Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gúnyolnak az egyetemen, mert...

Gúnyolnak az egyetemen, mert csóró vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első éves egyetemista vagyok és az anyagi helyzetem kiemelkedően szar. Szakkoliban lakok (olyan koli, ahol nagyoj olcsón lehet lakni, ha az ember jól tanul, vesz részt kutatásban meg ilyesmi.) Év elején csak ösztöndíjakból tartottam fent magam, azóta lett gyakornoki állásom a szakterületemen, de összességében nincs sok pénzem, de ami van azt igyekszem beosztani és takarékoskodni. Az egyetemen sokan gúnyolnak azért, mert csak akciós kajákat veszek, gyűjtöm a kuponokat, turiból öltözöm, ha elszakad egy ruhám, nem veszek újat, hanem megvarrom. A csóróság nem zavar, viszont a sok piszkálás nagyon bánt, pláne, hogy egy rajtam kívül álló okbók alakult ez így. Szerintetek mit tegyek, hogyan álljak ehez hozzá? Azt hittem egyetemen főleg felnőtt, érett emberek lesznek, akik nem foglalkoznak ilyesmivel :(

márc. 5. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
14%
Így lesznek a unabomberek.
márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Meglepő, mert szakkoliba az ügyesebbek jutnak be. Nálunk szakkoliban nem volt ilyesmi, sőt, mindenki csóró egyetemistához méltó módon viselkedett többnyire. De tény, hogy sokan azért mentünk szakkoliba, mert a normál koliba nem jutottunk bolna be, tekintve hogy nem vagyunk hátrányos helyzetűek (mindkét szülő dolgozik, senki sem rokkant, és még csak el sem váltak. Két szülőre egy tanári fizetés is elég, hogy alacsony jövedelemre ne járjon pont/a lehező legalacsonyabb járjon)

Viszont így bekerülhet ugye bárki, aki azt a tanulmányaival kiérdemli, akármennyire gazdag. Mondd nekik hogy "nem teheted meg, hogy jobbat vegyél" vagy hasonló. Ők fogják rosszul érezni magukat. Feltételezve, hogy értelmesek, csak buborékban felnőtt 18 évesekről van szó.

márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom milyen egyetem lehet ez, mert ahova én jártam ott még a jobb módban élők is spóroltak és igyekeztek nem szórni a pénzt.
márc. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk egyetemen senki sem foglalkozott a másik öltözködésével, vagyoni helyzetével. Pedig mi sem voltunk vakok, láttuk ki jött jómódból és ki szerény vagy egyenesen szegényes viszonyok közül.

El nem tudom képzelni, melyik egyetem melyik szakja lehet ez.

Ha nem kamu a történet.

márc. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%
Remélem fog javulni a helyzeted. :(
márc. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy megértelek kérdező,én is neves egyetemre jártam Budapesten és szerintem én voltam a legcsóróbb az egész évfolyamon.Engem is bántott,noha nem kaptam megjegyzéseket,szégyeltem magam.Valahogy jobban idegeskedtem azon,hogy minden vizsgám sikerüljön.Egyetemen, ha intelligensebb-okosabb vagy az àtlagnál,jól teljesítesz,az megbecsülést vált ki.Inkább erre koncentrálj.
márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

Amikor piszkálnak, gúnyolnak és kinevetnek, mondd azt nekik halkan, együttérzéssel, hogy "szívből kívánom, hogy nektek sose kelljen így élnetek és ti sose kerüljetek ilyen helyzetbe." (Vajon erre hogy reagálnának? Elgondolkodnának-e?)

Egyébként ne vedd magadra amit mondanak, hisz te magad is azt írod, hogy nyilván nem mindenki ilyen, vannak jófej emberek is bőven, van társaságod is, csak néhány bunkó alak van, akik megbántanak. Egy nagy tömegben óhatatlanul mindig vannak bunkó emberek is. Ne azzal a kevés bunkóval foglalkozz, -ők ilyenek, bunkók, alapból ilyen a természetük-, hanem a jófejekkel, a normálisabbakkal, akik többen vannak. Rájuk koncentrálj. Ők az értékesek a számodra, nem az a pár beképzelt, önmagától elszállt majom. Ha cikiznek, simán lépj túl rajtuk, nem számít a véleményük. Majd rájönnek, ha esetleg ők is hasonló helyzetbe kerülnek egyszer az életük során. Magas lóról lehet igazán nagyot esni, ahogy a mondás tartja. Nem érdemes velük foglalkozni. Ott vannak a jófejek, velük érezd jól magad, az ő társaságuk, véleményük számít, nem a rosszmájúaké.

Egyébként meg tudatos életmód és trendi életfelfogás is lehet, ha pl. használt ruhát vásárolunk, kreatívan kombináljuk a ruhadarabokat, új vásárlása helyett megjavítjuk azt (környezettudatosság stb.), ha nem költekezünk ész nélkül és nem szórjuk a pénzt felesleges marhaságokra korlátok nélkül. Szóval lehet egy ilyen olvasata is akár. Spórolás, gazdasági hatékonyság, környezettudatosság stb.

márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is Budapesten jártam neves egyetemre és a kollégiumokban NINCS ilyen. Hisz a kollégiumokban eleve csak az lakik, aki csóró-középréteghez tartozik, így biztos kamu a történet. Felnőtt intelligens emberek nem viselkednek így, pláne nem akkor, ha ők maguk is ott laknak ahol te. Azt akkor nem szégyelnék szerinted? Erősebb sztorit találj ki.
márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!