Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lányom a feleségemmel...

A lányom a feleségemmel sokkal jobban kijön. Mit csináljak, hogy közelebb kerüljünk, ha képtelen vagyok csajos partner lenni?

Figyelt kérdés

Én dolgozok, és mivel eleget keresek, az én javaslatomra beleegyezett, hogy otthon marad vezetni a háztartást. 3 éves kora óta éli a maga életét a gyerek vér szerinti anyja, de már előtte se volt az anyák gyöngye, hétvégén nála volt, végül mindig nálam. A lányom születésekor sem voltunk már együtt. Olyan 4 év körüli lehetett a lányom, amikor a barátnőmmel összeházasodtam, most meg már nagy, 8 éves. A feleségemet tekinti igazi anyjának, tőle valóban nagyon sok törődést, szeretetet és odafigyelést kapott mindig is. Hamar megtalálták a közös hangot. A leendő kistesó érkezésének hírét jól fogadta, ha találnak valami apróságot a babának vásárlásnál, este, amikor megjövök, a lányom majdhogynem szikrázik a boldogságtól, hogy nézzem, nézzem, milyen szuper/aranyos/akármilyen plüsse/cumija/ruhája/egyéb lesz a tesójának.


Amikor a feleségem képben sem volt, igazán akkor sem tudtam olyan szoros kapcsolatot kialakítani, mint amilyet szerettem volna. Most meg már este 6 körül érek haza, fáradtan. Játszanék vele, ahogy régen is tettem volna, de hamar kijelentette, hogy velem unalmas játszani! A kedvencei a Barbie babák és az Én kicsi pónim voltak. Mit ne mondjak, szorulásos nehézséggel ment cuppogós csókos jelenetet váltatnom az Ariel babát fogva a herceggel, miközben szinkront adnom is kellett. Aztán legyek én a rózsaszín pónival. "Elmentünk" a dévédékből épített Eper királyságba és a Nyuszi-völgybe megmenteni a napot... Most már értelemszerűen nincs képben az Eper királyság és a Nyuszi-völgy, de szerencsére normális gyerek, és a lányos dolgok érdeklik telefon helyett. Mindig a feleségemhez megy, ahogy a gondjaival is, beszélgetni. Elvileg vannak "csajos titkaik" is, de a feleségem szűkmarkú volt az információkkal ezt kifejteni. Mutatja nekem este az új rajzait, festményeit, alkotásait, mit csináltak órán, elmeséli, hogy jó jegyet kapott... ezeket mind figyelmesen meghallgatom és megdicsérem, de ezek olyan rövid ideig tartanak.


Tehát, a kilóméteres történetem rövid lényege: hogyan kerülhetek közelebb a lányomhoz, ha képtelen vagyok csajos partner lenni?


márc. 11. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
vidd el fagyizni, kirándulni, sportolni, valamit csak találtok, amit mindketten élveztek
márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát én hasonló helyzetben voltam, de korábban kapcsoltam. Amikor a nagyobbik lányom született, akkor szakadt a nyakamba minden, előléptetéstől örökösödésig, és ki sem láttam a szarból. A 3 éves gyerekem kb le sem szarta a fejemet.


Én úgy indítottam, hogy amikor a húga született, elmentem két hónap szabadságra, és csak velük voltam. Először ugyanolyan kínos volt az egész, ahogy leírod, én sem igazán tudtam, mit kezdjek vele, neki is fura volt, hogy velem van. Aztán a két hónap végére azon kaptam magam, hogy rám hallgat és a feleségemre nem.


Nem azt mondom, hogy menj el két hónap szabadságra, csak azt, hogy amit 8 év alatt elhanyagoltál, azt nem fogod tudni két óra alatt sínre tenni - de nem is évek természetesen. Ez idő, türelem és energia, ameddig összecsiszolódtok, de meg fog történni, ha kitartóan keresed a módját.

márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!