Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magas IQ is megnehezíti az...

A magas IQ is megnehezíti az ember életét?

Figyelt kérdés

Nekem az a tapasztalatom, hogy igen (ezt nem dicsekvésnek szánom). Így nehezebb beilleszkedni egy társaságba, mert például jobban hagyatkozunk a racionalitásra, mint az érzelmekre, és ezt megsínylik az emberi kapcsolatok, vagy rengeteg dolog, amiért az átlagember oda van, az a számunkra közömbös (ilyen telefon-olyan autó). Viszont kevésbé találunk az igényeinknek megfelelő szintű dolgot, amivel a szabadidőben ki tudnánk kapcsolódni.

Úgy vélem, hogy az ember által létrehozott világ nagyjából a 100-as IQ köré épül, mert a többségnek akar megfelelni. Más is így látja ezt?



2013. júl. 6. 08:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Plusz hozzátenném, hogy mondjuk a suliban unatkozol, vagy amikor egy hivatalos papírt kell kitölteni, más még 40-szerre sem érti, te meg már rég a fejedet fogod.
2013. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2013. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, akinek elég magas az IQja, most volt harminc éves a srác, még szűz és nem is nagyon érdekli a szexualitás. Nem is meleg, ez is tuti. Ő drogfüggő már hosszú évek óta, ennek ellenére most éppen külföldön tanít egyetemen. Valami nála nagyon az intelligencia rovására ment. Tuti mást fog föl a világból, el tudom képzelni h ezért drogfüggő is.
2013. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

A magas iq általában magasabb toleranciával társul, pont a racionalitás miatt. Így egy intelligensebb ember hamar felméri, hogy az adott társaságot mely témák érdeklik, és ehhez tud alkalmazkodni.


Másrészt a magas iq minden esetben érdeklődéssel társul. Egy intelligens ember mindenben meglátja azt, amitől az adott dolog izgalmas. Igen, egy telefonban vagy autóban is.


Amit leírtál, az inkább a magát magas intelligenciájúnak tartó, de közel átlagossal rendelkező emberre igaz. Úgy 125-130 körültől, ami már magasnak mondható, ilyen kérdések fel se merülhetnek.

2013. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Mensa tagként mondom, hogy cseppet sem igaz az amit elmondtál. Bármilyen társaságba egy pillanat alatt be tudok illeszkedni, nem degradál számomra az, ha olyannal kell párbeszédet folytatnom, akinek 100 alatti az IQ-ja vagy szakképzetlen, iskolázatlan. Jelenleg is van a baráti társaságomban olyan, aki nem rendelkezik magas hányadossal, de cseppet sincs ez hatással az emberi kapcsolatra.

Bármivel ki tudok kapcsolódni a szabadidőmben, 30 éves létemre infantilis dolgok pont úgy le tudnak kötni, mint a matematika vagy a tudományok. A társaság számít, nem a program!

A világ nem intelligencia köré épül. A meglátásod, bátran kijelenthetem objektíven, hogy téves.

2013. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, megnehezíti, mert nem talál számára megfelelő szellemi partnert, vagy csak nehezen. intelligens emberekből kevesebb van, ez tény, a 100IQ alattiaknak könnyebb lelki társat találni.
2013. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%

Az igazán intelligens embert nem az IQ értéke határozza meg. És egyetértek a toleranciás válasszal.

De veled én se kezdenék, nem azért, mert 100-as a IQ-m, hanem mert taszít a stílusod.

2013. júl. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Hajaj, főleg, ha retardált környezetbe kerül, és ezen nagyon nehezen tud változtatni.

A hülye ember meg azon bosszankodik, amikor egy értelmessel kell vitatkoznia, és saját magát idegesíti fel, hogy mennyire ostoba.

Aztán jön az az emberi tulajdonság, hogy avval szeret dicsekedni, amije nincs...és legviccesebb, amikor egy ilyen próbálná meg lenézni az értelmes embert. :-)

2013. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem tapasztaltam. Az enyém is magas, lehetnék Mensa-tag, de sose éreztem hátrányát. Talán mert az SzQ-m is magas...
2013. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Ez inkább általánosítás amiről írsz. Nekem átlagos az IQ-m, de érdekel a festészet, a zenetanulás, lovaglás. Ezek közül pl. melyik az ami nem felel meg egy magasabb intelligenciájú ember igényeinek? Kiállításokon, hangversenyen, lovardában hasonló érdeklődésű emberekkel lehet találkozni, ezért intelligencia hányadostól független mindegyikkel jól ellehet beszélgetni. Sőt! Inkább az intelligensebb az, aki mindenkivel megtalálja a megfelelő hangnemet. Én úgy vettem észre, hogy inkább a beképzeltségből fakadó elzárkózottság gátol meg abban egyes embereket, hogy vegyüljenek.
2013. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!