Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit éreznek azok akik a "...

Mit éreznek azok akik a " mának élnek"? Nem gondoltok a jövőre?

Figyelt kérdés
Én sose a mának élek.. én a jövőre gyűjtök és tudom hogy az a kemény munka ( ami amúgy nem kéményt mert jól elvagyok munkahelyen) az később sokat fog számítani. És 25 évesen nem költöm a pénzem hiába van 8-9 millió forintnyi euróm... Sokan írják hogy " jó de mi van ha elbasz egy autó oszt lebénulok,meghalok" .. akkor meghalok kész.. és? De amíg nem,addig a jövőre koncentrálok

máj. 11. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Pedig amit te csinálsz, az sem jobb. Valahol a kettö között van az értelmes eletmód!
máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, nem tartozom közéjük.


"amit te csinálsz, az sem jobb"


35 évesen saját hitelmentes házam van+megtakarításom. Míg a "mának élő személyek" addig jutottak csak el, hogy "mibűl van"?

máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akik a mának élnek, olyat érezhetnek talán, hogy sohasem lesz semmi sem jobb, így a mát kell értékelni, élvezni. Kvázi hedonisták, vagy nem tudnak komplexen gondolkodni.
máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

2-es: akármennyire is oda vagy magadtól, szöveget értelmezni nem tudsz.

Nem azt írtam hogy az jobb, ha valaki CSAK a mának él, hanem azt, hogy az SEM JOBB, ha valaki CSAK kuporgat és nem él!


A normális életmód a kettö között van, élvezi is az életet, meg félre is tesz valamennyit, de egyiket sem viszi túlzásba.


Nekem is 35 (pontosabban 30) évesen megvolt a saját házam, közben azonban éltem, jártam szórakozni, nyaralni, nem arról szólt az életem, hogy nehogy kiadjak pénzt, ami érdekelt, azt nem hagytam ki.

máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
finom meleget
máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Azért az érdekelne, hogy valakinek szülői segítség nélkül honnan van 30 éves korára saját hitelmentes háza. :D Egy olyan szakma, amivel igazán jól lehet keresni, egyetemi végzettséget igényel, tehát 21-22 éves koráig tanul az illető, aztán juniorként dolgozik évekig, míg esetleg olyan pozícióba kerül, hogy havi 1 millió felett keres, amiből már viszonylag rövid idő alatt összejön 40-50 millió, ami egy átlagos lakásár manapság.
máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Én az arany középutat választottam: rájöttem, hogy a képességeim nem elégségesek ahhoz, hogy annyi pénzt keressek hogy valaha is saját ingatlant tudjak venni, a szüleim nem tudnak ilyen szinten támogatni anyagilag és a csajozáshoz is béna vagyok hogy államilag támogatott hiteleket tudjak halmozni. Így élvezem az életet a kis fizetésemből, nem szakadok meg a munkahelyemen, van bőven szabadidőm, költök arra ami örömet okoz, de közben valamennyit teszek is félre hogy ha úgy adódna a helyzet legyen mihez nyúlni. Akkor se lennék előrébb, ha nem költenék "felesleges" dolgokra, csak kuporgatnék, mert ugyanott tartanék csak egy kicsit több megtakarítással, ami ugyanúgy nem lenne elég semmire a jelenlegi árak mellett.
máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű mechanizmus. Ha bizonytalanságban vagy kénytelen élni a jövődet illetően, akkor halmozol. De nem ám a barlang sarkában pihentetni, hanem hízol, hogy legyen esélyed túlélni, ha bejönnek ismét az aggodalmak. Amint kicsit is biztonságban érzed magad, fellélegzel, és képessé válsz stratégiákban gondolkodni, amennyiben megtanultad a jelentőségét és a hogyanját. Sokszor annyira a nélkülözés mintázatait örököljük akár jól szituált család sarjaiként is, hogy tulajdonképpen akár a pénzt tesszük félre, akár eldorbézoljuk, mind visszavezethető arra az egyszerű, mély félelemre, hogy mi lesz, ha nem lesz. Nyilván a költekezés kevésbé racionális többnyire, de ha pl a jogsit és az autót megspórolod, és emiatt buksz egy halom állást, az is kellően irracionális ahhoz, hogy bőven lehessen félelemvezéreltségre gyanakodni.

Ahogy #7 írja: középutas megoldásokkal lehet haladni, nem az út repedező szélén egyensúlyozva, teljesen mindegy is, melyiken. Ha kicsiből kell gazdálkodj, fordíthatod közvetlen hatékonyságokra jó ideig. Ha csak egy pár praktikus cucc a konyhába, amik összességében heti egy órát szabadítanak fel, amit hozzá tudsz csapni a hobbisarkod kétkezi megépítéséhez, majd a használatához is, már racionális voltál, már a jövődön fejlesztettél, lehetőségeidhez mérten kellő bölcsességgel. A sokból nyilván könnyebb többet csinálni megfelelő felkészültséggel, de a szemlélet ugyanaz egészen kicsiben is: a megvalósítási hatásfokod folyamatos javítása, idővel nagyságrendekkel is. Nevezik növekedés-szemléletnek, de én nem a daganatként viselkedést emelném ki, mindenképpen egészséges dolog definiálni egy "révet", ahova érdemes érni (be is és meg is). Onnan pedig tényleg nincs tovább, egyszerű szerelemprojektekben fogsz aktívan részt venni, és hatalmas mennyiségű kikapcsolódást engedhetsz meg magadnak, már csak azt kell magadnak szabályoznod, miből mennyi az egészséges. Így, a maga komplexitásában végiggondolva, átélve az alkotó módon eltöltött előrehozott nyugdíjadat, a valós igényeidhez viszonyítva kvázi határtalan bőséget, tud értelmet nyerni pár erős év a klasszikus növekedés-szemléletet alkalmazva is.

Ami ugye mind szép és jó, de emberileg is hozzá kell nőni, ami tényleg megkíván egyfajta nyitott, játékos, és egészen bátor attitüdöt már a kezdetektől.

máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A jövő mindig bizonytalan, pont ezért szarok rá. Egy hétnél tovább nem tervezek előre, eleve nem is akarok még ötven évet lehúzni, sőt, tartós fogyasztási cikkekre sem költök szívesen. Félretenni nincs mit, mindig is kis lábon kellett élnem, nincs semmim és senkim, az összes ingóságom elfér három négyzetméteren, nem hagyok hátra semmit. Minek gondoljak így a jövőre? Milyen jövő várna rám úgy mégis? Ha a héten elbasz egy busz, akkor haldoklás közben legalább nem kell majd amiatt szomorkodnom, hogy mégsem lesz lehetőségem valóra váltani a terveimet.
máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 van egy gyönyörű áldás, ami a te esetedben tökéletesen személyre szabott:



Láss!

máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!