Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Németországban miért nem...

Németországban miért nem vesznek az emberek saját lakást?

Figyelt kérdés
Pedig ott elvileg jobbak a bérek, mint Európa keleti és déli részén. Mégis a legtöbben bérelt lakásban élnek. Miért nem próbálnak sajátot venni? Annyira drága? Vidéken is? Vagy csak simán nem akarnak?

ápr. 13. 20:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha itthoni helyzetet nézem, akkor bérelni tudok (tudnék) olyan lakást, amit amúgy nem tudnék megvásárolni. Ha egy fokkal kedvezőbb lenne az albérlet ára, csak megfelelő minőségű albérletet lehetne kiadni megfelelő szerződéssel kellően hosszú távra akkor simán leélném az életemet ilyenben.


Na meg az sem ártana, ha lenne megfelelő nyugdíjrendszer, megfelelő ellátással.

ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Itthon simán jártam már úgy, hogy egyszer csak beállított a tulajdonos bőrönddel, hogy talált munkát és HOLNAPTÓL ott fog lakni velem.


Inkább vettem egy szar helyen lévő szar panelt. Ez sem jó így, de még mindig jobb mint kiszolgáltatva lenni a magyar bérleti rendszerben.

ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Itthon simán jártam már úgy, hogy egyszer csak beállított a tulajdonos bőrönddel, hogy talált munkát és HOLNAPTÓL ott fog lakni velem."


EZ AZ, ami a német rendszer szerint lehetetlen, a tulajdonos nem tehet ilyet.

ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Azért amennyiben jól tudom nem olyan rózsás ott sem ez az egész albérleti rendszer. Alapból a nagyvárosokban nagyon nehéz megfizethető lakást találni, sokszor több tízszeres túljelentkezés van, külföldieknek még kevésbé adják ki és olyan is előfordulhat, hogy a tulajdonos felújít egy lakást és utána emel a bérleti díjon. De ez lehet, hogy régebb nem volt így és tényleg igaz volt, amit írtok, viszont az ingatlan értékálló, akkor is például, ha valaki meghal, a gyerekei örökölhetik, ezért gondoltam, hogy érdemes inkább tulajdonosnak lenni.
ápr. 14. 15:37
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

#14


Nem akar mindenki gyereket.

Németországban sok a gyermektelen.

Kire hagyja, az államra?

ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Persze, itt is több ember keres lakást, mint amennyi kiadó.

KÜlföldinek nem szivesen adnak ki rendesebb helyet, mert a többség tönkretesz mindent, mert az "ùgysem az övé", nincs meg az ehhez szükséges kultúra.

Ha felújtanak egy lakást, értelemszerüen emelkedik a bérlete, mert egyrészt komfortosabb lett, tehát a használati értéke emelkedett, másrészt a tulaj vissza akarja kapni a ráfordított összeget


Ha ingatlant vesz valaki, és a gyerekei öröklik, igen magas adót kell utána fizetni, nem feltétlen éri meg, emellett a gyerekek a legtöbb esetben nem ott akarnak élni, ahol a szülök voltak, máshol van munkßajuk, családjuk, a lakás csak költségeket okozna, haszon nélkül.

ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

#13: „EZ AZ, ami a német rendszer szerint lehetetlen, a tulajdonos nem tehet ilyet.”


Ez mitől lenne "német rendszer", ilyet egy magyar tulajdonos sem tehet, HA VAN normális bérleti szerződés, ami tartalmazza azokat az eseteket amikor rendkívüli felmondással élhet a tulaj. Nagyon régen én is laktam albérletben, szabványos egy évre szóló szerződéssel, maga a tulaj mondta hogy nyugodtan lecserélhetem az egyik zárat, mert jog szerint úgysem jöhet be, ha nem vagyok otthon.

ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

Mert venni túl drága.


Néhány multi (!) ingatlantulajdonos birtokában akár 100-200 ezer lakás is lehet.


Vannak szociális lakások is, de azokból sorra dobják ki a rászoruló németeket, s helyükbe barbárokat költöztetnek.

Amúgy ezek az ingatlanos oligarchák a megszálló barbárokat is beköltöztetik az ingatlanjaikba, s az állam fizeti a lakhatásukat, mert hogy nem dolgoznak.

ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg az ingatlanadó miatt sem vesznek...
ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
19-es: az ingatlanadó nem összeg - nekem egy 160 nm-es házra 20 euro havonta.
ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!