Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magas IQ is megnehezíti az...

A magas IQ is megnehezíti az ember életét?

Figyelt kérdés

Nekem az a tapasztalatom, hogy igen (ezt nem dicsekvésnek szánom). Így nehezebb beilleszkedni egy társaságba, mert például jobban hagyatkozunk a racionalitásra, mint az érzelmekre, és ezt megsínylik az emberi kapcsolatok, vagy rengeteg dolog, amiért az átlagember oda van, az a számunkra közömbös (ilyen telefon-olyan autó). Viszont kevésbé találunk az igényeinknek megfelelő szintű dolgot, amivel a szabadidőben ki tudnánk kapcsolódni.

Úgy vélem, hogy az ember által létrehozott világ nagyjából a 100-as IQ köré épül, mert a többségnek akar megfelelni. Más is így látja ezt?



2013. júl. 6. 08:54
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

E táblázat szerint az én típusomat értik meg legkevésbé a nők. Így én már mindent értek :)

[link]

2013. júl. 6. 12:05
 22/30 Justicar ***** válasza:
Az egyik legritkább dolog a földön, az ember aki okos, és boldog
2013. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

21: Jéé! Én meg se találtam ezt a táblázatot!:)

Még a betűk közt is elkeveredtem.

2013. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

21: De 7,4 % megért!

Szerinted a nők 7%-ánál több volna egyébként is jó partner BÁRKINEK is???:)

2013. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

21: Na, engem 2x annyi férfi ért meg, mint nő!

Most már értem, miért csak fiú barátaim voltak mindig!!!:D

2013. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
14:16 nem 7.4 az, csak 5.1 (INTJ). A potenciális partnerek arányát tekintve ez azért mégiscsak tizedannyi, mint az 53.1. :)
2013. júl. 6. 15:39
 27/30 A kérdező kommentje:
Egyébként nem hiszek abban, hogy az ember csak ilyen vagy csak olyan lehet. Ez időben változhat, mert lehet változtatni a személyiségen.
2013. júl. 6. 15:41
 28/30 anonim ***** válasza:

Igen és igen.:)

De más szűrőfeltételek az 53%-os embernek is megritkítják a lehetőségeit.

És a felismerőképességen múlik, hogy mennyi idő alatt látod meg, hogy valaki valóban jó partner, vagy csak annak látszik. Sokan egy egész életet lehúznak úgy egymás mellett, hogy csak a végén döbbennek rá erre. Mások 4 évet, megint mások az ismerkedés során kiszűrik az illetőt.

2013. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
az a lényeg, hogy be akarsz e illeszkedni vagy sem,ez nem az iq magaságátol függ, lehetsz te 160 iq val rendelkező egyén, akkor is beilleszkedhetsz az ugymond átlag emberek közé, csak az a lényeg, hogy probálld mellőzni a racionalitást, és annak az ellentétjét csinállni, amit a racionalitás diktál, mert az átlag emberek nem hagyatkoznak nagyon sokszor a racionalitásra, inkább az érzelmekre, ezt probálld meg te is... veled együtt sokamn éreznek igy, mert a szociális iq juk alacsony, de lehet ezt fejleszteni.ÉRZELMEK,ÉRZELMEK,ÉS ÉRZELMEK,ez a fontos ahhoz hogy átlagosabb legyél... ha akarsz még valamit csak irj üzibe :D :D :D
2013. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 oreghiba válasza:
Régi a kerdes, de azert irok. Reszben egyet ertek (magam is hasonlo helyzetben vagyok). Viszont ez nem feltetlenul fugg a magas iQ-tol. El kell fogadni, hogy az emberek nagy része érzelmek alapján dönt. Ehhez kell vmilyen modon alkalmazkodni. EQ szinthez talan ennek nagyobb köze lehet. Az érzelmi intelligencia szerintem fejleszthető
2016. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!