Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mutatkozzak be hivatalo...

Hogyan mutatkozzak be hivatalos helyen névváltoztatás után?

Figyelt kérdés

Pár éve hivatalosan megváltoztattam az utónevem, mert egyáltalán nem tudtam vele azonosulni, olyan mértékig gyűlöltem, hogy rosszul voltam, ha ki kellet mondanom vagy ha a nevemen szólítottak. Az új keresztnevemet imádom, azóta minden rendben.

Viszont lenne néhány hely, ahol már évek óta nem jártam, és még a régi nevem volt megadva. Ha szeretnék visszamenni több év után olyan orvoshoz, fodrászhoz stb., ahol legutóbb a névváltoztatás előtt jártam, akkor hogyan mutatkozzak be? Hogy mondjam meg, hogy megváltozott a nevem, hogyan azonosítsam be magam? Ha nagyon muszáj, talán ki tudom mondani a régi nevem, de a gondolatától rosszul vagyok, hogy azon mutatkozzak be megint. Ráadásul mindenhogy elég hülyén hangzik. "Kovács Piroska vagyok, ja nem, most már Anna."

Hogy lehet ezt úgy megoldani, hogy ne legyen kellemetlen?

Telefonon kéne időpontot kérnem az ilyen helyeken. Egy orvosnál nyilván fontosak az előzmények, hogy be tudjanak azonosítani. De bárhol furán néznének rám, ha telefonon azt hiszik, új kuncsaft, aztán besétálok, hogy én vagyok az...



máj. 12. 19:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10 kipróbáltam másik fodrászokat, de nem váltak be.


Ha az új nevemen mutatkozom be, nem tudják, hogy én vagyok. Szerintem a régi fodrásznál el van mentve a számom a telefonkönyvébe. Bár már lehet, hogy törölte.


Mennék egy alternatív gyógyítóhoz, akinek nincs számítógépes rendszere, nem kellett megadnom a tajszámom, de volt nála valami kartonom. Fontosak lehetnek az előzmények. Mivel elég idős volt már 6 éve is, lehet, hogy már nem dolgozik, vagy nem vállal új pácienseket.

Az egész olyan fura és bosszantó, hogy nem telefonálhatok ilyen esetben úgy, mint egy normális ember, hogy mondom, hogy xy vagyok, aztán már mondom is, hogy mit akarok. Ehelyett magyarázkodnom kell, hogy ez voltam, de már nem ez vagyok stb, stb, közben meg lehet, hogy épp tök rosszkor hívom az illetőt.

máj. 12. 22:33
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nehéz pedig. De akkor segítek még, maradva az előző példánál.

"Jó napot kívánok, Kovács Dzsindzser vagyok. Időpontegyeztetés kapcsán tudunk most beszélni, nem zavarom? Remek, köszönöm. Lobotómiára szeretnék bejelentkezni. Jártam már Önöknél, viszont a nyilvántartásban xy néven szerepelek, mivel legutóbb még a névváltoztatásom előtt találkoztunk."

máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok valami jó kommunikációban és még szorongó is vagyok, de te kérdező még rajtam is túlteszel... Leírták egyszer. Mit nem lehet érteni rajta?
máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Katona Dius ***** válasza:
Nevem Kis József, születési név Kis István.
máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Általában nem okoz gondot a kommunikáció, de annyira utálom a régi nevem, meg annyira nem szokványos a helyzet, hogy egészen leblokkoltam most.

A 12-es korrektül megfogalmazta, köszönöm!

Kifelejtettem, hogy régen tegeződtem azzal, akit most telefonon újra felkeresnék. Ha az új nevemen mutatkozom be, olyan, mintha egy idegen tegezné le. Visszamagázódni meg nem illik. Vagy ennyi idő után lehet, hogy nem is emlékezne rám egyből, és egyébként is jobb lenne először magázni, akkor is, ha nem változott volna azóta a nevem?

máj. 13. 18:18
 16/16 Katona Dius ***** válasza:
Én telefonon ilyenkor magázódom, hang alapján tuti nem ismer fel, ha évek óta nem beszéltünk, vagy hónapok óta. Aztán személyesen már megismer, akkor tegeződünk újra.
máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!