Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy másoknak...

Miért van az, hogy másoknak minden sokkal könnyebb, mint nekem egyedül?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, és házasságban sem élek, de mégis minden olyan nehéz nekem. Már gyerekkorom óta csak stresszelek, és semmi sem sikerül. Míg más meg vígan nevel 3 gyereket, üzlete van, és még pasija is van (nem ő a gyerekek apja). Nekem meg már az is stresszt okoz, ha egy hivatalos ügyet el kell intéznem, de ennek az ismerősömnek meg még az sem, hogy ha a gyerekeinek még sütit kell sütnie. Bárhol feltalálja magát, semmi nem okoz neki nehézséget, és népszerű. Aki ilyen az a jég hátán is megélni, ami rólam nem mondható el.

Én meg a húszas éveimet egyedül éltem le, nem volt, most a 20-as éveim végére (mikor elteltek a szebb éveim) lett párom, akivel még együtt sem élek.


febr. 27. 16:52
 1/5 anonim válasza:
28%
Mások tehetségesebbek, okosabbak, vonzóbbak, kitartóbbak, ésatöbbi. Ez most meglepő?
febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert nálad olyan dolgok váltanak ki szorongást, amik másnál nem.


Én egy nagybevásárlás, főzés, edzés után úgy lefáradok, mint más 12 óra munka után.


De legalább tudod mire vagy képes és mire nem.

Nem kell túlvállalni magad, ne versenyezz olyanokkal, akik azért vannak előnyben, mert jobb géneket örököltek, ez nem az ő érdemük, hanem a te hátrányod.

febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szorongó típus vagy, a szorongásod kellene megtanulni kezelned valahogy. De ez még korán sem jelenti azt, hogy nem élheted az életed. Végül is lett párod, ebből még akármi lehet. Ha megtanulod kezelni az érzelmeid, attól még lesz benned egy kis szorongás, csak nem akkora, hogy meggátoljon abban, hogy éld az életed. Tehát pl, nem mindegy, hogy 70%-ban szét szorongod magad egy eseményen, van van benned szorongás, de csak 20%. A szorongásra való hajlam az egyébként egy vérmérséklet típus, nem tehetsz róla és szerintem köze sincs a tehetséghez. Hány tehetséges ember van, aki nem meri felvállalni magát? Dr. Belső Nóra írt az egyik könyvében a vérmérséklet típusokról a Félelem, szorongás, pánik című könyvében.
febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak te gondolod ezt így.
febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Különbözőek vagyunk. Nekem is nagyon felmegy mindig a vérnyomásom, mikor hivatalos ügyet kell intézni, nem szeretem. Más dolgokat sem kezelek lazán, ez van. Olvastam valahol, hogy ez egyfajta védekező mechanizmus, hogy az ilyen típusú emberek inkább idegeskednek, aggódnak előre, és ha történik valami rossz, akkor azt viszonylag könnyebben tudják így kezelni, mintha nagyon lazán vennék a dolgokat és utána történne valami rossz.
febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!