Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más vidéki nem érzi magát...

Más vidéki nem érzi magát börtönben hogy vidéken milyen kevés az ember, a program, az egyetem, a pláza, a multi, stb?

Figyelt kérdés
Van aki elköltözik amint tud, nekem még idő kell.

ápr. 17. 15:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%

Imádok vidéken lakni. Jó a levegő, kevés az ember, bármikor kimehetek az udvarra, senkivel sem találkozom.

10 km-re van innen a megyeszékhely, bármikor el tudok menni plázázni, moziba, színházba, koncetre, vagy bevásárolni.


Nem cserélném el semmi pénzért.

ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Ha programot szeretnék vagy plázázni, elmegyek a közeli nagyvárosba. De általában nincs hozzá kedvem, szeretem a vidéki nyugalmat. Budapestről költöztem vidékre.
ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
95%
Nem mert vannak helyette mókuskák :D Jövőre fogok elköltözni és nekem hiányozni fognak :(
ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem, mert van kocsink így nem vagyunk kötöttek. Ha moziba akarok menni akkor oda megyek. Bármi elérhető faluról. Lehet te többet utazol időben míg a város egyik vègéből átmész a másikba mint én.
ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták: megyeszékhely 15 perc kocsival, busszal 30, Bp vonattal 40 perc, egyébként meg Bécs vagy a horvát tengerpart sem elérhetetlen pl kocsival. Miért lennék bezárva? Már tiniként is áttekertünk biciklivel a mellékutakon a szomszéd városba, vagy a szomszéd faluba (5 perc bicóval, ott lakott a legjobb barátom). Szerintem néha gyorsabban beérek Pestre, mint aki a külső kerületekből bkk-zik.

Viszont ha meguntam a nyüzsgést, akkor hazamegyek. Csend, friss levegő, természet, madárcsicsergés, patakcsobogás, esőillat. Kutya, macskák, pipikék. Szerelmes vagyok a kertembe, inkább itt lakok, mint a házban. Kiülni az árnyékba, hallgatni a méheket meg a tücsköket, olvasni, miközben a kutya meg a macska odabújik. Ezt hol tudod magadnak megengedni a városban? Ha van is csendes zöldövezet, az megfizethetetlen, zsebkendőnyi telekkel, a ház előtt húz el a forgalom, mögötte vasúti sín. Mindez legalább ötszörös áron. Ha Bp, akkor tízszeres, és egy órára van a belváros.

ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Megyeszékhelytől lakom 15 km-re. Egyedül a nagyon rossz levegő zavar. Fűtési szezonban rosszabb, mint Budapesten.
ápr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Hát mert például a jól fizető nagyvállalatokhoz mucsáról hosszan bumlizni egy órát naponta oda egyet vissza más, mint 10 percre lakni. Meg ha már harmadszor lógsz a hónapban ugyanabban a plázában, színházban vagy moziban, meg ugyanazokat az idős arcokat nézed kis településen, főleg ha nem kedveled őket, ne mondd hogy nem unalmas a sok szexi fiatal helyett. A beszélgetés minősége is más, hisz sokkal kevesebbeknek van diplomája és azok sem általában a multiknak kellő lángelmék. A tücskökkel beszélgetés helyett pedig izgalmasabb városi barátokkal élőben akik nem utasítják el a meghívást mert állati messze laksz. Hát az aztán nagyszerű, senkivel meg állatokkal találkozva depresszióssá válni meg szellemileg leépülni az apró könyvtárat is unva és áttekerni a szomszéd faluban ahol szintén semmi csak ugatva megijesztő, kóbor, meg gazda által visszafogott kötekedő kutyák.
ápr. 17. 19:50
 8/34 A kérdező kommentje:
Még egy Budapestnél kisebb város is hogy nem unalmas és szegényes külföldhöz képest, amikor valaki harmadszorra van ugyanabban a kocsmában, plázában, ugyanazon a főtéren, sporttelepen a héten. Számolgatja a születésnapjait, lustán pocsékolja az idejét és pénzét ahelyett hogy külföldi nagyvárosban jól keresne.
ápr. 17. 19:58
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiányzik a plázázás. Nekem sokkal többet ér, ha kimehetek a kertbe a virágokkal foglakozni. Én egy lakásban érezném magam börtönben.
ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jó idő van, kimegyek a kertbe meztelenül, úgy dolgozom és senkit sem zavar, én meg úgy érzem jól magam, amikor rám süt a nap. Hol tehetném ezt meg egy városban? A plázában elég ciki lenne.
ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!