Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a nevemről, mi...

Mit gondolsz a nevemről, mi jut eszedbe róla? (Lehet, megváltoztatom. )

Figyelt kérdés

Egy ma már viszonylag gyakori név a keresztnevem, de amikor születtem huszonvalahány évvel ezelőtt, még csak 1 embernek volt ez a neve rajtam kívül a városunkban - na nem mintha a gyakoriság bármit is rontana vagy javítana egy néven, csak sokan ezzel jönnek, hogy ezt is figyelembe kell venni, pedig szerintem lényegtelen.

Mindenki azt mondja, hogy gyönyörű név, de nekem még ennyi év után is rettentően idegen, és nem is illik hozzám szerintem (erről még nem kérdeztem meg másokat, mert nem azon a néven szólítanak sehol, kivéve a hivatalos helyeken). Nem tudom, hogy az embereknek tényleg ilyen nagyon tetszik ez a név (rengetegen mondják), vagy csak sajnálnak a nevem miatt, és ezért mondják. Ez a név a Dorina.

Semmi negatív élményem nem kapcsolódik hozzá, sőt Apukám csak akkor hív így, ha valami nagyon jó híre van számomra, de mégis csak nagyon ritkán nevez így. A szüleim mindig is egy másik hasonló, de önálló néven (ami nem becenév) szólítottak (kivéve Apukám a fent említett esetekben), és mindenki más is azon a másik néven szólít. A másik név kevésbé szép az emberek szerint, de hozzámnőtt, és én imádom! Sosem adhattak volna nekem jobb nevet! És még illik is hozzám.

A Dorina nevet pedig nagyon idegennek tartom még más lányok esetében is. Az egy dolog, hogy sok kislánynak adnak mostanában ilyen nevet (az utcán hallom gyakran), de ennek ellenére kissé öregesnek tartom (vagyis inkább középkorúasnak). Rajtam kívül 2 hasonló korú (kicsivel fiatalabb) Dorinát ismerek személyesen, mindketten nagyon hasonló stílusúak (külsőre), mint én, és szerintem nem is illik hozzájuk sem ez a név.

Nem azért tettem fel a kérdést, hogy helyettem döntsetek, hanem mert Édesapám szeretné, ha adnék még egy esélyt a Dorina névnek, mielőtt megváltoztatom arra a másik hasonlóra, amin mindig is szólítottak, ezért végzek "közvélemény kutatást".

Azért a változtatáson gondolkodok, mert már van egy másik anyakönyvezett keresztnevem is a Dorina mellett, és nem akarnék ezek mellé egy harmadikat, inkább lecserelném a Dorinát. Így is 4 nevem lesz, mert a vezetéknevemet meg akarom tartani, és a Vőlegényemét is felveszem - akkor tervezem a keresztnév változtatást is. (Nagyon jól hangzana a tervezett nevem, és darabonként egyik név sem hosszú, emiatt ne aggódjatok.:)



2013. júl. 30. 23:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A Dorina név szerintem nagyon szép, olyan fiatalos és mégsem teljesen komolytalan, hanem simán szép, nem tudom, felnőtteknek is jó, de nem öreges.

A Dorka például nekem egyáltalán nem tetszik, max egy kislánynak tudom elképzelni. Húgom Dorottya, néha őt hívják Dorkának, de ő is utálja, mert azt mondja olyan kisbabás név. Szerintem is. Felnőtt nőnek el sem tudom képzelni, furán hangzik.

De persze a te döntésed, úgy legyen ahogy te akarod.

2013. júl. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es! Köszönöm neked is! :) Annyit fűznék meg hozzá, hogy a 2. anyakönyvezett nevem nem kislányos, hanem gyönyörű, nőies név. Ezért könnyebben merem vállalni a Dorka nevet.
2013. júl. 31. 02:01
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom,szerintem szép név,de nekem tetszenek az ilyen Norina,Dorina,Florina nevek.
2013. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetlen egy Dorina nevű ismerősöm sincs, úgyhogy nálam kimarad az a faktor, hogy egy szeretett/gyűlölt személy után ítélem meg a nevet.

Nekem nagyon fiatalos hangzása van. Leginkább egy mai 14-16 éves agyonsminkelt fiatal csitri ugrik be a név hallatán.

Alapvetően szerintem teljesen jó név, de a Dorka sokkal jobban tetszik.

2013. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy a Dorka az becenév. A Dorina meg egy nagyon szép, neked anyakönyvezett neved. Nekem alapból a "D" betűvel kezdődő nevek nagyon tetszenek, olyan fenséges, Dicsőséges, előkelő hangzásúak. :)
2013. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Szerintem gyönyörű név nem is értem mi bajod vele....
2013. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Van egy Dorina nevű évfolyamtársam, ő nem a szíve csücske senkinek se, de előtte ismertem már Dorinát is, és ő aranyos volt.

Amúgy én nem szeretem ezt a nevet, szerintem elég giccses, viszont a szüleid ezt adták neked, nem csodálom, hogy nem akarják, hogy megváltoztasd. Én sem szeretem a saját nevemet, szinte senki se, nekem is van becenevem, meg már megszoktam, szóval... (én Ági vagyok :D)

Egy külön kérdés: Miért hívnak szinte minden második fiút/férfit Bálintnak?

2013. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! :) Jó, hogy ennyi véleményt olvashattam, mert eddig csak azt hallottam másoktól, hogy a Dorina név tetszett nekik, a Dorka nem; de ezek szerint ez nagyon változó, és örülök, hogy a Dorka név nem csak nekem tetszik. Én is imádom a "D"-vel kezdődő neveket, de természetesen sok másikat is. :)

Csak Édesapám nem örül, hogy a változtatáson gondolkodom, de Anyát nem zavarja, mivel alapból Dorkának szantak.

Nem tudom, én csak 2 Bálintot ismerek.

2013. júl. 31. 23:24
 19/25 A kérdező kommentje:
Ja, és örülök, hogy nem öreges!
2013. júl. 31. 23:33
 20/25 anonim ***** válasza:

Én is Dorka vagyok mindnekinek. Amúgy meg Dóra:) A Dorina név nem tetszik.


Viszont sajnos egy dolgot rosszul tudsz. Ha a vőlegényed nevét felveszed az majdnem mindenhol ingyenes, (Személyi, útlevél, jogosítvány kivétel) viszont ha mellette szeretnél a keresztneveden változtatni azt külön kérvényezni kell, az illetéket ki kell fizetni és utána még mindig dönthetnek úgy, hogy nem módosíthatod és akkor buktad a pénzt.

2013. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!