Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akin segítesz miért fordul...

Akin segítesz miért fordul előbb-utóbb ellened?

Figyelt kérdés
márc. 13. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Tudsz példát mondani a jelenségre?
márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet, hogy csak ki akar használni, de amúgy nem szeret téged. Mivel nem írtál semmi más információt, így ezt tudom mondani.
márc. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem mindig van így, csak általában.


Az emberek hálátlanok.

márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rövidtávú sikereknek tudnak csak örülni. Szerintük, ha egy emberbe beletúrnak, semmi gond: "Van mááááásik!".
márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbsegi konplexusuk van attol ha vki segit nekik. Azt hiszik a másik akkor náluk ügyesebb jobb es ő meg a rászorulo es zavarja ez az egojukat. Igy elkezdenek támadni.
márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom #5-höz: amikor olyan segítséget kapnak, ami egész életüket gyakorlatilag szinte döntően meghatározza, akkor átérezve a dolog jelentőségét, tisztában vannak azzal, hogy ezt soha nem tudnák megfelelően viszonozni (pedig tévednek). Ez pedig feszültséget kelt bennük, ami ellenséges megnyilvánulásba torkollik.

Nálam kb. 20 évvel fiatalabb kolléganőmnek gyakorlatilag megírtam annak idején a doktori disszertációját, mert ő fogalmazni sem tudott megfelelően, a szakmai felkészültségéről nem is szólva. Mivel tudományos címe és rangja már volt, kiemelték, iskoláztatták, szakmai vezetővé nevezték ki. Engem meg olyan helyzetbe hoztak, hogy az első adandó alkalommal elhagyni kényszerültem az intézményt, mert minden érdemi munkától elzártak.

márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert egy utolsó leköpnivaló férgek. Volt jópár ilyen esetem sajnos.
márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az egojuk beszél/cselekszik olyankor helyettük, mert idegesíti őket, hogy más ennyiben/ennyivel jobb náluk, ezt pedig nem tudják elfogadni.

Én inkább ezt olyankor tapasztaltam, amikor egy idő után már nemet mondtam, ez pedig nem tetszett nekik. Mert kellett keresni a kényelmes megoldás helyett (én) egy újat, ami idő és macera, ők meg bosszúsak.

márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!