Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani finoman egy...

Mit lehet mondani finoman egy lakótársnak, aki állandóan kér minden kajából?

Figyelt kérdés
Legyen az tényleg bármi,enni-innivaló,édesség,nasi,ő kér,bontat,érvel,bociszemekkel néz. Nagyon kellemetlen,de ha állandóan adnék,én etetném őt nonstop,ami nem fér a keretembe,nem tudom vállalni. Ugyanis nem egy kicsit vesz,hanem eszik,amíg jólesik,amikor meg is kínálom. Osonok a kajával,de kifigyeli,meglátja. Nem kövér,és nem is szegény,mert ha éhezne,az más,akkor most nem írogatnék kérdést. De én is látom a kajakészletét,jó minőségű kaját eszik. Ugyanakkor pedig nagyon sajnálom a kunyizásért. Mi lehet ez nála? Illetve megsérteni se akarom,bár már érvelgettem,hogy ezért nem,azért nem,ne haragudjon. De annyira ciki. Két lökött csaj vagyunk (amúgy jóban vagyunk).
2013. máj. 24. 01:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

6évig laktam egyetemi koliban. mi is folyamatosan húztuk egymást mindennel, de oda-vissza alapon.

mikor valaki elkezdte, hogy nem adott semmit cserébe és nem adta meg akkor egyszerűen mondtuk neki hogy: neharagudj, csak ennyi van nekem is kell vagy spórolok valamire és nem akarom h elfogyjon és venni keljen. ilyesmiket mondtunk. vagy csak annyit hogy vegyél magadnak. azt kibattyogott a boltba.

2013. máj. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az egyetlen megoldás, ha te is ugyanezt csinálod vele. Te is kérj mindenből, és egyél annyit a kajáiból, hogy egálra jöjjetek ki.

Kifogása nem lehet ellene, hiszen ő is pont ezt csinálja.

2013. máj. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akkor adj, ha te is kapsz, ne hagyd magad hülyére venni.
2013. máj. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok lehetöség van.


1. Megmondod neki, hogy nem adsz.


2. te is kérsz töle, ha valamit eszik.


3. Ha kunyerálgat, akkor közlöd vele, hogy szivesen veszel neki is, ha kifizeti.

2013. máj. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok emberrel laktam albérletben, a közösködés soha nem vezetett jóra, mindig volt egy határ, ami már nem tetszett a másiknak annak ellenére, hogy közös volt minden. Van, akinek úgy közös, hogy csak ő eszi a másét.


Szabályokat kellene lefektetni. Tudni kell nemet mondani: bocs, most nem kezdem meg a chipset, mert nem akarok enni belőle. Vajon mivel érvel?? Hogy megbontod neki a saját cuccodat? Egy idegennel csinálod ezt, gondolj bele.

2013. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Volt szó pénzről,akkor hirtelen nem volt a tárcájában,vagy odaszórna elém 100 ft-ot,most azt vegyem el? Nagyon megalázó. Ez vmi betegség? Mert ezt leszámítva okés,de ez nagyon ellenszenves kezd lenni. És higgyétek el,az se jobb,ha leállítom,és utána két centiről bámul bele a tányéromba.
2013. máj. 24. 12:41
 7/12 Amado atya ***** válasza:
Egyszer kell csak durván, vérig sértve megmondani neki, hogy fejezze be a kunyizást. :)
2013. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És természetesen lesd ki, mikor kajál, és teremj ott mindig, hogy "ADHATSZ"
2013. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2 centiről bámul a tányérodba? Kérdezd meg, hogy éhes? Igen válasz esetén. És nincs kajád, vagy mi?

Ha azt mondja, hogy a tiéd jól néz ki, akkor ne vedd a lapot, mondd, hogy a kedvenc kajád. Ne adj neki. Egyél a szobádban, vagy amikor nincs otthon.

Szerintem ő azt hiszi, minden közös. Nekem is volt ilyen lakótársam, szó nélkül megette a kajámat. Szóltam neki, hogy mi az, meg se kérdezte és számítottam rá, hogy az még nekem van a hűtőben. Vett helyette, látta, hogy kiakadtam. Többet nem fordult elő.

2013. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
35%
Bele kell gázolni a lelkébe és ha nem tetszik neki, akkor eligazíthatod, hogy nem az anyja vagy, valamint van két dolgos keze és húzzon el munkát keresni. Ha van munkája, akkor meg tanulja meg tisztelni a munka gyümölcsét és ne máséra fájjon a foga! Másfelől tarthatod az ételt a szobádban, ne engedd be amikor eszel... Szükséges a magánélet. Vagy ha férjed lesz, akkor is ott lesz a s*ggetekben és lehúz titeket az étellel majd? Feltételezem ez a fajta együttélés csak ideiglenes állapot. Mondd meg neki, hogy ne rendezkedjen be erre, mert te nem a máltai szeretetszolgálat vagy... Különben én utálom az efféle embereket, de nálam valahogy levágják, hogy hol a határ.. ;-) Állj ki magadért jobban!!!
2013. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!