Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a börtön viselt...

Mit gondoltok a börtön viselt emberekről?

Figyelt kérdés

Vannak előítéleteitek velük kapcsolatban? Ha igen milyenek?


Van itt börtönviselt ember? Ha igen mennyit ült és miért?


2013. júl. 5. 22:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%

"És megérte? Vagy ma már másképp csinálnád? Milyen volt bezárva?"


Megérte-e?

Hát őszintén szólva nehéz kérdés. Ma már biztos, hogy nem keverednék olyan dolgokba aminek börtön lehet a következménye. Van már feleségem és kislányom. Ők sokkal fontosabbak annál mintsem, hogy olyan dolgokat csináljak amiért évekig hűvösre vághatnak.

Visszagondolva és ismerve a történet végkifejlettét viszont azt kell mondjam annak idején megérte belekeveredni az olajos ügyekbe. Iszonyat pénzeket kerestünk vele! Hatalmas összegeket! Olyan '93-'94 környékén a minimálbér lehetett olyan 8-10 ezer forint havonta. Mi már akkor milliókat kerestünk. Hetente tűntek el a "semmibe" komplett vasúti szerelvénnyi fűtőolaj szállítmányok:) Tényleg hatalmas pénz volt benne. Aztán közben szert tettem olyan kapcsolatokra akik révén később olyan teljesen legális üzletekhez is jutottam amiből szintén nagyon sok pénzt kerestem. Mindenképpen kijelenthető, hogy a jelenlegi mondjuk azt elég jó egzisztenciámnak az alappillére volt az olajszőkítés. Így azt kell mondjam megérte azt a 2 év 8 hónapot. Viszont lehetett volna belőle 10 év fegyház is, az pedig már nem vicc és akkor már valószínűleg másképpen gondolnám.

A valuta csalásos ügylet pedig egyértelműen nem érte meg. Egy baklövés volt, egy hülyeség. Ezt mindenképpen máshogy csinálnám, leginkább sehogy:)


Milyen volt bezárva?

Hát gondolhatod, hogy nem a legjobb!:) De azért azt sem mondanám, hogy olyan szörnyű. Kibírható! Nehéz megszokni, hogy nem oda megy az ember ahova akar. Megmondják mikor egyen, fürödjön, aludjon. Nem találkozhat minden nap a családjával, barátaival. Viszont én úgy gondolom, hogy az ilyen 1-2-3 éves büntetéseknek semmi visszatartó ereje nincs. Egy kicsit is erősebb jellem ennyi után kijön és ugyanott folytatja ahol abbahagyta. Vagy esetleg már a bűnelkövetés előtt belekalkulálja, hogy esetleg mennyit ülhet érte és úgy dönt, hogy megéri a kockázatot vállalni.

2013. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
Csak a véletlen közlekedési baleset okozóit nem ítélem el magamban (pl. azt a srácot, aki elaludt és beleszaladt a villamoshoz várakozókba), természetesen csak akkor, ha nem fogyasztott alkoholt vagy drogokat. Mindenki mást igen.
2013. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Ez az olajszőkítés, hogy működött tulajdonképpen? Mi is volt ez pontosan?
2013. júl. 6. 10:57
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Az olajszőkítés egy olyan eljárás, melynek során az üzemanyagként való használatra alkalmatlanná tett gázolajból kémiai úton használhatót állítanak elő. Az "olajszőkítés a rendszerváltás utáni Magyarország egyik legjobban jövedelmező illegális „üzletága” volt, becslések szerint az 1990-es években több százmilliárd forinttal rövidült meg általa a költségvetés. Az „olajos ügyek” 1991-1992-ben ütötték fel a fejüket, de nagyobb számban 1993-tól jelentkeztek." - forrás wikipédia
2013. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%

A Wikipédia nem tudja egész pontosan:)

Nem volt semmiféle "üzemanyagként való használatra alkalmatlanná tett gázolaj".

Volt gázolaj és fűtőolaj (HTO). Ez kettő tulajdonképpen teljesen ugyanaz az anyag volt! Annyi különbséggel, hogy a HTO-t pirosas színűre színezték! Ez a színezék viszont nem volt káros hatással a motorokra és hatásfok beli különbség sem volt a gázolaj és a fűtőolaj között. Sokan, főleg a mezőgazdaságban a HTO-t használták mindenfajta szőkítés nélkül üzemanyagként! A pirosas színezéknek az volt az értelme, hogy a fűtőolajat ne lehessen hivatalosan eladni gázolajként! Mert ugye egy kormány rendelet alapján a gázolaj és a HTO ára különböző volt. A gázolaj jóval drágább volt annak ellenére, hogy egy és ugyanaz az anyag a kettő! Ez adta az egész alapját!

