Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy depressziós...

Normális, hogy depressziós vagyok az egyetemtől?

Figyelt kérdés
A társaság része jó az egyetemnek, de rengeteg órára be kell járnunk szinte minden nap 8-kor végzünk. És ezek után még sokszor hajnalig tanulunk. Minden nap kimerültnek érzem magam és sokszor megkérdőjelezem, hogy érdemes e harcolni, de rájövök hogy muszáj csinálnom ha munkát szeretnék találni. De mégis olyan távolinak tűnik mire végre végzek... Úgy érzem kiégtem. Szociális életem kb semmi. Kapcsolatom sem volt már lassan 5 éve. A régi barátaimmal sincs időm már találkozni. Sokszor rosszkedvű vagyok és negatív emiatt.

febr. 18. 16:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg órák alatt is szorongok...
febr. 18. 16:12
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Mindent kétféleképpen lehet felfogni. Te döntesz hogy adott dolgot hogy fogsz fel.
febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra jársz? Te választottad, vagy a szüleid erőltették?
febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Mivel felsőoktatásban az elégséges szint az 50%, érdemes mindig csak az anyag felét megtanulni, és jó eséllyel át fogsz menni, akár jelessel is, ha szerencséd van. Ha mégis betalál a másik 50%, akkor tök jó, mert a pótvizsgára már csak az anyag 50%-át kell megtanulni. Én anno még az államvizsgánál is így csináltam, és bejött. Ha belegondolsz, egy képzés 3-5 éve alatt jelentős mennyiségű időt és energiát spórolhatsz meg így.
febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem normális dolog, hogy ennyire szorongsz és rágörcsölsz.. Valószínű az életed egyéb területeiden is ez van, nemcsak az egyetemen.. Keress pszichológust, ha meg nagyon nem szereted a szakot én nem erőltetném..
febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is depressziós voltam, extrém módon szorongtam, a végén pánikbeteg lettem. Nekem erőltették a szakot:(
febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Valószínűleg van az egyetemeden pszichológus/életvezetési tanácsadó. Szerintem nyugodtan fordulj hozzá.

Ha nem szeretnél, esetleg próbálj relaxálni, vagy tegyél egy rövid esti sétát. Próbálj néha kikapcsolni.

Az egyetemmel kapcsolatosan meg ne dönts elhamarkodottan. Hidd el, nem vagy egyedül.

febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de egyébként engem szorongásos depresszióval diagnosztizáltak az alapszak után, ami szerintem azalatt végig megvolt, csak nem kértem segítséget (kellett volna). Mint aztán kiderült bőven vannak traumatikus élményeim gyerekkoromból, amik nem voltak egyértelműek, hogy mennyire hatnak rám, csak mire felnőttem és már nem tudtam funkcionálni. Nekem erre az alapra pakolt rá az egyetem, a teljesítéssel, elvárásokkal.

Fordulj nyugodtan pszichológushoz, jót fog tenni, kibogozzátok, hogy pontosan mi van a depressziód mögött, mert sajnos nem mindig az, ami szem előtt van, lehet tényleg csak az egyetem a gondod, de majd kiderül.

febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy normális-e, de én most vagyok utolsó féléves, szóval szakdolgozat, összefüggő gyakorlat,államvizsga is a nyakamon,minden vagyok, csak túl vidám nem.
febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
broder. elkezdodott az egyetem megint, lehet rossz vlt a vizsgaeredmeny, zh-k isten se tudja. Lehet ezert szorongsz. De haverom is mondja hogy ugy szorong hogy a gatyaja szakad szet. Aztan mindent 4 - 5osre irt de meg mindig mondta hogy fosik meg fosott. En meg mondtam hagyjad mar allandoan 4 eseket meg 5 osoket irsz es kapod az osztondijat en meg halasztok mert 1 eseket irok.
febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!