Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyjából 4 évvel ezelőtt...

Nagyjából 4 évvel ezelőtt volt az első Covid lezárások ideje - amikor kicsit lenyugodott a világ, elterjedt a home office, nem voltak kint éjjel hangoskodók, minden téren csendesebb lett a világ. Másnak is hiányzik?

Figyelt kérdés
Szomorúan látom, hogy ugyanott tartunk, mint 2020 előtt - mindenfelé az agyatlan rohangálás, emberek tömkelegei mindenütt, mindenhol, a fogyasztói társadalom ismételt nyomatása, kontrollmániás főnökök fizikailag visszarendelik a dolgozókat, borzalmas levegőmennyiség, káosz. 2020 márciusától a lezárások végéig volt egy nyugodtabb, csendesebb, fegyelmezettebb világ, most pedig ismét a jelenlegi borzalom.
márc. 26. 20:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

"Ha 0 bevételből kellett megélnetek, akkor nem olyan szakmátok volt, amire az aktuális piacnak szüksége volt, a ti felelősségetek lett volna szakmát váltani akár ideiglenesen."


Hát persze. Nem tudom, hány éves vagy, de látszik, hogy valami burokban élsz. Persze, kidobhattuk volna a sok éve nekünk dolgozó embereket, mondhattam volna az 50+ éves szobaasszonynak, hogy menjen, ahová akar, mert én most szakmát váltok, meg a panziót is eladhattam volna - csak ideiglenesen, ugye. Igen, mindez az én felelősségem volt. Tényleg sokkal egyszerűbb lett volna kirúgni azonnal mindenkit, sok pénzt megspóroltunk volna. De eszembe se jutott, hogy így oldjam meg a problémát, és most se tennék másként.

márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
22%
21: egy panaszkodó tőkést sem értettem meg, hogy hogyan lehet az, hogy évekig, évtizedekig harácsol, de képtelen pár hónapig fenntartani magát. Azért gondolom a popó alatt ott berreg a merci? A magyar vállalkozó arról híres, hogy mindenét is eltapsolja, ahogy profithoz jut és tisztességtelenül harácsol. Nem sajnáltam egyet sem, amelyik "tönkre ment" a COVID alatt.
márc. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
51%

#22, szomszédom egy "tőkés" utazási irodájában dolgozott. Az iroda tönkre ment a Covid alatt, ő meg elvesztette a munkáját. Nyilván őt se sajnálod, mert "tőkésbérenc" volt... De várj csak, ha "tőkés"-nek nevezed a vállalkozókat, akkor nyilván alkalmazott vagy, tehát te is egy "tőkés"-nek dolgozol.

Nem untad még meg a hergelést amúgy? Jön a többi regisztrációd is hozzászólni, kérdező?

márc. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
29%
Azért nem értem ezt a kérdést, mert elvileg holnaptól van csak tavaszi szünet. Lehet, hogy a Rét utcai általános iskola 6/B osztálya már ma sem megy?
márc. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, neked aztán nem mindegy? Megkeseredett kis senki. Akkor se volt életed azon túl, hogy élni akaró embereket beköptél, és most sincs, ezért fáj, hogy mások élik a világukat, szórakoznak, buliznak, mennek ahova akarnak...

Orvos látott már? Mert az biztos, hogy nem vagy normális.

márc. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
"Ha 0 bevételből kellett megélnetek, akkor nem olyan szakmátok volt, amire az aktuális piacnak szüksége volt, a ti felelősségetek lett volna szakmát váltani akár ideiglenesen." - Konkrétan beteg és rasszista módon gondolkodsz! Ráadásul olyat szólsz be, amihez semmi közöd és semmi rálátásod! Próbálod lejáratni a másikat, de csak magad ellen sikerül. Tapsika!
márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
A 19-eshez hasonlóakat nem tudom megérteni. Azért sírnak, hogy az ismerőseik folyton zaklatják őket, hogy menjenek el velük bulikra, rendezvényekre, csajozni, meg erre-arra, és hogy a pandémia alatt legalább meg voltak ettől kímélve. Létezik egy baromi egyszerű megoldás: Kinyitod a szádat, és megmondod az ismerőseidnek, hogy ne keressenek többet, nem akarsz velük tovább haverkodni, magánykedvelő vagy, mostantól csak magadnak akarsz élni, otthon, a négy fal között. Ebben mi a bonyolult? Vagy talán a haverjaiddal valami szektát alkottok, amiből csak halállal lehet kilépni?🤔
ápr. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Egy szimpla influenzajárvány miatt bevezetett, mérhetetlen társadalmi károkat okozó diktatúra kellene, hogy hiányozzon? Kösz, de nem.
ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!