Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mutatkozzak be hivatalo...

Hogyan mutatkozzak be hivatalos helyen névváltoztatás után?

Figyelt kérdés

Pár éve hivatalosan megváltoztattam az utónevem, mert egyáltalán nem tudtam vele azonosulni, olyan mértékig gyűlöltem, hogy rosszul voltam, ha ki kellet mondanom vagy ha a nevemen szólítottak. Az új keresztnevemet imádom, azóta minden rendben.

Viszont lenne néhány hely, ahol már évek óta nem jártam, és még a régi nevem volt megadva. Ha szeretnék visszamenni több év után olyan orvoshoz, fodrászhoz stb., ahol legutóbb a névváltoztatás előtt jártam, akkor hogyan mutatkozzak be? Hogy mondjam meg, hogy megváltozott a nevem, hogyan azonosítsam be magam? Ha nagyon muszáj, talán ki tudom mondani a régi nevem, de a gondolatától rosszul vagyok, hogy azon mutatkozzak be megint. Ráadásul mindenhogy elég hülyén hangzik. "Kovács Piroska vagyok, ja nem, most már Anna."

Hogy lehet ezt úgy megoldani, hogy ne legyen kellemetlen?

Telefonon kéne időpontot kérnem az ilyen helyeken. Egy orvosnál nyilván fontosak az előzmények, hogy be tudjanak azonosítani. De bárhol furán néznének rám, ha telefonon azt hiszik, új kuncsaft, aztán besétálok, hogy én vagyok az...



máj. 12. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Ez az Ön döntése, hogy a névváltoztatás után melyik nevét használja. Ha szeretné, hogy az emberek a régi nevén ismerjék Önt, akkor mutatkozhat be a régi névvel, és hozzáadhatja, hogy mostantól az új néven ismerik. Ha viszont inkább az új nevén szeretne bemutatkozni, akkor ezt is megteheti. Fontos azonban, hogy tájékozassa az embereket a változásról, hogy ne okozzon zavar vagy félreértés.
máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Hát így. Odamenni a recpecióra, és szólni, hogy az adatokat módosítsák.
máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

-Hááló, jujj, annyira röstellem kimondani doktor úr, de én a néhai XZ vagyok, mostani nevem XY mostmár, haaah, hálaisten..

-Kedves Z, a recepción beszélje ezt meg

-De én Y vagyok ...

máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, mi ebben olyan nehéz? "Jó napot kívánok, Kovács Dzsindzser vagyok és időpontot szeretnék kérni lobotómiára. A rendszerben Kovács Leokádia néven szerepelnek az előzményeim, mivel legutóbb még a hivatalos névváltoztatásom előtt jártam Önöknél"
máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Fullosan megmondja a tutit az utolsó
máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A mai napon már ez a második ilyen névváltós kérdés. Ha nem tetszett a neved akkor elmondod, hogy ez meg ez történt és megváltoztattad a nevedet, kész.
máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Most nem értem, ha be kell mutatkoznod, akkor már nem is emlékeznek rád. Mit számít, hogyan írtak be korábban? Legfeljebb adatmódosítás miatt meg kell adni új adatokat, de ha olyan hely, már törölték a korábbiakat.
máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Telefonban be kell mutatkozni, mert nem látják, ki telefonál.

Eddig csak olyan helyekre kellett mennem, ahol volt recepciós, az új nevemet mondtam, csodálkoztak, hogy a gépben nem az van, erre mondtam, hogy megváltoztattam. Ezzel nem volt gond.

A háziorvosnál kicsit kellemetlen volt, mert ott névről azonosítanak be, de oda pár nappal a névváltoztatás után betelefonáltam, és a régi nevemet mondtam, különben nem tudták volna, ki vagyok. Utána mondtam, hogy megváltoztattam.

De ennyi idő után iszonyat fura és kellemetlen volna a régi nevemen bemutatkozni.

Szóval ahol benne vagyok a számítógépes rendszerbe, meg úgyis csak egy recepcióssal beszélek, meg tajszám alapján be tudnak azonosítani, mert az nem változott, ott nincs gond.

Olyanra gondolok, ahol mondjuk nincs számítógépes nyilvántartás, nincs meg a tajszámom. Pl fodrász, kozmetikus, valamilyen alternatív gyógyászat. Felmerült bennem, hogy az egyik ilyen helyen talán már új pácienst nem is fogadnak. Meg ha csak egy recepcióssal kell beszélni, az kevésbé zavar, de van, ahol közvetlenül azt kell felhívnok, akihez be akarok jelentkezni.

máj. 12. 21:07
 9/16 A kérdező kommentje:
#3 ez a néhai úgy hangzik, mintha meghaltam volna, és a szellemem telefonálna...
máj. 12. 21:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#8: talán nem releváns, de Te hány évente jársz fodrászhoz?


Még mindig nem értem egyébként mi a fura abban, hogy az új neveden mutatkozol be. Szerintem egyértelmű, hogy itt probléma a fejedben van legfeljebb.

máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!