Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetek hogy jobb...

Hogyan segíthetek hogy jobb legyen a világ?

Figyelt kérdés

Néha azon gondolkozom hogy olyan ember szeretnék lenni akit mindenki szeret és tesz valamit azért hogy jobb legyen a világ. Mivel 15 éves vagyok nem igazán tudom mit is csinálhatnék... Szeretnék világmegváltó dolgokat csinálni,segíteni azokon akiken csak tudok, viszont elég szégyenlős vagyok szóval fogalmam sincs hogy mivel kezdjem...



Van valami ötletetek? Bármi amiben segíteni tudnék akárkinek az írjon :)


Köszönöm szépen


2013. máj. 22. 17:08
 1/6 anonim válasza:
Hát elég jó az esély arra,hogy a világot te NEM FOGOD megváltani,de tehetsz azért,hogy a környezeted,a körülötted lévőket jobbá tehezsd! :)
2013. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ezzel én is így vagyok,rengeteg "világmegváltó" ötletem van,de úgy érzem hogy egyedül semmitsem érhetek el

egyetlen dolog van amit megtudok tenni:úgy segítek hogy mások is lássák

nem magamat akarom fényezni,csak példát akarok mutatni és van hogy működik

történet:váram a buszra,egy öreg bácsika elejtette a pénztárcáját és az összes aprója elgurult,lehajoltam hogy segítsek felszedni,egy kicsit néztek de utána többen is követték a példámat,a bácsika teljesen zavarban volt és meghatódott amikor látta hogy mennyien segítünk neki,ehhez meg csak annyi kellett hogy egy ember elkezdje

ha az emberek látják hogy van aki segít másokon akkor példát vesznek róla,megvan bennük rá a hajlam a jóra csak szerintem sokan "cikinek tartják" hogy segítsenek mivel nem szokás

tudom hogy amit leírtam nem nagy dolog,de talán az ilyen apróságok lassan jó irányba terelik majd az embereket

2013. máj. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A világot nem fogod tudni megváltoztatni, amíg a többség nem így gondolkodik. Ahogy már más is írta inkább a környezetedre koncentrálj. Itthon is rengeteg probléma van, amiben segíteni tudnál, önkéntesként pl.
2013. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alaque ***** válasza:
#2 jól mondja! Így kell csinálni. Ne tartson vissza, hogy ciki segíteni másoknak.
2013. máj. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem tudom megváltani a világot, ezt csak azért írtam hogy tudjátok hogy nagyban gondolkozom :)


A lényeg az hogy valami olyat szeretnék adni az embereknek és/vagy a többi élőlénynek ami hat a viselkedésükre és Szeretném ha mindenki próbálna segíteni az embereknek :)


Én mindenben próbálok segíteni az embereknek. Kérdés hogy ez mire elég... :D


Köszi a válaszokat

2013. máj. 23. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Megváltani nem tudod, de lokálisan tehetsz jó dolgokat.

Pl.: szelektíven gyűjtöd a hulladékot, belépsz állatvédő szervezetbe, adsz a környezetvédelemre, takarékoskodsz, segítesz néha az osztálytársaidnak!

2013. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!