Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan van ennyi pénze a...

Honnan van ennyi pénze a magyar embereknek?

Figyelt kérdés
Amit látok a lakóhelyemen (kelet-magyarországi megyeszékhely): rengetegen cigiznek amikor egy doboz cigi 2000 forint, kocsival járnak mindenhova amikor a benzinárak is magasak, megélhetési költségek is magasak mégis teli kosárral jönnek kifelé az emberek a boltokból, 20on évesen már mindenki albérletben lakik vagy saját lakásban ilyen horribilis albérlet és ingatlanárak mellett stb. És ez csak a kevésbé tehetősnek tűnő réteg, nagyon sokan vannak olyanok akik több 10+ milliós kocsit (SUV) tartanak fenn, újépítésű 80-100 milliós házban élnek, évente többször utaznak külföldre stb. Mégis honnan a búbánatból van mindenkinek ennyi pénze? Mintha csak én lennék az egyetlen szerencsétlen, akinek semmire nem futja.
márc. 24. 11:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kölcsönből. Én az ország nyugati felén lakom. Mi egy külsőleg nem túl szép régi társasházban lakunk. Sok embertől hallottam, hogy nem laknának ilyen helyen. Hitelből kertes külvárosi ház, csakis drága autó! Aztán ha az egyik elveszti a jól fizető munkáját másnap már vajas kenyérre sem telik. Legtöbben a félre kellene tenni valamennyit nem ismerik. Tehát hitelből van a nagy csili-vili.
márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%
Altalaban csalni szoktak, manapsag pl luxus atverni masokat. Pl beteg a fia, es ker penzt
márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
Azért mert a egy nagy kamu,hogy Magyarország sz*rul teljesit. Barmilyen lenne az ország gazdasági helyzete, a magyaroknak minden sz*r lenne. :) Hiszti megy csak, közben meg tök sok pénzük van...
márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hitel,apu ,anyu,papi,mami nyomják alájuk a pénzt,öröklés.
márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Mivel felhoztad, hogy a nőknek pl telik műkörömre: én körmös vagyok, a vendegeim foglalkozását nagyjából ismerem, ilyenek vannak köztük

- egyetemi oktató

- takarító (férjével közös takarító cégben)

- kisboltban eladó

- nagy áruházban pénztáros

- újságíró

- könyvelő

- szakács

- kávézóban pultos

- építész

- logopédus

- pszichológus

Plusz egy csomó egyetemista.


Egy részük valóban átlag fölött keres, de a nagy részük teljesen átlagos fizetésért dolgozik, a párjuk/férjük is (már akinek van) tök átlagos munkát végez átlagos fizetésért. Mindenki arra költi, ami neki fontos, és ha nehezen fér bele anyagilag, akkor lemond valamiről, ami kevésbé fontos.

márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

25 év alatt SZJA mentesek,abból telik jogsira,albira...


Műszempillát a DM-ben is lehet venni.

Aki tele kosárral vásárol,lehet egy hónapra vásárol be,hogy ne kelljen mindennap menni.

Sokan hitelre vesznek házat stb...

márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van háza l, de átlag feletti a fizetés, pl havi 500 nettó és ott van a párja, ő pl 300 nettót keres, akkor még szép hogy jól fognak élni, hisz nem kell hitelre költeniük
márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%

Hátööö...van autóm, azzal járok mindenhova, járok havonta 1x fodrászhoz és körmöshöz is és normálisan étkezem. Emellett jut mindenre amire szeretném. A válasz egyszerű: dolgozom.


Az előzményeket nyilván nem látta senki, hogy 8 óra munka után még elmentem 4 órában másodállásban takarítani, hogy ki tudjam fizetni az iskolát és normális munkahelyem legyen.


Gondolom azt a 2 évet nem irigyelte tőlem senki, amíg vért izzadva sikáltam a sz.rt a vécéből munka után, de a kocsimat meg a fodrászt bezzeg igen. :D

márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%
Megjött a napi "HÁ DE hONNAN?" kérdés.
márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Ki lehet fogni olyan albérletet is elvétve, ahol a tulaj agya nincs elszállva és 150-ezret egy fő helyett 3 főtől kér el nagy lakásért. Illetve általában ki sem tudja adni vagy visszakapja egy idő után az, aki annyit kér. Visszatérve: rezsivel és kajával együtt 150-E az egész életvitel. Máris élhető helyzet.
márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!