Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány könyvet olvastatok ki...

Hány könyvet olvastatok ki életetek során?

Figyelt kérdés
Ha tudjátok pontosan auz is jó, hogy mondjuk 4-5 könyvet(tankönyv nem számít bele, csak az olvasmányok), vagy 100-120 könyvet. Én olyan 25-30-at olvashattam, alapvetően nem vagyok olvasós típus.

márc. 9. 07:21
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Dante pokla, Ember tragediaja, Odüsszeia, ezeket olvasnám még.
márc. 9. 20:38
 42/51 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, Molyon 2018 óta vezetem, aszerint 318 az elmúlt 5 évben (de eleinte nem is jelöltem mindent, valamint korábban kezdtem olvasni jóval, úgyhogy ennél sokkal több)
márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
69%
Hát 500-at biztos, 1000-nél szinte biztos kevesebbet ... na majd elkezdem összeírni! :D 46 éves vagyok, 6 éves korom óta olvasok, ráadásul elég gyorsan. Általános suliban azért olvastam rengeteget, mert anyu egyedül nevelt minket, nem nagyon mentünk sehova délután/este és hétvégente, házimunka aztán pihenés, néha családi ebédek, max. amikor már nagyobb voltam és jó idő volt, akkor a telepen mentünk játszóra vagy pingpongozni az osztálytársaimmal, de az idő nagy részében hétköznap este és hétvégén is olvastam, olvastam, olvastam. Net még nem volt, TV korlátozottan, pláne. Szakközépben szigorúan voltam fogva, az esték nagy részét otthon töltöttem, hétvégén is ritkán mozdulhattam ki + egy jónevű suliba jártam, meg amúgy is kezdtek érdekelni a komolyabb témák, akkor is rengeteget olvastam. Aztán később amikor már dolgoztam, párkapcsolataim voltak, jártam szórakozni stb., akkor kevesebbet, de még mindig elég sokat, általában 2-3 könyvet párhuzamosan (egyet utazás közben, egyet otthon csak úgy, egyet pedig elalvás előtt, ide az "unalmas" klasszikusok kerültek, így egyben altató is volt). Jellemzően ha megtetszett egy író műve, akkor kb. az egész elérhető életművét kiolvastam sorban. Az elmúlt 10 évben viszont egyre kevesebbet olvasok, sajnos egyértelműen a net és az okostelefonok térhódítása miatt, sajnos én is könnyebben kapom elő a telót vagy csapom fel a laptopot ha van egy szabad félórám-órám, de ezen tudatosan igyekszem változtatni.
márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező (#38.), romantikus, kaland, mesés regény nekem is jöhet bármikor. :) A titkos kert is nagy kedvenc, meg szintén Burnett-től A padlásszoba kis hercegnője és A kis lord. Ezeket nem egyszer újraolvastam, annyira szeretem.
márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
69%

43-as vagyok:

Golding: A legyek ura

Orwell: 1984, Állatfarm

Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére

Merle: Állati elmék, Mesterségem a halál (neki és Vonnegutnak kb. az egész életművét kiolvastam, talán egy-két regény van, ami kimaradt)

Vonnegut: Az 5-ös számú vágóhíd

Keyes: Virágot Algernonnak

Gárdonyi: A láthatatlan ember

McCarthy: Az út

Szilvási: Egymás szemében


Ezek nagy kedvenceim, gyakran újraolvasom őket (kivéve az 1984-et és Az út-at, túl nyomasztóak).


A klasszikusok közül Dumas-t szeretem, a magyarok közül Jókait és Mikszáthot, illetve Örkényt.


Sci-fi: Bradbury Marsbéli krónikái a kedvencem, egy ideig minden évben újraolvastam + Sztrugackij: Piknik az árokparton, de nagyon sokat olvastam tőlük is: Clarke, H. G. Wells, Lem, Asimov, A. E. Poe, Dicktől is, de őt kevésbé szeretem, egy-két regénye van, ami kifejezetten tetszik.


Neil Gaiman-től is rengeteget olvastam.


Remarque! A Nyugaton a helyzet változatlant olvastam tőle először és aztán kb. minden regényét.


Ponyva, könnyedebbek: Verne, Rejtő Jenő, Agatha Christie, Stephen King, Durrell (szintén a teljes életművüket olvastam kb.), Woodhouse, Leslie L. Lawrence


Viszont sajnos sokat is felejtek, pl. a Remarque-maraton kb. 20 éve volt az életemben, és ha agyonütnének sem tudnám elmondani, miről szóltak az egyes regényei. :(


Amerikai klasszikusokból + ameriakai/nyugati és magyar kortársakból vagyok kevésbé olvasott, egy-két "kötelezőn" kívül kimaradtak, ezt is igyekszem pótolni.

márc. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 Metionin ***** válasza:
86%
Szerintem több ezret. 6 éves korom óta megállíthatatlanul könyvmoly vagyok.
márc. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 Metionin ***** válasza:
83%

#27. Nem konkrét címek, inkább könyvek jellege alapján:

-Tolkien összes magyarra fordított műve

-Stephen King szintén kivéve a Setét torony, abból csak az elsőt olvastam de nem tetszett, nem folytattam

-Az összes iskolai kötelező és ajánlott olvasmány, egy részük rémes volt de imádtam pl. a Vörös és feketét, a Vukot, az Arany virágcserép című könyvet.

-R.A. Salvatore Legend of Drizzt sorozat képviseli a lelki nyugalmamat, életem minden rosszabb szakaszában újraolvastam az egészet, ami jelenleg harmincvalahány könyvből áll

- Sok Szabó Magda és Szilvási könyv, hagyatékból került hozzám, összesen van vagy száz

- Ismeretterjesztő könyvek garmadái az emberi testről, csillagászatról, állatokról, kémiáról stb. gyerekkorom fő olvasmányai voltak

- Finn irodalom klasszikusai, szintén 50-60 kötetre rúg amit eddig elolvastam

- Klasszikusok, amiket szerintem mindenkinek kellene ismernie de nem volt kötelező olvasmány pl. Virágot Algernonnak, Édentől keletre, 1984, Sophie választ, és még sok más.

- Okkult könyvek, kezdve Fónagy Mágia című alapműtől az Okkult filozófia 3 kis kötetéig szintén vagy 50-féle átment már rajtam.


Van itt minden, kérem, mint a búcsúban :D és még menyi mindent el akarok olvasni...

márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Mesekönyv is számít?
márc. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
57%
Hány könyvet olvastam ki eddigi életem során? Rengeteget, négy számjegyű a szám.. :) És jó sokat nem olvastam ki, csak beleolvastam, amiket a kezembe vettem.. :) Főleg ismeretterjesztő műveket, illetve szakkönyveket olvasok, fikciós műveket csak ritkán.
márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
67%
4-es: a film, a videó nem nyújtja azt az élményt, mint a könyv, és nem is olyan hasznos. Nem fejleszti a szókincset például, a képzelőerőt, mert a filmen látsz mindent, amit, ha könyvben olvasod, neked kell elképzelned.
márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!