Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen bunkók az emberek?...

Miért ilyen bunkók az emberek? Miért nem fogják föl, hogy a "De sovány vagy! " épp olyan bántó lehet, mint a "De kövér vagy! "?

Figyelt kérdés

És ha felháborodok e miatt, akkor még ők vannak kiakadva, hogy én kiakadtam. Van az a hülye kutyás idézet (nem írnám le, mert a sírás kerülget tőle) is, mindenhol azt olvasom, és ahányszor találkozom vele, elkezdek bőgni. A múltkor meg leszólított a buszmegállóban egy öreg bácsi, hogy közölje velem, hogy sovány vagyok, és hogy hízzak. Csak ezért. De ha tudnák, hogy mennyit szenvedek ezért, és emiatt... Sajnos örököltem, genetika, bármennyit eszek egy nap, nem látszik meg. És a köcsög emberek nem képesek felfogni, hogy mi, vékonyak (utálom a sovány szót) is érző emberek vagyunk, basszus, és k*rvára sz*rul esik!!! Miért kell ilyenekért bántani a másikat???

15/l 170 cm/44 kg


Ui: bocsi a vége felé a szavakért, de nagyon ki vagyok akadva.



2013. jún. 3. 20:32
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Szia!Teljesen át érzem a helyzetedet.Nekem még mai napig is mondják az osztálytársaim hogy csonti meg ilyenek pedig már 8 éve egy osztályba járok velük és mindig ilyen voltam.Nekem is genetika és én is ehetek annyit amennyit csak akarok de nem látszik meg.Nagyon sokan mondják hogy hízzak. Ezt nem lehet meg szokni de meg kell próbálni vagy csak ne figyelj rá egyáltalán annál jobban fogják mondani. Sok kedves barátom/ismerősöm szokta mondani hogy modell alkatom van ez néha fel is vidít.Már kezdek gondolkodni a modell szakmában hogy kipróbáljam e ha be válna nőne az önbizalmam. Sok erőt és kitartást kívánok!! Sorstársad 15L/164cm/38kg.
2013. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Én meg hiába próbálok fogyni, mozogni keményen, ugyanúgy kövér maradok... szivesebben lennék vékony :D
2013. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Megértem, engem mindig lekövéreztek...most már nem tudnak mert lefogytam, de tudom milyen bántóak ezek a megjegyzések :(

Erre nem lehet igaziból érdemleges választ adni. Valószínűleg őket is bántották (akár egész kis korukban), vagy irigyek az alakodra.

Az öregek meg sokszor ilyen a "telt a jó" beállítottságúak. Nekem pl. beszólt egy idősebb hölgy, hogy miért veszek fel ilyen rövid szoknyát, ha ilyen vékony vagyok (megjegyezném a 168 cm-hez 57 kg vagyok, tehát tényleg nem "sovány")...

Szerintem sz*rd le az egészet. Egy idő után én is eljutottam arra a pontra, hogy nem érdekel (persze közben elhatároztam, hogy lefogyok-rám is fért).

Szóval ne vedd ilyen komolyan, Te szép vagy, okos vagy, vékony vagy...ha másnak nem tetszel, akkor ne nézzen Rád, és ha mégis Téged bámul, akkor bekaphatja...kész! ;)

2013. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat! :)

Első: Azt nekem is szokták mondani, én is elgondolkoztam már ezen, csak sajna nem karakteres az arcom. :/

