Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a diplomámmal nem tudok...

Ha a diplomámmal nem tudok elhelyezkedni okj-s szakmával pedig igen abból lehet gond?

Figyelt kérdés
Hogy valaki túlképzett és nem veszik fel?
márc. 29. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
kamu diplománál jelenleg többet ér még az okj szakma is
márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noren1989 ***** válasza:
35%
Felmerül a kérdés, h mi a diplomàd, mi a célfizud és emellé a geolokàciód?
márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A diplomám nem kapcsolódik az okj szakomhoz.
márc. 29. 12:22
 4/7 Noren1989 ***** válasza:
56%

Okééé.


Vàlaszok is lesznek?

márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy ez gondot.okoz, főleg, ha a diplomát nem is emlited, mivel nem releváns végzettség egy olyan helyre, ahová jó az okj-d.

Nekem is van diplomám, dolgoztam is abban a szakmában, de később egy OKJ végzettséggel voltam alkalmazott, most meg egy másik OKJ vegzettsegemmel vagyok vállalkozó.

márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az önéletrajzom szerint abban is dolgoztam.
márc. 29. 17:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam már én is:

Van OKJ-m, amivel tudtam volna dolgozni is az adott munkahelyen, de mivel nem érdekel a szakmám, inkább olyan pozícióra adtam be, ahol csak egy sima érettségi volt a követelmény.

Természetesen CV-be beírtam, hogy van ilyen szakmám.


Hiába betanított munkára jelentkeztem, több helyről is elutasítottak, hogy túlképzett vagyok.

Akkor kitöröltem az OKJ-t a CV-ből és egyből behívtak.



Párom is hasonló problémával találkozott: van doktori végzettsége, de olyan munkakörre jelentkezett, ahol elég a mesterdiploma.

Nem akarták felvenni, mert "doktorival biztosan nagyobb bérigénye lenne". Pedig nem. Csak megcsinálta, mert érdekelte a terület, szeretett kutatni.

Ha behívták volna, nyilván elmondta volna, hogy a két betű miatt nem akar több fizut, mert őt a munkakör érdekli.

Túlképzett, nem kell, ez van.

márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!