerekként és tiniként, nem fogom szebben nevezni, mert nekem az ő hülyeségük, a több éven át tartó bántalmazásuk mélyen belém ivódott. A szülők akkor is védték a sajátjukat, ha nagyritkán a tanár minimálisan csinált valamit az ügyben. Ha meg kierőszakoltan bocsánatot is kértek, még én éreztem magam rosszul, annyira mű volt, legközelebb pedig folyt. köv. töretlen lelkesedéssel. Tehát akik embertelenek, nekem akkor és most is görcsök.


4: Igen, az lehetett neki, de akkor így tudtam lereagálni... Még nem tudom, mi lesz vele bent, csak remélni tudom, hogy semmi. Az viszont biztos, hogy ha őt kezdik el piszkálni, be fogok menni. Nem fogok kiabálni akkor sem, viszont nem hagyom annyiban. Ha iskolaváltás lenne a vége, hát az lesz, de meg akarnám értetni velük, hogy miért rossz ezt csinálni, vagy megkérdezni, hogy nekik ez miért okoz örömöt. Valamivel hatni rájuk, akár sikerrel, akár sikertelenül. Engem az sem érdekel, ha a szüleik jönnek nekem, állok elébe. Akár a fiam a hülye, akár vele hülyék, nem nézem jó szemmel. Tanárok... na, nekik már igazából szerint díszfunkciójuk van, mintsem igazán tanári.


2: A hazafelé úton egyoldalú beszélgetést folytattam. A kocsiban nyugodtan elmagyaráztam neki mindent, hogy ez miért volt rossz, saját kútfőből is meséltem... Igazán beszéltem neki. Ő végig csöndben volt. Otthon még a férjemtől is megkapta a magáét, bár enyhén, mivel láthatóan "anya már intézkedett".

febr. 11. 16:00
 8/16 A kérdező kommentje:
6: Már ne is haragudj. Ha megnézel sok másik kérdést, szerintem némelyik ember simán képes általános iskolásoknál rosszabbul írni. Sokan közülük nálam idősebb anyák, mégsem mentek nekik, hogy ő a gyerek. Ha hamisnak ítéled a feltett kérdést, lelked rajta, nem kötelező követned.
febr. 11. 16:05
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

Ez egy iránytű lesz neki a jövőben arra, hogy hogyan kell kezelni a másokkal való konfliktusokat, a saját indulatait, és a tőle kisebbekkel, gyengébbekkel való nézeteltéréseit.

A többi gyereknek és szülőnek azt mutattad be, hogy a te gyereked 100%ig otthonról hozta a magatartását. Még akkor is, ha ez volt az első eset hogy felpofoztad.


Nem vagy hős, még akkor sem ha itt pár lelkileg elfuserált ember annak akar beállítani. Eddig nem tudtad rendesen megtanitani a gyerekedet arra, hogy legyen benne empátia, most pedig úgy próbáltad korrigálni a viselkedését, hogy fizikailag bántalmaztad és megaláztad mások előtt. Észre sem veszed hogy az ő tettei téged is minősítenek, de abban a teremben ez mindenki másnak evidens volt.


Remélem találsz valami olyan nevelési módszert, amivel a jövőben tényleg sikerül jó példát mutatnod neki.

febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem pártolom a pofozkodást, de most jól tetted. A többi kölyök is megérdemelt volna egy atyait, aki nem tud emberként viselkedni. Addig kell őket nevelni, amíg lehet. Egy két év és hará van hagyva, a szülőt, tanárt is megveri.
febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!