2013. jún. 3. 23:25
 5/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!tudom, miről beszélsz!!!A barátnömnek gyakran beszólnak,h:dag*dék(utálom ezt a szot), mert teltebb.És mivel én 162-3 cm,46 kg vagyok, olyanokat mondanak,h vékony, pálcika,ja, és ezt vegyem bóknak, mez egy nőt nem szabad lekövérezni...-mert le so......igen?-.-"torkig vagyok már asz ilyen "füszál,fogvájou,pálcika,elfuj a szél" stb.megjegyzésekkel...és igen, csak a GENETIKA a hibás,Te nem!!! Higgy el, én megértelek:)
2013. jún. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem az "Egyél még, olyan sovány vagy!" volt. ÁÁÁÁÁÁ!!! Szerencsére azóta szedtem fel, most már 180/77 (fiú) vagyok, úgyhogy már nem téma. Sajnos tényleg nem tudsz mit csinálni az ilyenekkel. De annak idején én is szívesen visszaszóltam volna pár embernek, hogy "Olyan kövér vagy, ne egyél már annyit!" Ezt kipróbálhatod esetleg a kritizálókkal.:)
2013. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Tudom milyen...

Amikor megvoltam hízva állandóan azt mondták fogyjak le és,hogy "nagyon kövér vagy" habár normális volt az alakom,

ezért elkezdtem fogyókúrázni,annyira keveset ettem,hogy 35 kg-re fogytam,akkor persze mindenki azt mondta hízzak meg legalább 10 kg-t,jó hamar felszedtem a kilókat és megint lekövéreztek.

Két és fél hónapja fogyókúrázom és megint nagyon lefogytam,erre megint mindenki csontváznak szólít.Hát ez az idegeimre megy,de már nem érdekel,inkább legyek sovány mint kövér,ezt amúgy is én döntöm el és nekem kell legyen jó,nem másnak.

2013. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Úristen! Hát én egyáltalán nem akadnék ki ezen a helyedben. Ezek a nagyon intelligens emberek akik folyton beszólnak neked, nem fogják fel a kis agyukkal,hogy vannak olyan típusú emberek akik bármennyit ehetnek, ugyanolyan vékonyak maradnak. Ez genetika, ahogy te is írtad. Nekem volt egy osztálytársam aki minden(nem túlzok) szünetben csokikat, sütiket, szendvicseket zabált, egy dekát nem hízott tőle. Adj hálát az égnek,hogy nem vagy hajlamos a hízásra és,hogy bármit bármikor megehetsz, anélkül,hogy azon aggódnál,hogy mennyit hízol tőle. Nem a soványság a ciki, hanem a kövérség, hidd el nekem. Ezt úgy mondom,hogy én is az vagyok, 83 kg/175cm, L, 100 kilóról fogytam le ennyire és még mindig csinálom. Neked nincs miért szégyenkezned, nem úgy mint nekem és még sokan másoknak. Egyébként ha azt szeretnéd,hogy ne látszódj annyira soványnak akkor ne az evéssel próbálkozz, hanem kezdj el edzeni és akkor izmosodsz, esetleg nagyobb lesz egy két testrészed, vádlid, karod, stb. Van egy másik szintén sovány ismerősöm, aki világ életében nagyon sovány volt, szinte pálcika lábakkal. Elkezdett speedfitness-re járni és a combja, vádlija, karja sokkal vastagabb lett. Szóval Sportolj!!!
2013. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hidd el, ez is pont ugyanannyira bántó. Lehet, hogy ciki, de ha tudnád, hogy hányszor bőgtem már ezért napokig... Én is majdnem minden szünetben csokit eszem (ha van nálam), én se hízom tőle. Az edzéssel az a baj, hogy könnyen feladom. Tudom, hogy ez így nem jó, de valamiért mégis ezt csinálom. 1 hónapig jártam konditerembe, de meguntam. Most lovagolni járok (már lassan egy éve), ezzel nincs semmi bajom, csak ettől nem igazán izmosodom. Illetve otthon szoktam néha (ha kedvem van) gyakorlatokat csinálni a Girl-ből.
2013. jún. 5. 16:35
 10/22 anonim ***** válasza:
inkabb egy "sovany" csaj mint egy kicsit teltebb, es igy van ezzel a ferfi populacio 70%-ka...lehet itt ketszinuskodni de 3 kilo felesleg es mar snekit se erdekel a csaj max muszajbol jonnek ossze vele.
2013. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!