Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendellenességgel született...

Rendellenességgel született gyerekek szülei, akiknél terhesség alatt nem vettek észre semmit, van értelme elkezzdeni perelni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem attól függ, hogy változtatott volna az életetken, ha tudjátok előre? úgy érzem, épp a sok per miatt ijesztgetik az orvosok a kismamákat mindennel fölöslegesen. de ha komoly esetről van szó, ami nyilvánvaló lett volna, ha gondosabb az orvos, akkor perelni kell épp azért, hogy azt az orvost kevésbé lássák népszerűnek.


tesvéreméknél alakult így. ők nem perelnek, mert örülnek, hogy legalább a várandóságot nem izgulták végig. mindenképpen a baba mellett döntött volna akkor is, ha tudják előre.

2010. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az lőttem hozzászólóval. Nincs mit hozzáfűznöm.

Az én kisfiam egy ritka genetikai betegséggel született. Nem tudtam róla, nem pereltem, úgyis megtartottam volna.


A főnököm most veszítette el az alig 2 hónapos babáját. Szívelégtelenséggel született. A terhesség 6. hónapjában tudták meg - szóval megtudta terhesen. De mit lehetett volna akkor már tenni.

Felkészülve várták a picit, szívsebészekkel is beszéltek.

2 hónap alatt 3x műtötték. Ma egy hete halt meg...

Kit pereljen?

Minek?

Csillapítja ez valamelyest a fájdalmát?

Gondold át jól: joggal vártad volna el, hogy lássa az orvos (van olyan rendellenesség ami nem látszik)?

Olyan volt az a rendellenesség, amit ki lehetett volna mutatni az első trimeszterben?

2010. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Én is sokat gondolkodtam már a dolgon. Ha az orvos tájékoztatása ellenére is vállalják a picit betegen is, akkor nem hiszem, hogy van értelme. Ha nem vállalták volna, akkor egy kicsit furcsa a dolog. Azért kapják a szülők a kártérítést mert beteg gyereket nevelnek? A pénz mit változtat a dolgokon? Semmit. A baba beteg marad akkor is. Az oros hibázott, és az elkövetett hibát semekkora összeg nem javítja ki.


Persze van a dolognak másik oldala is. Pl.: általában a beteg gyerek kezelést, gyógyszereket, speciális kezelést stb. igényel. Ezt lehet ebből a pénzből fedezni. Igaz.


Sajnos az én környezetemben inkább olyan családok élnek, akik addig viszik haza a beteg gyereket az intézetből, amíg ezekből az extra juttatásokból tart. Aztán ilyen olyan okokra hivatkozva visszaadják.

Nagy felelősség ez, amit akárhogy nézünk akármennyi pénz se old meg.


Ugye van a másik változat, hogy azért perelek, hogy mással ne történjen meg. Ha akkora a baki, akkor úgyis eltiltják a dokit hivatalból, ha kisebb azt meg simán eltusolják, bevallom őszintén -lehet az én bűnöm- de nem tudom, hogy a saját orvosom követett e el már műhibát.

2010. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy az orvos hibázott/hibázik. Emlékezz rá, hogy amikor UH-ra mész, utána aláírsz egy papírt, hogy a UH nem minden rendellenességet szűr ki.
2010. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!