Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor mi van a halál után?

Most akkor mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Már vagy 2 hete ezen kattog az agyam (beszélgetnék erről másokkal is a környezetemben de valahogy nem megy nem akarom őket lehangolni, legjobb barátnőm meg szinte még gyászol szóval ezzel a kérdéssel magamra maradtam...)

Megpróbálom összefoglalni mikre is gondolok.Szóval az egyik hogy megszületünk,élünk,meghalunk ennyi és nincs tovább ezt leírni könnyű de ha végig gondolom beleborzongok ,elképzelem hogy hogy is zajlik le egy purgatóriumi folyamat vagy ahogy a kihűlt test szószerint elrothad a föld alatt és csak ennyit ér az élet ( ekkor nagyon lehangolt leszek ,sírás kerülget és ezt hallgatom: http://www.youtube.com/watch?v=5Lt_lFTBrNI ha meghallgatod talán átérzed amit én), és akkor eszembe jut hogy ez értelmetlen hisz annyi élettelen bolygó van de a Föld itt van és él , szóval ez nem lehet csak véletlen --> léteznie kell valaminek ami irányít,létrehoz.

A másik amire gondolok hogy van túlvilág, de mit is csinálnak a lelkek a túlvilágon, van e egyáltalán feladatuk?Vagy netán az idők végtelen végzetéig pl.:golfoznak? Ez amit leírtam kicsit szkeptikusan hangzik de valamiért hiszek benne, nem éppen szórakoznak lehet hogy lélek vándorolnak vagy más életképes bolygón születnek újjá .



Még van egy pár teóriám és szívesen boncolgatnám de egyszerre sok lenne , szóval akit szintén érdekel ez a téma az mondhatja



2013. júl. 12. 01:17
1 2 3
 1/25 tredecim ***** válasza:
2013. júl. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
ha megnézed az egész mindenség egy nagy körforgás valaminek a vége egy új dolog kezdete, halálodkor megszűnik az öntudatod később újra létrejöhet egy másik testben, hiszen mikor megszülettél gyakorlatilag akkor is a semmiből jött létre az öntudatod, meg aztán van a lélek elmélet amikor emberek látták magukat mikor meghaltak, pl egy vak nő is látta magát és a környezetét és miután újraélesztették pontos leírást adott a kórházról, olyan helyekről is amiket látással rendelkező emberek is alig vagy egyáltalán nem láttak
2013. júl. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Justicar ***** válasza:
Sovngarde :D
2013. júl. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már párszor részem testen kívüli élményben, azaz a tudatom egy testen kívüli aspektusban létezett és figyelte meg a külvilágot.

Ezekből nem nehéz azt a következtetést levonni hogy:

-A tudatunk létezik a testünk nélkül is, azaz annak halála után sem szűnünk meg létezni, mivel mi nem a testünk vagyunk, az csak egyfajta hardware.

2013. júl. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Az, hogy van élet a Földön még nem jelent isteni csodát. Ahogy írtad, rengeteg bolygó van még a Világegytemben, máshol is létezhet ugyanolyan vagy akár más jellegű élet mint amilyen itt van.


A haláltól szerintem minden ember retteg, pláne, ha ilyen szinten végiggondolja a következményeit. Amikor az ember képes lett felfogni az elmúlást megjelentek az első vallások is, hogy el lehessen viselni a folyton ott lebegő halál gondolatát.


Józan ésszel egyvalamiben tudok reménykedni, hogy a közeljövőben eljut arra a szintre a tudomány, hogy a halál már nem egy szükségszerű, elkerülhetetlen dolog lesz, amibe jobb beletörődni, mert tenni nem lehet ellene.

2013. júl. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

"A tudatunk létezik a testünk nélkül is, azaz annak halála után sem szűnünk meg létezni, mivel mi nem a testünk vagyunk, az csak egyfajta hardware."


Ha megsemmisül a hardver a szoftverből sem marad semmi.

2013. júl. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
4-es jól megfogta a lényeget: a létünk inkarnációk sorozatából áll, minden egyes inkarnációnk egy állomás, tulajdonképpen egy vizsga, hogy mennyire tudunk fejlődni. Ha el/megbukunk, jöhet az ismétlés, ahogy a suliban az évismétlés.
2013. júl. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"halálodkor megszűnik az öntudatod később újra létrejöhet egy másik testben"


Emlékszel valamire az előző életedből? Feltételezem, hogy nem. És ez azt is jelenti, hogy nem lehet beszélni a tudat újjászületéséről vagy folytonossgáról.

2013. júl. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megsemmisül a hardver a szoftverből sem marad semmi."


Másba nem tudtál belekötni? :)

Akkor egy másik példa hogy a gyengébbek is értsék:

A testünk egy autó aminek mi ülünk a volánja mögött. Ha elromlik az autó átülünk egy másikba és megyünk tovább.


Utolsó:

Az ember sokszor az egyetlen élet alatt ért behatásokat is nehezen viseli, sok ezer élet emléke pedig kibírhatatlan terhet, bűntudatot jelentene. Ezért vannak blokkolva a tudatunkban az előző életeink emlékei.

2013. júl. 12. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
Én is nagyon sokáig és sokat gondolkodtam ezen, és kínzott az a tudat, hogy a halál után nincs semmi, akkor mi értelme az egésznek vagy egyáltalán miért élünk? Tavaly nyáron találtam rá Dr. Michael Newton - Lelkünk útja (4 részes) című könyvére, amely valamelyest megnyugtatott. Szerintem olvasd el te is, érdemes! :)
2013. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!