Maga az olajszőkítés úgy történt, hogy a lefejtet HTO földalatti tartályokba kerül. Bács megye tele van még most is óriási 30-50 literes elásott tartályokkal. Aztán kénsav került bele ami általában búvárszivattyúkkal volt keringetve benne olyan fél órán keresztül. A kénsav kimarta a HTO-ból a színezéket. Majd mészhidrát került az olajba ami kb. 12 óra alatt semlegesített a kénsavat, aranysárga szint adott az olajnak majd nyom nélkül felszívódott. Az így kapott gázolaj olyan jó minőségű volt, hogy a kecskeméti MOL laborban nem tudták megállapítani, hogy az fűtőolajként kezdte a pályafutását. A Shell is megvette!

2013. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
45%

Ártatlan elítéltek is léteznek.


Ezen felül: nem értek egyet a börtönnel mint intézménnyel.


Az embereket tanítani kellene.


Gyerekkorban sokkal inkább

- a gyakorlati, önellátó tevékenységek oktatásán,

- az önálló gondolkodásra serkentésen, valamint

- a (humánus, nem vallásos) erkölcsi nevelésen kellene lenni a hangsúlynak, evvel szemben szinte teljesen hiányoznak, míg rengeteg felesleges dolgot viszont tanítanak, figyelembe se véve a személyiségbeli különbségeket...


A felnőtteket is szűrni kellene ,a legtöbbjük tanításra szorul számos téren, főleg pszichés vonatkozású dolgok terén úgy, mint önismeret, erkölcs, filozófia, stb.


Aki súlyos hibát követ el, az egy viszonylag laza, őrzött intézménybe kellene elzárni, meglátásom szerint, ahol pszichológusok és pedagógusok foglalkoznának ezen emberekkel, és ők ítélnék meg az intézményben való kötelező tartózkodási idejét a hibát elkövetőknek, a fejlődési útjukból következtetve.

2013. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
68%
Semmit... Az én szememben ő is ugyanolyan ember mint bárki más!!!!!! Amíg engem nem bánt addig nem érdekel mit tett.
2013. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, miért ült. Ha szándékosan követett el valamit (kivétel adócsalás, azt én sem ítélem el), akkor elítélem (akkor is, ha nem került miatta börtönbe, csak éppen tudom róla, mit tett), ha viszont önhibáján kívül követett el valamit, akkor inkább sajnálom, mert a lelkiismeretével is küzdenie kell, és tudjuk, hogy az embernek a saját magával vívott harcai a legnehezebbek.

De a kérdésre válaszolva, nem a börtön ténye, ami miatt elítélem, hanem az, hogy valamit elkövetett szándékosan, ami megelőzhető lett volna (mindegy, ült vagy sem).

Jah, megvan, a bűnözőt ítélem el, nem a börtönviselt embert. Így.

2013. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
85%
Nekem soha semmi közöm nem volt a börtönélethez, tisztességes életet élek ma is. Szerintem az a baj, hogy aki akár egyszer is volt börtönben, az szinte egyáltalán nem kap munkát, pedig úgy lenne igazságos, ha nem csak azt néznék, hogy börtönben volt, hanem azt is, hogy miért! Mert tegyük fel, ha valaki pl. bigámiáéért ült, az igazából nem közveszélyes!
2013. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ,hogy miért ült az illető.

Általában 2 ember jön ki a böriből.Az egyik aki folytatja azt amiért bekerült és nem izgatja semmi,a másik pedig megváltozik,és próbál helyesen cselekedni,munkát vállalni és folytatni az életet.

Nos Én rokonságomban is van börtönviselt,volt olyan haver is aki ült börtönben(ott is halt meg).Nos a rokonnak van családja,ő mindig is azon volt hogy mindent megtegyen értük,nem egy rosszándékú ember,egy légynek sem ártana ,ő nem az a fajta ember aki más zsebét nézi mikor beszélgetnek vele,mert ő megdolgozik a pénzért.Igaz hibát követett el mikor börtönbe került,nem kicsit,nem szándékosan.Lelkileg megviselte őt(nem csak a börtön hanem a történtek is,amiért bekerült)Ő sokat fizetett,és még többet fizetett hogy bevonult magától.

a haver aki ott halt meg ,ő már picit más eset volt,egy fajta kemény fiú,egy nyugodt ember volt csak mikor ha valami balhé volt akkor elkattant az agya,és rossz embereknek is dolgozott,többször menekült,a végén a családja miatt ő is bement fegyházba ahol 1 év után megkéselték többször is és ebbe is halt bele ott bent.Tudjátok míg kint volt normális munkahelyeken melózott és nem volt vele sok baj(fehér emberekről beszélek-ezt azért fontos mert a magyar börtönök és fegyházaknak az elitéltek nagy része sötétebb bőrű,ezt személyesen is láttam én nem szívesen kerülnék be ilyen helyekre pedig simán bele lehet kerülni olyan dologba hogy ott kerüljek ki és ehhez hiába élek normális dolgozó életet és hiába tartod be a törvényeket)

Egy kettő emberrel sikerült még találkoznom rajtok kívül,nem tagadom van akitől érdemes tartani,de ezt szerintem úgy is látod az emberen mert olyan a kisugárzása.

2013. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!