Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gond a munkaadónak a...

Granulátum kérdése:

Miért gond a munkaadónak a túlképzettség?

Figyelt kérdés
Miért nem szemezget az álláskereső végzettségeiből, amelyikre szükség van a munkavégzéshez?

2013. okt. 26. 21:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Mert ilyen kicsinyesek! Nehogy már nagyobb képzettsége legyen egy melósnak.


Régebben dolgoztam egy irodaház recepcióján. Akkor rengetegen bejöttek, hogy munkát keressenek.

Miután egyik cég sem engedte meg, hogy ilyeneket felengedjünk annyit megtettünk szerencsétleneknek, hogy az önéletrajzukat beraktuk a cégek levelei és újságjaik közé. A titkárnők meg mielőtt felvitték még átnézték a dolgokat és kapásból kidobták az önéletrajzokat mert mindenre megvolt a belső ember a csókos. De a legszebb az volt, hogy egy igen ismert nagyvállalat főnöke volt enyhén alul iskolázott és a titkárnő kapásból kiszórta már a portán az olyan önéletrajzokat, ahol nagyobb iskolai végzettség, szakmai tapasztalat volt feltüntetve.


Valahol meg az a dolgozó vitte fel a cuccot, aki először jött. Azok is élből kidobálták nehogy a főnök még lecserélje őket!


Aki végigseggel egy egyetemet akár többet is és még tapasztalatai is vannak az meg ugye nem éri be minimálbérrel. Vagy csak átmenetileg és ahogy tud odébb fog állni!


Nyugaton ezzel szemben a jó nevű egyetemek, főiskolák előtt sorban állnak a munkáltatók és a vizsga előtt már fél évvel vadásznak a kiemelkedő eredményt elérő diákokra.

2013. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Én is jelentkeztem olyan állásra, amit a kisujjamból kirázok. Tetszett volna, csináltam volna szívesen, sőt szerintem jó is lett volna a cégnek, hogy a meghatározott sorrendben való gombnyomogatáson túl többet tudok, de elutasítottak, hogy túlképzett vagyok a pozícióra.

Hosszabb távra kerestek valakit, és attól féltek, hogy egy idő után nem leszek elégedett a munkámmal és tovább akarok lépni. Vagy elmegyek a cégtől és kereshetnek meg betaníthatnak új embert, vagy a főnököm székére fogok pályázni.

2013. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Több szempontból nem szerethetik a túlképzett munkaerőket

Egyik:

Itt elsősorban a közvetlen felettesed érdekei állnak szöges ellentétben a te érdekeddel (mármint, hogy megkapd az állást). Ha túlképzett vagy, könnyen a fejére nőhetsz, és ha nincs lehetősége előrelépésre, akkor az ő pozícióját veszélyezteted. Melyik bolond középvezető ellensége önmagának?


Másik.

Túlképzett munkaerőnek magasabb bérigényei esznek, esetleg előrelépési igényei. Ez nem minden esetben valósulhat meg. Ugyanis egy bizonyos funkcióra keresnek a cégek legtöbb esetben. Nem folyamatosan akarnak arra a pozícióra keresni, hanem lehetőleg leghosszabb távra. Olyan ember alkalmas arra, aki hosszú távon elégedett lesz a munkával. A túlképzett munkaerő egy idő után, ha nem tud előrelépni motíválatlan lesz.

2013. okt. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Ez a "buta aluliskolázott főnök félti a pozícióját" bullshit nem tudom miért terjed, de úgy baromság, ahogy van. Tök mindegy, hogy milyen a főnök képzettsége, ahány céget én ismerek ott MINDIG a munkahelyi vezetőd dönt arról, hogy mész felfele a ranglétrán vagy sem. Ergo teljesen mindegy, hogy te ügyesebb / okosabb / szebb vagy nála, úgysem mész semerre, ha ő nem akarja... Pláne nem tudod majd leváltani.


A valós indokok a túlképzettség ellen:


- a pozícióra túlképzett munkaerő nem lesz lojális, mindig kacsingatni fog a saját szakmája (ezáltal a magasabb bérezés, a jobb munkakörülmények, a szakmai elismerés és előmenetel) felé. Mindig ott a bizonytalanság hogy felmond és elmegy. Pedig akár milyen hihetetlen, MINDEN munkaadó stabil kollégákra vágyik, mert a felvételiztetés és a betanítás költséges és viszi az időt is.

