Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magas IQ is megnehezíti az...

A magas IQ is megnehezíti az ember életét?

Figyelt kérdés

Nekem az a tapasztalatom, hogy igen (ezt nem dicsekvésnek szánom). Így nehezebb beilleszkedni egy társaságba, mert például jobban hagyatkozunk a racionalitásra, mint az érzelmekre, és ezt megsínylik az emberi kapcsolatok, vagy rengeteg dolog, amiért az átlagember oda van, az a számunkra közömbös (ilyen telefon-olyan autó). Viszont kevésbé találunk az igényeinknek megfelelő szintű dolgot, amivel a szabadidőben ki tudnánk kapcsolódni.

Úgy vélem, hogy az ember által létrehozott világ nagyjából a 100-as IQ köré épül, mert a többségnek akar megfelelni. Más is így látja ezt?



2013. júl. 6. 08:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Én meg nem értek egyet a toleranciás válasszal. Szerintem aki intelligens, az nem tud olyan kommersz dolgokért lelkesedni, amiért a többség általában igen. Egy extrém példa, amikor arról van szó, hogy ki hány sört ivott meg tegnap. Olyankor ki tudnék szaladni a világból. Vagy az autó és telefon példáknál maradva, láthatjuk bennük a fejlődést és néha izgalmasnak is találhatjuk, de egyúttal látjuk a hiányosságait és a kompromisszumokat is bennük, ezért nem tudunk lelkesedni.


A mensa tag válaszával részben egyetértek abból a szempontból, hogy társaságfüggő a dolog. Nem is azt mondtam, hogy ne lehetne jót beszélgetni egy 100-as emberrel, vagy ne lehetne jobb társaság, mint egy 150-es, hanem azt, hogy a világban létrehozott dolgok nagy része nem elégíti ki egy intelligens személy igényeit. Nem is arra céloztam, hogy nem tudna egy intelligens ember infantilis lenni, másról beszélek. Vegyük a bulvárt például. Lehet, hogy széles az érdeklődési köröd, de 99%-ban biztos vagyok benne, hogy még nem vettél soha egy Blikket sem, valamint nem nézed a legnépszerűbb TV műsorokat sem (sorozatok, Hajdú Péter, és egyebek).

2013. júl. 6. 09:54
 12/30 anonim ***** válasza:
79%

Ha valóban olyan magas lenne az IQ-d, akkor ezt a kérdést nem írtad volna ki ebben a formában.

Az intelligencia pont egy nagyfokú alkalmazkodási képességet jelent, és megkönnyíti az emberekkel való bánást.

Az már más kérdés, hogy barátnak kit választasz. Az alacsonyabb IQ-val rendelkező embereknek is vannak jó tulajdonságaik, csak meg kell ismerni őket.

A racionalitást és az érzelmeket nem kell szembeállítani egymással. Ha megsínyli az emberi kapcsolataidat, akkor az nem racionalitás, hanem inkább számítás.

2013. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem viszonylag magas (felső 3%), de én hülyeségnek tartom az IQ-t. Egyrészt azért, mert az IQ-teszt feladatok szinte kizárólag logikai feladatokból állnak. Oké, hogy ezek jó felismerése gyors és pontos gondolkodást eredményez, de ez maximum az élet néhány területén segíti az embert. Valóban könnyebb kitölteni egy-egy papírt, jobb közlekedni, ha nem csak azt fogom fel, hogy mi történik közvetlen előttem, jobban kezelem a hirtelen jött kihívásokat. De például azonnal felhúz, ha más úgymond sötét, és (nekem) egyértelműnek tűnő dolgokat sokáig kell elmagyarázni. Vagy ettől még nem leszek műveltebb, nem fog érdekelni és nem is fogom jól ismerni a különböző művészeket és műveiket. Nem tudok könnyebben kapcsolatot építeni, főleg mert nehezebb hasonló gondolkodású társat találni. Ez persze egy másik mérőszám, nyilván abban kevésbé vagyok jó.
2013. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
09:56 Nem hinném, hogy az intelligencia feltétlenül alkalmazkodási képességet vagy igényt jelentene, vagy akár fokozott érdeklődést minden iránt. Ezek egymástól független dolgok. Lásd például a 3. választ.
2013. júl. 6. 10:01
 15/30 A kérdező kommentje:
az első 09:56-nak írtam.
2013. júl. 6. 10:02
 16/30 anonim ***** válasza:

Nekem átlagos az IQ-m, viszont nekem sem téma az, hogy ki hány sört ivott tegnap. Sőt én sem vettem soha egy Blikket sem, és Hajdú Pétert és társait sem nézem.

A telefonos és egyéb technikai újdonságok sem kötnek le, persze megnézem, akár még tetszik is, de lelkesedni nem tudok. Ez mind nem IQ kérdése, ilyen a természetem, és ezek szerint a tiéd is.

2013. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Az, hoyg magas az IQ-d, vagy bármilyen szempontból kisbbségbe tartozol, azt teszi, hogy mások az észleleteid és így más a világképed is. EZ az, ami megnehezíti az életed, nem konkrétan a magas IQ. a magas IQ-ság gyakran együtt járhat valamiylen fogyatékossággal más képességekben, az is megnehezítheti.

De az egyáltalán nem törvényszerű, hogy az érzelmi intelligenciás, szociális készségeid HÁTRÁNYÁRA erős az IQ! Szóval amit a első sorban írtál, avval nem értek egyet.

A www.agartha.hu oldalon nézz körül egyébként!:)

2013. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
(Ja, és nekem felső 1%-ba tartozó IQ-m van, és az agartha.hu oldalon az emberek 10%-ára jellemző racionalista személyiségtípuson belül a nők 0,9%-ára jellemző "hadvezér" személyiségtipusba tartozom, 17. vagyok.)
2013. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
ugye tudod hogy ez az iq tesztes baromág már rég megbukott és semmit nem mond el egy emberről?
2013. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
10:35 hmmm, én meg lángelme vagyok a teszt alapján.
2013. júl. 6. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!