Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most komolyan, miért hiszi...

Most komolyan, miért hiszi azt nehány anyuka, hogy körülöttük forog a világ?

Figyelt kérdés

Eléggé felhúztam ma magam az okmányirodában. El kellett inteznunk barátommal valamit, volt ott 3 gyerek, akik egesz végig ordibaltak, hangoskodtak, már az ügyintéző is kijött szólni, hogy nem lehetne-e halkabban, mert ez egy munkahely és nem játszótér. Az egyik anyuka ott ült a gyereke mellett, a másik két gyerek (tesók) anyja pedig épp az egyik ügyintézőnel volt, de egyik se igazán próbálta fegyelmezni őket. Volt 4 darab ilyen kis pufi kocka ülőke, amit egymásra tettek egy toronyba, a tetejére valami fajatekot, ami teli volt ceruzával, majd gondoltál egyet és erőből fellökték az egészet és borult minden, meg persze jó nagyot csattant is. Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy barátom végzett az ügyintézőnel és hát amúgy kiderült, hogy kb tök feleslegesen mentünk oda és vártunk több, mint egy órát, már ideges is voltam és elejtettem egy “Ó b*azdmegot”. Nem hangosan, de az egyik hangoskodó gyerek és anyja épp mellettünk álltak, mire nekem esik a nő, hogy mégis hogy beszélek, hát itt gyerekek is vannak. Na én már itt annyira ideges voltam, hogy reflexből, hasonlóan b*unkó stílusban visszakérdeztem, hogy És?? Tudom h vannak itt gyerekek, hallom és szerintem mindenki más is, inkább arra törekedjen, hogy visítson a gyereke az irodában olyan hangerőn, hogy már az ügyintézők munkáját is zavarja, és különben is úgy beszélek, ahogy akarok. Majd azzal otthagytam a nőt és eljöttünk barátommal.

Komolyan mondom, miért kell mindenből ekkora pataliat csapni sok anyukának és a gyerekére hivatkozva másokkal b*unkóznia, miközben ő maga és a gyereke sem szent?! És nem egyszer voltam hasonlóan piti ügyeknek szemtanúja, ahol a visítozós gyerek anyukája nekiesett másoknak, teljesen nevetgseges okokkal. Velem most fordult elő először, de eléggé felhúzott.

Mégis hogy kéne egy ilyen helyzetet kezelni, mikor a nő is konkrétan úgy szól az emberhez, mintha minimum a seggebol rántotta volna ki...


2018. szept. 19. 18:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Ez hülye kérdés. Mindig voltak, lesznek nem nevelő szülők, ahogy pl. bunkó fiatalok vagy zsörte öregek is. Kiírtad a kérdést, kvázi kihisztizted magad, ennél több értelme nincs. De ha kapsz pár "igazad van, sok anyuka tökhülye" választ már az is gondolom elég ;)
2018. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Hisztizni nem én hisztiztem, hanem az a nő. Ez az egyik, a másik hogy érdekelne, mint ahogy kérdeztem is, hogy ki hogyan kezeli a hasonló helyzeteket vagyis mégis hogyan kéne kezelni? És milyen okból kifolyólag hiszi azt sok anyuka, hogy ő beszélhet így másokkal, mint egy darab sz*ar, ellenben ha vele beszél valaki úgy.... Vérig van sértve.
2018. szept. 19. 19:12
 3/34 anonim ***** válasza:
46%
Konkrétan mit mondott, mert az, hogy "hogy beszélek, hát itt gyerekek is vannak" azért nem feltételezi, hogy "egy darab sz*arnak" néz. Szóval ennyit olvasva én innen nem látom akkora drámának, meg persze nem voltam ott, ettől még a gyerekek biztos idegesítőek voltak, és tényleg gáz lehetett, te viszont szokj le a felcsattanós káromkodásról (és írásban a csillagokról), akár van ott gyerek, akár nincs, mert ezzel mások fülébe (vagy most szemébe) szemetelsz.
2018. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
Az sem a jólneveltség tetőfoka szerintem, hogy telibe káromkodod magad. Bocsi. Amúgy engem is ki tudnak idegelni az ilyen famíliák, ahol a gyerekek elmebetegek a szülők meg telibe f...ák, viszont az ilyeneket is eléggé unom, hogy akármerre megyek a hároméves lányommal, rendszeresen előfordulnak ilyen hozzád hasonlók akik a füle hallatára ontják magukból a kultúrát. Baromi fárasztó, mikor az ember azon van, hogy értelmes embert neveljen a gyerekéből de a sok tirpák miatt ez kb veszett fejsze nyele...
2018. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
47%
Szóval potyára várakoztattak benneteket az okmányirodában és nem tudtátok elintézni amit akartatok. Ha síri csend lett volna és nincs ott rajtatok kívül senki, akkor is ugyanolyan dühös lettél volna. De így sikerült kivetíteni ezt az egészet a gyerekekre. És leálltál vitatkozni az anyukával? Ezt olyan nehéz elképzelni.
2018. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
61%

Tudom, carrá leszek oltva, de... Régen ezért engedték előre azt, aki gyerekkel van. Neked is elszakad a cérna, mikor egy órát kell várni. Persze, hogy a gyerekek se fogják csendben végigülni a sarokban.

