Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy kövér...

Miért van az, hogy egy kövér embernek beszólni bunkóság, de a vékonyakat nyugodtan lehet alázni?

Figyelt kérdés

Egyik munkatársam azt mondta, hogy vaságyastól 30 kiló vagyok. Erre én meg azt mondtam, ha még egyszer előszedi ezt a vaságyas dumát, tarkón vágom egy vaslapáttal. És még neki állt feljebb, pedig ez az egyik legmegalázóbb duma, amit hallottam, plusz már lerágott csont is.

De abban persze mindenki egyet ért, hogy a kövéreket nem szabad bántani.



2013. júl. 2. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
igazából senkit se lehetne alázni, mert sokan nem tehetnek arról hogy kövérek vagy soványak
2013. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Bárkit bunkóság alázni, senkit nem kellene bántani.

Mondjuk ez az "X kiló vagy vaságyastól" nekem sem annyira megalázó kategória, régen nagyon vékony voltam, nekem is mondtak ilyet, de nem sértődtem meg rajta. Lehet, a munkatársad sem gondolta, hogy ennyire megbánt vele.

2013. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
53%
Na meg szerintem az undorító még amikor a teltebb nők olyanokat mondanak, hogy jaj a kövér emberek sokkal vidámabbak, mosolygósabbak a vékonyabbak pedig savanyúak és nem tudnak az életnek örülni. Igazából iylenkor mindig belegondolok, hogy majd mennyire fog mosolyogni amikor cukorbetegséget, szívbetegséget stb. szép kis dolgot diagnosztizálnak nála a hájas p*csája miatt. Nembaj, legyünk elfogadóak és nyeljük le ahogy a vékonyabbakat gyalázzák, mert azt ugye szabad.
2013. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nincs ebben semmi megalázó. Persze vannak érzékenyebb emberek, akik mindenre ugranak. Rajtam pl. olyan 4kg felesleg van. Előtte csontsovány voltam. Szóval volt, aki akkor szólt be, hogy milyen giliszta vékony vagyok és undi ahogy kiáll a csontom. Van, akinek meg most nem jövök be és lepufiz. Egyiket se veszem fel. Ha ismerős mondja nevetek rajta. Idegenek véleménye meg nem érdekel. Amúgy a kövéreknek, ha beszólnak, hát nem szép dolog, de 100kilósra elhízni se épp. Legalább az egészségére gondoljon. Na, de eltértem a tárgytól. :)

A kérdésed meg így elég sarkos, mert igazából senkinek sem szabadna semmiért beszólni. Nincs olyan, hogy egyiknek kevésbé rossz, mint a másiknak. Viszont ne foglalkozz ilyennel és ne vedd magadra, nincs értelme kiakadni.

2013. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség,én mindenhol hallom azt is,hogy:

-Jézusom,hogy néz ki? Mint egy anorexiás!

jön egy másik:

-Atyám ilyen vastag combbal felmer venni rövidet?

-Úristen,ezen a smink sem segít.

-Úristen, csoda hogy él még, olyan fehér mint a fal.

-Úristen, biztos c*gány.


Előítélet...

2013. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
3mas válaszoló nagyon adom a véleményed. Én gyerekkoromba voltam nagyon vékony és állandóan bántottak emiatt. Nagyon rosszul esett és a mai napig kb 0 önbizalmam van emiatt még úgy is, hogy most normális súlyban vagyok. Én sose tudnék bántani senkit amiatt ahogy kinéz, mert tudom milyen rosszul esik a másiknak. Még az a vicces, hogy mindig olyanok dumálnak akiknek csak tükörbe kéne nézni.
2013. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Itt a legtöbben csak az egyiket tapasztalták meg, de én tudok mindkettőről nyilatkozni. Én voltam kövér is és sovány is. Ezért tudom, hogy az is rossz volt, mikor röhögtek rajtam az osztálytársaim, hogy én vagyok a suliban a leggebébb, meg én vagyok az elrettentő példa, hogy nehogy így nézzenek ki. Viszont mikor kövér voltam (170 cm/70 kg) és azért bántottak, na a kettő közül az fájt jobban.

Mert még mindig a sovány a divatosabb alkat. Ha valaki kövér, még ha tesz is érte, hogy fogyjon, csak nem megy neki egykönnyen, azt még mindig igénytelenebbnek, lustábbnak, ápolatlanabbnak tartják a legtöbben, mint aki alkatilag sovány és semmit nem kell tennie ennek érdekében.

Úgyhogy ha most muszáj lenne választanom a kettő közül, hogy melyiket viselném könnyebben: ha meghíznék és azért bántanának, vagy ha lefogynék és azért, akkor az utóbbit választanám.

2013. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván sértő, de én még senkinek sem mondtam olyat, hogy "tarkón vágom egy vaslapáttal", ha ledagiztak. Pedig én 130kg vagyok, tehát még lendülete is lenne a dolognak... Nem a 30 vagy akárhány kilóddal van a gond, hanem az agresszivitásoddal.
2013. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én rohadt vékony vagyok 52 kiló/183cm :D Ráadásul fiú vagyok. De sehogy sem tudok hízni. De már nem érdekelnek a piszkálódások, vannak olyan lányok akiknek így is bejövök és én a lányoknak akarok tetszeni nem az izomagyú mrháknak akik beszólnak :D
2013. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát 186 centivel 52 kilóval tényleg vékony lehetsz, mert én 182- vel vagyok 61 kiló és én lány vagyok. De én sem hízok, pedig bevágtam ma is másfél adag töltött káposztát, Isteni volt. De engem még sosem piszkált senki a súlyom miatt.
2013. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!