Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 23 évesen érett egy nő a...

23 évesen érett egy nő a gyerekvállalásra? Nem fizikailag, hanem lelkileg és szellemileg értem.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne az? Ha valakibe megfogalmazódik hogy gyereket szeretne, szerintem nincs mire várni tovább. Optimális minden úgysem lesz sosem.
2013. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyéntől függ szerintem. Van aki 18 évesen is normálisan tudja nevelni a gyerekét, van aki meg 35 évesen is úgy viselkedik a gyerekével mint egy éretlen kamasz.
2013. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23évesen szültem az első gyerekemet, azaz majdnem 23 voltam 2 hónap híján. A másodikat 26 évesen. Ég és Föld a különbség. Csak 3 év telt el de a terhesség sokkal nehezebb volt másodszor. A lányommal sokkal ösztönösebb, rutinosabb voltam a szoptatás könnyebben ment, nem féltettem ennyire agyon mint most a fiamat, viszont most higgadtabb vagyok és nem készülök ki annyira mondjuk egy betegségnél mint a lányomnál. Ami a legjobb, hogy már van egy nagy 4 éves lányom és túl vagyok a nehezén. Mondják hogy kicsi kis gond stb, de én nem így látom nem élem meg jól a babás első éveket mert olyan kis tehetetlenek, kiszolgáltatottak, alig várom hogy a fiam is megnőjön.
2013. ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zabmester ***** válasza:
100%

Hát pedig erre a kérdésre nem lehet így választ adni, maximum abban a kérdésben, hogy fizikailag érett-e, de még az is csak általános jellegű. Lelkileg, szellemileg nagyon eltérő lehet személyenként (de ugyanezt mondanám akkor is, ha azt kérdeznéd, hogy 30 évesen érett-e, mert mindenkinél más és más).

Inkább úgy mondanám, hogy alapvetően _elvárható_ egy ennyi idős nőtől, hogy ilyen helyzetben is helyt tudjon állni, de ez nem azt jelenti, hogy _akarnia_ is kell ennyi idősen gyereket, mert az is teljesen rendjénvaló, hogy még más dolgok fontosabbak neki.

De ha arról van szó, hogy 23 évesen valaki gyereket szeretne, én nem mondanám azt, hogy a korából adódóan biztosan éretlen, mert semmi nem zárja ki, hogy már érett legyen a gyermekvállalásra. Ettől függetlenül nagyon sok hasonló korú nő van, aki még egyszerűen nem tart ott, hogy gyereke legyen (nem csak anyagilag, vagy tanulmányok miatt), mert (még) nehezen mondana le olyan dolgokról, amiket gyerek mellett már egyáltalán nem, vagy csak ritkábban/körülményesebben tudna megoldani.

2013. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!