Kezeld úgy, hogy előreengeded, és nem kell hallgatni, ahogy nyígnak.

Ennél jobb megoldás nincs, mivel 5 perc alatt más elkényeztetett gyerekét úgyse fogod megnevelni.

2018. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
39%

Én nem szülőként is igyekszem nem káromkodni gyerekek társaságában. Nőként amúgyis próbálom kerülni az ilyen megnyilvánulásokat.


Egyébként az, hogy találkozol egy pár neveletlen gyerekkel még nem indok arra, hogy levezesd a családon a mérged, amiért feleslegesen ücsörögtél egy órát az okmányirodában.


Ettől még elhiszem, hogy bosszantó volt a neveletlen gyerekek társasága. De te felnőtt vagy, neked kéne okosabbnak lenned. És annyit kellett volna mondanod, "elnézést, kicsúszott". A nemnevelő szülő megnevelése nem a te dolgod, pláne, hogy jó esélyed van rá, hogy ellenkező hatást érsz el.

2018. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Azért csillagoztam, hogy le tudjam írni mi is volt a káromkodás, amit mondtam, ugyanis anélkül nem megy át a szűrőn. Nagyon-nagyon ritkán szoktam káromkodni, a legcsúnyább szó, ami általában elhagyja a szám, az a basszuskulcs és az kb havi egyszer. De most tényleg ideges voltam már, mert már hetek órán próbálunk elintézni valamit, küldözgetnek össze-vissza, mindhiába, hát kicsúszott a számon, ez van, ember vagyok én is hibázhatok, nem hiszem hogy ezért engem kéne máglyán elégetni...! Egy szót nem szoltam a gyerekekre és nem is különösebben érdekelt, hogy kiabálnak, az volt a legkisebb bajunk, de nap, mint nap hallani ennél ezerszer cifrabb szavakat, ráadásul gyerekektől is, akik ezt tanulják a TV-ből meg egymástól, meg sokszor a szüleitől, ez kb kikerülhetetlen, szóval kötve hiszem, hogy én rontottam volna meg szegényt gyereket, aki egyébként nem egesz 5 perccel előtte idiótázta le a testvérét! És írásban nyilván nem jon át, de akkor leírom: az anyuka nagyon is tapló stílusban és kérdőrevonóan förmedt rám. Én sem osztottam ki a gyerekek miatt, akiktől zengett az egesz iroda, pedig már az ügyintéző is rajuk szólt, akkor kötve hiszem, hogy jogos mással egy darab kakiként beszélni, csak mert az nem olyan szót használt, amit ő jónak látott volna...!
2018. szept. 19. 19:53
 9/34 anonim ***** válasza:
42%

De mi a probléma? Te frusztrált voltál, azt írod. Talán ő is ideges volt. Ki tudja miért?

Beszóltál, visszaszólt, te pedig kiosztottad.

2018. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
40%

Aterzem a helyzetedet, engem is talált már be egyszer egy hasonló kaliberű anyuka kb ugyanilyen piti dolog miatt. Teljesen nevetgseges, hogy sokan azt hiszik azért, mert gyerekük van, a föld már csakis körülöttük forog és mindenki az ő kedvük szerint cselekszik.

De itt ne várj megértést, még te leszel a világ szemete, amiért kicsúszott a szádon, ahogy írod nagy ritkán, a b*azdmeg szó. Hallottam én már olyan cifra káromkodást 4 evestol, hogy csak pislogtam és az esetek nagy részében bizony a szülőktől tanulják el vagy a TVbol, aztan meg egymástól. De maradjunk már annyiban, hogy bármennyire is nem szép dolog a káromkodás, mindenki úgy beszél, ahogy akar, ha káromkodik, akkor káromkodik, ti se gondoljatok, hogy majd pont azért nem fog eljteni semmi káromkodást, mert ti szültetek és Jajj a gyerek..?! Ennyi erővel nem is kéne szülni, mert mi van ha a buszon felszáll egy alkesz, aki bűzlik és nekiáll mindenkivel ordibalni, vagy épp nem napon barnultak állnak neki az utcán közepén anyázni és verekedni vagy a híradóban azt hallják, hogy XY megkéselte a barátnőjét/anyját/apját stb. Rengeteg szörnyűség van a világban, a káromkodás szerintem még éppen a legkevésbé súlyos mind közül.

A lényeg, hogy senki nem várhatja el a másiktól, hogy úgy beszéljen és viselkedjen, ahogy ő azt jónak látja csak mert gyereke van és nem jogosítja fel őket arra, hogy masokra förmedjenek és kritikán aluli stílusban nyilvánuljanak meg!!

2018. szept. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!