Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nők, magatokra veszitek/támadá...

Nők, magatokra veszitek/támadásnak élitek meg, ha egy nő arról beszél, hogy nem sminkel?

Figyelt kérdés

Láttam a neten egy csajt aki csak simán, minden rosszindulat nélkül arról beszélt hogy nem sminkel, sminkcuccai sincsenek, aztán kb egyöntetűen el lett hordva nőgyűlölő, a férfiak talpát nyaló pick me-nek, és kapott egy rakás negatív megjegyzést a külsejére/személyes higiéniájára is.


Ez kíváncsivá tett, hogy csak az adott app demográfiája gondolkozik-e így, vagy általános ez a nézet...


ápr. 3. 19:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%

Én nem veszem támadásnak, sok nőt ismerek, aki egyáltalán nem sminkel, szépek, igényesek. (Én sminkelek munkahelyre egy minimálisat.) Nem zavar, hogy mások sminkelnek vagy sem, szerintem magánügy 😊


Aki erre képes beszólni, mást minősíteni, akár a smink ellen vagy mellett, annak szerintem saját magába lenne érdemes néznie, önértékelés, emberségesség tekintetében...

ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik munkahelyemen eladónő voltam és csak ott kaptam meg a munkatársaktól, hogy miért nem sminkelek. Senki sem érezte ezt nőgyűlöletnek, inkább az jött le nekik, hogy ápolatlan vagyok és ez a szakmában nem jó. Megjegyzem vásárlóként még nem fordult velem elő, hogy bementem a boltba egy doboz tejért, odamentem a pénztárhoz, megláttam, hogy az eladó nincs kisminkelve majd lemondóan visszatettem a tejet a helyére és kimemtem. :D Eladóként én sem tapasztaltam hasonlót a vevőktől.


Talán még egy irodai munkám volt, ahol egy nő jegyezte meg, hogy nem sminkelek, de ő sem vette magára, csak kicsit furcsálta, mert ő mondta, hogy nem tudná elhagyni a lakását smink nélkül, de nem tartott kevesebbnek azért mert én igen.

ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem veszem támadásnak. Icipici alapozot használok, de nagy melegben azt sem, és csak minimális szempillaspiralt. Olyan markánsan erősek a saját színeim, (fekete haj, fehér bőr, piros száj) hogy ezen egy smink csak ront. Kipróbáltuk profi sminkesnel is és azt mondta hogy nem kell.
ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

Azt a csajt azért hordták el, mert tényleg full pick me vibeja volt a videónak.


Egyáltalán nem baj, ha valaki nem sminkel és az sem baj, ha beszélgetünk és témába vág és elmondja, hogy ő soha sem sminkelt és nem is akar ilyen-olyan okokból. A smink nem kötelező, akkor se, ha szép vagy alapból és akkor sem, ha annyira nem.


De az, hogy csak így minden előzmény és tanulság nélkül, idiótán viháncolva előadja, hogy hihi csak egy rúzsom van de azt is csak évente egyszer kenem fel és amúgy is a smink olyan furi, azt nem tudom minek értelmezni. :D Számtalan videót láttam már sminktelen lányoktól az önelfogadásról, hogy nem kell kisminkelned magadat a sarki boltba is meg egyáltalán sehova csak azért, hogy szépnek tartsanak mások, ennek köze nem volt azokhoz. Ez egy tipikus “én nem olyan vagyok mint a sok buta csaj hihi” videó volt.

ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Engem pont amiatt "támad" nővérem, meg néha anyám, hogy minek sminkelek, minek az, hülyeség.
ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%
Én csak szemcerkát használok, így sminkelek, is meg nem is. Na akkor most? 😁 Normál esetben senkinek semmi köze ahhoz, hogy valaki sminkel, vagy sem. Támadásnak venni meg végképp legalja ostobaság. Nem láttam a videót, de amit a #4-es ír.. Hát, inkább az lesz a csoportos támadás oka, nem maga a téma.
ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!


#4 Mondjuk pont ez fogott meg, hogy BESZÉLNI nem lehet csak úgy erről.

Hatalmas különbség van aközött hogy egy nő

- megtámadja a többi nőt, mert "ezek a mai pcsák mind ki vannak kenve, mindegyik romlott, bezzeg én normális vagyok"


- kritizálja a szépségipart, és a hatásait a nőkre/társadalomra nézve


- elmondja a SAJÁT élményeit, tapasztalatait, örömét, bánatát arról, hogy milyen nem sminkelni.


Valahol ijesztő, hogy a neten elfér ezer beauty guru, makeup tutorial, és grwm csajszi, de az nem, hogy kifejezhesd a szavaiddal, hogy nem sminkelsz, mert különben többezer ember szó szerint szét alázza a külsődet is és a belsődet is (úgy, hogy közben azt hiszik, hogy jót tesznek ezzel, és náluk az igazság)


Na mindegy, remélem itt mindenkit elfogadnak, és nem szólják le azt se ha szeret sminkelni, azt se, ha nem👍

ápr. 3. 21:17
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Be lehetett volna linkelni a videót is nyugodtan. (Tudom, Tiktokról nem jó linkelni mert lehet látni, ki küldi, de megtaláltam Youtubeon.)


Semmi baj nincs azzal, hogy nem sminkeli magát, csak hülyén fogalmazta meg, mintha még mindig le lenne ott ragadva, hogy mások a csordaszellem miatt sminkelnek.

Szerintem senki nem érzi támadásnak a mondanivalót, csak az emberek nem szoktak ilyen semmiségről tartalmat gyártani. Mármint szoktak, mint látjuk. Szerintem ez egy semmitmondó buta videó, ilyen nem jut eszembe semmi, miről posztoljak ma féle.

ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%
7# Jó, azt tényleg túlzás, szerintem nem tűnik se rondának se ápolatlannak a csaj, de eleve szerencsés, mert smink nélkül is hangsúlyos vonásai vannak. A sötét szőrzetű nők smink nélkül is úgy néznek ki, mintha ki lennének sminkelve, eleve fekete a szempillájuk, hangsúlyos szemöldök, ha emellett még egészségesen is él, akkor a bőre is rendben lesz.
ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%
Számomra azt sugározza magából a csaj, mintha ő különb lenne, mint aki sminkeli magát. Maga a stílus az, ami kicsit bicskanyitogató. A kiszeltünde szemöldökhöz alapból nem igazán megy a smink, az erős sminkelés meg főleg nem, mert karakteres az arc a vastag szemöldöktől. Ezt nyilván tapasztalta is, ezért is nem sminkel. Ha kiszedné, lehet máshogy állna hozzá.
ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!