Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Féloldali siketség. Ismertek...

Féloldali siketség. Ismertek olyat aki csak egyik fülére hall? Esetleg te aki olvasod szintén ebben a helyzetben vagy? Le írná nekem kedves olvasó aki tud ilyet, hogy hogy megy a társadalomba való beilleszkedés, kommunikálás?

Figyelt kérdés

Bocsánat itt kell folytatnom.

Valamint hogy fogadja el a környezete? Mik azok amik esetleg hátrányok?

Kisfiam nem hall az egyik fülére. Nem gond! Nem panaszkodni szeretnék. Így is megadunk neki mindent, és nem is éreztessük vele, de mint anya mégiscsak motoszkál a fejemben egy állandó nyughatatlan gondolat, hogy mi van ha ebből sok nehézsége fog adódni?!..



#alkalmazkodás #siketség #Féloldalisiketség
febr. 16. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem érti a beszédet, akkor nagyon rosszul fog beilleszkedni a hallók között.


Csináltasd neki cochleáris implantátumot!

febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha a fél fülére ép a hallása és jó a beszédértése, és ép értelmű, jól fog tudni kompenzálni később is. Van hallássérült tanítványom, igazából fel se tűnik már a gyerekeknek. Van persze, hogy nagy alapzajban nehezebben igazodik ki, de pl a tanórán, amikor csend van, simán ért mindent. A helyesírása rossz, mert nem úgy hall, mint az ép hallású emberek.


Volt régebben egy másik hallássérült tanítványom is, ő hihetetlen agresszív tudott lenni, ha nem értett valamit, vagy mi nem értettük, amit mond, de neki a beszéde sem volt normális, hiszen nem hallotta jól magát. Ő végül speciális iskolába került.

febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Volt egy ilyen osztálytársam. Azt tudom, hogy a hallás problémája miatt nem lehetett az, ami lenni akart. Egyébként más hátrányról nem tudok.
febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
1# köszönöm a lepontozást, ha nem tudjátok milyen siketként élni...
febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

cochleáris implantátummal visszakaphatja a hallását.

vagy arról sem hallottatok még soha? akkor mi a francért kell lepontozni?

febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat😊! 1# én neked is köszönöm a válaszodat! Akkor ezek szerint te ilyen “problémával” küzdesz. Megkérdezhetem?, lehet hülye kérdés de ha egyik fülére jól hall, akkor kellene értenie a beszédet nem? Utána olvastam már pár dolognak, de jobb lenne olyannal értekeznem aki benne van.
febr. 16. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:

6# Voltatok audiológusnál? Ő mit mondott?

Milyen idős a fiad? 5-6 évesen ha észreveszed hogy nem annyira hallja, vagy sokszor kérdez vissza, akkor érdemes beültetni az implantátumot a másik fülébe.


Egyéb kérdésre szivesen válazolok, de csakis privátban.

itt csak nyomorult balfaszok fognak lepontozni, közben fingjuk sincs mi a jó megoldás erre, és milyen az életük. Nem mindenki szerencsés.

febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
27.én megyünk, utána ha kérdésem lenne rád írok. Köszönöm szépen.
febr. 17. 08:10
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Hiába írogatsz privátban, az implantátum nem lesz varázslat, nem alkalmazható minden típusú hallásvesztésnél.
febr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindegy, hagyjuk. Ez igazából a mi harcunk. Megvívjuk. Köszönöm a válaszokat mégegyszer.
febr. 17. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!