Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hallgatnom kéne a haveromra?

Hallgatnom kéne a haveromra?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szokott velem senki beszélgetni, sosem voltam társasági ember, van kolléga aki szokott néha velem beszélni, én nem keresem mert nem tudom zavarom-e így ha unaltkozik felhív én mindig ráérek se magánéletem se kutyám se macskám . Tudja Ő is. Törtent az, hogy negyed éve egy hölgy beszélgetett velem és mondta neki, hogy tökre jó arc vagyok aztán írt nekem a csaj facebookon, de én szüken fogalmaztam, nem nagyon írtam, mert azt hittem csapda és ki akarnak majd röhögni. Ez onnan ered, hogy általános sulibam másik évfolyamban volt egy lány aki kedves volt velem aztán az én osztályomból a legmenőbb gyerek odajött és adott egy pofont meg oribált, hogy "haha ez a paraszt csajozni akar, de szánalmas" utána én hagytam mert csaj kinevetett. Azóta úgy inkább hagyom ezt.

Viszont most mondta a srác, hogy irjak a hölgynek. Én mem negyed év után nem akarok mert nagyon ciki szerintem. De szerinte hallgassak rá mert jót akar ami igaz mert sosem vágott át. De valahogy bennem van az említett trauma plusz, hogy mi a fenét írok 90 nap után..


máj. 17. 01:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Ennek így semmi ertelme. Fordulj szakemberhez.
máj. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima "Hogy vagy?"-gyal (ne vedd szó szerint, azért lehet kicsit bővebben fogalmazni) nem veszítesz semmit. Ne félj kommunikálni az emberekkel.
máj. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele úgy mint azzal a haveroddal. Ő is pont olyan ember mint mindenki más. Ismerkedjelek. Közben meg menj pszichológushoz ha ennyire nem tudod azt az esetet elfelejteni valamiért.
máj. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez a pofonvágós-kinevetős eset egy nagyon gyenge eset ahhoz, hogy ennyire kihasson a kapcsolataidra felnőtt korodban, főleg hogy másodikban történt.

Ennél komolyabb dolgok is vannak.

Szintúgy másodikban diagnosztizálták rákkal egy osztálytársnőmet, amikor felsőtagozatba mentünk, már nem élt. Ő neki lehetősége sem volt arra, hogy felnőjjön, amíg te megtehetted. Amíg téged kinevettek, ő kemóra járt.

Vagy írd be a Youtube keresőbe, hogy Judith Barsi. Az alkoholista apja féltékenységéből eredő kitöréseit kellett eltűrnie a halála napjáig, ami elég hamar el is jött, mert a saját apja fejbelőtte 10!! évesen. Amíg téged pofon vágtak, addig az apja például úgy hozzávágott egy konyhai eszközt (azt hiszem serpenyőt), hogy eleredt az orra vére vagy a torkához szorított egy kést, hogy megöli ha elhagyja őt.

Még rengeteg hasonló ember van, aki fel sem nőhetett vagy az egész élete komoly szenvedések sorozatából állt, nem csak abból, hogy csúfolták az osztálytársai vagy a tanárok gonoszkodtak vagy megalázta pár gyerek, hanem ennél olyan komolyabb dolgok, hogy ha veled megtörténnecsa egy is, könyörögve sírnál a sorshoz, hogy inkább legyél az az ember akine az volt a legnagyobb baja, hogy csúfolták a suliban.

Valószínűleg túl sok a szabadidőd, unatkozol úgyhogy elsősorban egy hobbit ajánlok neked. Tanulj nyelvet, végezz el valami tanfolyamot, iratkozz be az egyetemre, tanulj meg hangszeren játszani, járj énekkarba, sportolj vagy válassz valami hobbit ami neked szimpatikus.

máj. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
#4 Lehet hogy jót akarsz a kérdezőnek, csak ez is traumának számít, amit a kérdező átélt és valamit minél kisebb korban élünk át az annál jobban beleépül a személyiségébe. És az hogy itt lekicsinyíted a lelki problémáját, az csak ront rajta és még kevesebbnek érzi magát tőle.. neki szakember kell, aki segít feldolgozni neki, ugyanis amiket felsoroltál az nem fogja megoldani és nem unalomból csinálja...
máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kéne véleményezni egymás traumáját! Nem tudhatod, kinek mi fáj, milyen apróság is számít! Én is ilyen vagyok. Csak már megedződtem.

Szakemberhez szerintem nem kell menni, csak gyakorolni kéne az emberi kapcsolatokat. Gyakorlat teszi a mestert.

máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem lekicsinylem, hanem ez a gond, amit a végén is írtam, hogy aki unatkozik az ráér erre koncentrálni, ezért a legapróbb ezer éve történt dolgokat is hatással vannak az életére, belekapaszkodik.


Őszinte legyek? Én is ilyen vagyok. Ha nincs lekötve a figyelmem egy időszakban, én is össze tudok omlani. Egy időben olyan helyen dolgoztam, ahol semmi munkám nem volt, emellett munkán kívül sem volt elfoglaltságom. Melóban csak popsi meresztés, itthon meg mindenre volt időm utána. Egy idő utána elkezdtem megváltozni, apró sérelmeket nagyítottam fel tragédiának, régi dolgok miatt nyűglődtem, nagyon sírós lettem.

Amint átmentem máshova dolgozni és elkezdtem nyelvet tanulni mellette, én is helyrerázódtam. :)

máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor elmondom, hogy nem mindenkinek ilyen könnyű, mert nem vagyunk egyformák..Az hogy milyen traumáid vannak és azokat, hogy tudod feloldani ennél jóval összetettebb. Nálam például szociális fóbia, pánikrohamok és borderline tüneteket is előhozott... Te csak túlagyalással küzdöttél, ami enyhébb szorongásokat okozott. A kérdezőnél viszont átváltott paranoiába. Ahol már nem tudja elhinni, hogy van annyira értékes, hogy szeretni lehet, hogy jó a társasága. Mindenki, aki kedves hozzá vagy közeledik, azokra gyanakodni fog, hogy miért? Biztos valami rosszat akarnak... Ettől függetlenül csinálhatja azt, amit írtál. De én se azért vagyok szoc. fóbiás, mert jajj de unatkozom...
máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8, de igen.
máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 jó lenne, ha nem adnál tanácsokat, mikor látszik, hogy semennyire sem értesz hozzá...és ráhúzod mindenkire ugyan azt... Emögött biológiai is van. Nem véletlenül segítenek rá sokszor gyógyszerrel, ugyanis az agyad is változik fizikailag is. Csak újra kell huzalozni, de nem mindekinek megy segítség nélkül, mert függ attól, hogy milyen mélyen vannak berögződései és mennyi ismerete van a témában.
máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!