Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öngyilkost hagynád meghalni?

Az öngyilkost hagynád meghalni?

Figyelt kérdés

Ha látsz egy ilyen öngyilkosságot, beavatkoznál vagy hagynád, hogy megtegye amit eltervezett?

Mi a helyes cselekedet ilyenkor?



máj. 23. 11:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez most komoly?? Természetes, hogy segítenék. Egyébként meg kötelességed lenne közbeavatkozni, máskülönben törvényileg ez segítségnyújtás elmulasztása, cserbenhagyás. Hívnám a mentőt, rendőröket.
máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Én valószínűleg semmit nem mernék tenni, max messzebbről hívni a mentőket/rendőrséget. Nem merném megszólítani.
máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 bolognai a kedvencem ***** válasza:
86%
Természetesen nem hagynám. Viszont a saját életem nem biztos, hogy kockára tenném.. pl nem ugranék után, ha épp az érkező vonat elé ugrik valaki..
máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Megpróbálnék vele beszélni, hogy mégis miért teszi ezt, aztán ha úgy vélem, hogy tényleg nincs neki tovább és ezt akarja akkor csinálja. Nem ítélem el azt aki öngyilkos lesz, viszont amíg él addig van esélye a javításra, a halál után már nem.
máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Pl ha hídon áll, akkor hívom a 112-t, de kizárt, hogy megpróbáljam lebeszélni. Nem avatkozok bele, lehet miattam ugrik le végül.

Amúgyis, aki meg akarja ölni magát, az tegye...

máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tételezzük fel, hogy már nincs esélyed rá, hogy kommunikálj vele.
máj. 23. 12:28
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha meg tudnám menteni, akkor igen, de ha nem tudnék rajta segíteni/nem tudnám megakadályozni az öngyilkosságot, akkor nem. Én se biztos, hogy kockáztatnám az életemet.
máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom hogy reagálnék... szeretnék segíteni,de félek az emberektől
máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Ha nincs esélyem rá, hogy kommunikáljak vele, akkor értelemszerűen mentőt és rendőrt hívnék.


El sem tudom képzelni, hogy valaki csak úgy bámul, aztán egykedvűen hazamegy paprikás krumplit főzni azzal, hogy hát ő semmit sem tehetett.


Ha megszólíthatnám, akkor is előbb mentő, és csak utána beszélnék vele. Igyekeznék megnyugtatni, jelen lenni vele, várni a szakembert. A többiben nem vagyok kompetens. Fölösleges ilyeneket mondani, hogy miért csinálod, minden jobb lesz, minden megoldódik, stb... ez azt erősítené benne, hogy nem veszik komolyan a jelenlegi érzéseit, állapotát.

máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Öngyilkosságot te biztosan nem fogsz sehol sem látni, ahogy én sem, ugyanis az igazi öngyilkos olyan helyen végez magával, ahol 0% az esély arra, hogy bárkivel találkozzon. Aki a város közepén közszemlére akarja csinálni, az csak egy figyelemhiányos szerencsétlen hülye, nem több.
máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!