- Irreális ambíciói lehetnek. Amikor egy jól képzett, diplomás szakember bekerül mondjuk egy irodába egyszerű adminisztrátornak, akkor nem az lesz a célja, hogy jól csinálja amit csinál és ellegyen, mint a befőtt, hanem, hogy előre tudjon lépni és mit kell ehhez tennie. A munkaadónak pont nem az a célja, hogy meglássa a gyémántot a szén között, hanem az, hogy minden szén szépen dolgozzon.

- Az egyszerű munkákra az egyszerű emberek sokkal alkalmasabbak. Az okos, jól képzett munkaerő mindig újítani szeretne, kombinál, variál, ez által a munkafolyamat rosszabbul halad, mint mikor a szögegyenes Gizike megcsinálja A-tól Cet-ig úgy, ahogy elő van neki írva. Jó dolog az innováció, de nem a melós dolga, hanem a vezetőségé és a kompetens döntéshozóké. Mindenki más csak a saját és a cége idejét pazarolja, mikor filózik ilyesmin, pláne, ha kamikaze akcióban meg is akarja mutatni, hogy az új folyamat amit ő kitalált milyen jó.

2013. okt. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

4-es, ha majd elkezdesz valahol dolgozni, akkor majd te is rájössz, hogy a "Ez a "buta aluliskolázott főnök félti a pozícióját" bullshit nem tudom miért terjed, de úgy baromság, ahogy van. " mennyire valós dolog is.


Szerinted én miért dobáltam ki az élelmiszeripar-mérnök jelölteket, minőségellenőri pozícióra jelentkezve? :))))

2013. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván, mert iszonyú buta vagy. De attól még ez egyáltalán nem jellemző normális cégekre. Normális cégnél oda nem illő személy sosem kerül vezető pozícióba, illetve közvetlen vezető sosem dönt olyan alkalmazott előmeneteléről, aki a potenciális utódja. Nem véletlen.
2013. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

"Normális cégnél oda nem illő személy sosem kerül vezető pozícióba"

Na ne mondd :)

Akkor mesélj csak, hogy is kerül a BKK élére az a bizonyos Vitézy "Fikatúró" Dávidka? Neki milyen képesítése,végzettsége, szakmai tapasztalata van, hogy a BKK vezérigazgató.

Kapásból cáfollak... ciki de ez van.

2013. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem cáfoltál semmit. Azt mondtam normális cégnél. Egy normális cég a piacon működik, a piacból élé és profitorientált. Az állami és kormányközeli cégek nem profit orientáltak, ott az aktuális politikai hatalom teszi be a spanjait minden esetben az adófizetők pénzén és kutyát nem érdekel, hogy ért-e hozzá csak jó kutya módjára csinálja azt, amit diktálnak neki felülről engedelmesen.

A te logikád alapján még mondhatnánk a komplett parlamentet és közszférát, ami kb. 2-300,000 főt jelent.

2013. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

A következő hülyeség amit írtál:

"közvetlen vezető sosem dönt olyan alkalmazott előmeneteléről, aki a potenciális utódja. "

1. Dehogynem... lássuk csak... adott egy operációs menedzser. Kiemel egy dolgozót s szalagmunkások közül. Ő lesz a csoportvezető. Majd a csoportvezetők közül is kiemel egyet aki lesz műszakvezető. Lehet idővel ugyanaz a személy. Műszakvezetőnek nincs sok egyéb előrelépési lehetősége, feljebb a ranglétrán operációs menedzser lehet (illetve előtte egy közvetett lépcsőben operációs vezető helyettes)Máris az operációs vezetőnek védenie kell a saját seggét, nehogy kitúrják a pozíciójából.


Másik példa. Hogy konkrétumot is mondjak. Gondolom a Tesco normális cégnek számít neked.

Na vajon ki felvételiztet ott ha zöldség-gyümölcs technológus akarsz lenni? A Category Technical Manager. aki pedig tudja, hogy ki az, máris megérti, hogy miért olyan embereket vesz fel aki nem "veszélyes" rá. :)

2013. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
22%
Szóval szerinted ha 2-3 (csak, hogy Tescos szlenggel éljek) WL-el lejjebb lévő pozícióról dönt egy vezető, majd esetleg, talán a jövőben, évek múlva szerencsétlen WL1-es melós eljutna WL3-ig és veszélyezteti a vezető pozícióját, akkor azzal neki kellett volna számolnia? Na ne röhögtess már. Ilyen alapon akkor Nigel Jones-nak kéne személyesen meghallgatnia minden új gyakornokot és jól elzavarni mindenkit, akiben nagyobb a potenciál, mint benne...
2013. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!