Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha gúnyolnak a munkahelyen...

Ha gúnyolnak a munkahelyen hogyan reagáljam le?

Figyelt kérdés

Olyan szituk pl kérdeznek vmit válaszolok, aztán az egyik elkezdi hogy jaj nem lehet érteni mit mondasz erre megismételten artikulálva jobban, de maradt az hogy egymást közt röhögnek rajtam.


Vagy pl alá kell íratnom vmit, erre lekezelő hangnemben kiabál a másik, hogy jaj most hagyjam már békén menjek később. Én igy nem is mernék beszélni másokkal.


Vagy bejött az igazgató is, de nekem mennem kellett mert ügyfél volt a vonalban de megkérdeztem maradjak e van e vmi olyan hogy nekem is ott kell lennem. Erre az igazgató degradálva válaszolt hogy nem, sőt, isten ments. És röhögtek rajtam.


Egyszerűen nem tudom hogyan kell eteket lereagálni ezért mindig én vagyok a nyuszi aki kedvesen csendesen "eloldalog".


A helyzet rosszabbodik így, egyre többen beszélnek velem úgy mint egy "kutyával", vagy hülyének nézve.



dec. 21. 06:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudod lereagálni, mert nincs hozzá belső eszközöd. Ezért kérdezel itt. Hiába írunk mondatokat, mit mondj, ha nincs mögötte eszköz.

Segítővel, kommunikációs fejlesztéssel a későbbi munkahelyeden helyt állhatsz. Innen meg tipli, mert tovább mérgeznek.

dec. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ilyenkor kell bemenni a HR-hez.
dec. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Alíráshoz javasolnám az alábbi fellépést:

[link]

dec. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha már az igazgató is derogál, akkor felmondással.
dec. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Ehhez össze kellene szedned magad és ugyanolyan támadó hangnemben visszaszólni. Egyébként meg mondj fel, ki akarna ilyen helyen dolgozni, ahol így bánnak vele.
dec. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez a munkahely már kuka szerintem, de máshol tiszta lappal kezdhetsz, amihez tényleg kellene egy kis önbizalom. Lehet, hogy érdemes lenne önfejlesztő könyveket olvasni, videókat nézni a témában, otthon panel mondatokat gyakorolni.

Addig néhány példa az ilyen esetekre:

"Nem lehet érteni, amit mondasz." "Sajnálom, menj el hallás-vizsgálatra, ha baj van a füleddel." Semmiképpen se ismételd meg artikulálva, legfeljebb ugyanúgy.

Elhajt, amikor alá akarsz íratni valamit. Ha fontos vagy sürgős, ne tágíts: "Sajnálom, de ez sürgős. A hangnemet, amit megengedsz velem szemben, pedig gondold át, nem szakmai." Az igazgató rázósabb, de megteheted, hogy időpontot kérsz tőle, elmondod neki, hogy rosszul esett a kijelentése, ha úgy érzi, hogy szakmailag fejlődnöd kell, azt mondja el neked segítő szándékkal, te nyitott vagy a fejlődésre, adjon útmutatást, hogy miben kell fejlődnöd, változnod." Ha nagyon szakmailag fogalmazod meg, nem köthet bele, ha kérdéssel zárod, nála lesz a labda, muszáj lesz reagálni.

dec. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Ügyvéddel egy ügyvédi levelet lehet iratni az igazgató részére kb. egy konzultációs óra áráért. Jó esetben kicsit beijednek, de ez nagyon függ az elvi bizonyíthatóságtól. Ha nincs ott egy normális ember sem, vagy nagyon összezárnak az alja elemek, akkor az igazgató kevéssé fog tartani a lehetséges tanúktól, ekkor legfeljebb a rejtett felvétel elvi lehetőségétől fog csak tartani. Atöbbi nagyon függ a sebezhetőségedtől is. Azonnali felmondással esetleg kissé megszopathatod őket, ha nehezen tudnak azonnal pótolni. Elvileg a bántalmazás elég indok az azonnali felmondáshoz, nem tudnának perelni, de ha nincs tanú, akkor csak a rejtett felvétel tud tanúskodni.
dec. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

[link]


Nagyjából az a lényeg, hogy bármilyen formában, de úgy kell figyelmeztetni az igazgatót, kisfőnököket, munkatársakat, hogy nyoma legyen (pl. aláíratni az átvételt, vagy ügyvédi levelet küldeni). Ennek sajnos lehet olyan hatása is, hogy ugyan kicsit beijednek, de ők mondanak fel a biztonságuk kedvéért.

dec. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Az aláírást lekezelő módon megtagadó kolléát kicsit meg lehet szivatni azzal, hogy akkor ,,aláírás megtagadva'' jelzéssel megy vissza automatikusan az irat, de ez nyilvánvalóan csak alkalmi poénnak jó, hiszen az igazgató a fentiek szerint nem lenne fogadóképes az ilyen mókára. Pedig ez nem csak móka, amúgy pont a vezetőnek kellene a mobbing ellen valamiféle belső rendszert fenntartania.
dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás, ha olyan munkahelyre mész, ahol felnőttek dolgoznak. M
dec. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!