Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másoknak is gondot okoz...

Másoknak is gondot okoz elviselni, hogy körülötte mindenki bele van feledkezve a mindennapokba, ő meg egyedül nagyon éber és tudatában van mindennek ami körülötte forog, mindennek amit tesz?

Figyelt kérdés

Valahogy sosem érzem azt a flow élményt, mindig azt érzem, hogy tudatosan teszek mindent de persze ez azzal jár, hogy nem nagyon élvezek semmit, csak mint egy robot teszem a "dolgom".


Nem tudom ha erre van hivatalos diagnózis, de eléggé elviselhetetlen tud lenni.


Az emberek mindent elfogadnak olyannak amilyen és tepernek, küzdenek, de szerintem egyikük sem tudja miért, csak csinálják.


Jómagam meg folyton a rendszer hibáira összpontosítok, hogy mi minden hibás és működik rosszul. Más meg tudomást sem vesz róluk, mintha számukra minden tökéletes lenne.


2022. febr. 1. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Másnak se tökéletes, de nem pocsékolja az életét arra ami ellen nem tehet. Te vagy aki fölösleges köröket fut.
2022. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

sok az ellentmondás.

Ha itélkezel mások felett akkor nem vagy tudatos. Mert ha tudatos vagy akkor itélkezés nélkül figyeled meg a környezeted. Ekkor semleges állapotban vagy.


"csak mint egy robot teszem a "dolgom"."


igen, ez a tudatosság hiánya.

2022. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem a tudatossággal van szerintem bajod, hanem azzal, hogy valójában nem élvezed, amit csinálsz, illetve nem olyanokat csinálsz, amiket élvezel.
2022. febr. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké tehát senki nem érti mit érzek.

Gondoltam, hogy ezt nem is lehet elmagyarázni. De legalább megpróbáltam.

2022. febr. 2. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:
De, értjük: te nem akarod felfogni hogy semmi extra nincs benned, és nem hülye mindenki más.
2022. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én érteni vélem, mert hasonlóban vagyok én is. Viszont nem véletlenül írtam, hogy szerintem a valódi problémád az, hogy nincs örömöt nyújtó tevékenység, amibe belefeledkezel. Nem véletlenül van az a szó, hogy "önfeledt". Akkor érzed igazán jól magad, ha flow-ban vagy.


Lehet enélkül élni, és akkor nagyon tudatos leszel és rálátsz az emberek öntudatlan zsongására, de nem leszel boldog. Vagy lemondhatsz mindenről, lehetsz buddha, és akkor megint boldog leszel, mert nem fog már érdekelni semmi, de ez nem könnyű. Te félsz a flow-tól, mert kontrollvesztettségnek látod. Valójában viszont amiben most vagy, az is egy torz látásmód, mert nem fogsz jobban funkcionálni attól, hogy te nem állsz be a flow-ba.



Olyan ez, mint egy focimeccs. Az idő ígyis-úgyis letelik, jobb beállni és játszani, mint a kispadon ülve szorongani.

2022. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!