Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek a félelmeimmel?

Mihez kezdjek a félelmeimmel?

Figyelt kérdés
Betegségektől kezdve ezotérikus dolgokig, szellemekig, átkokig... Minden nap valamitől rettegek. Van amikor elfelejtem őket, de aztán eszembe jutnak és belegondolak abba, hogy ha elfelejtem, attól még megtörténhet... Nem létező dolgoktól is félek, ami lehet akkor bizonyított is hogy nem létezik. Odáig fajultak már ezek a dolgok, hogy meglátok magamon egy foltot és rögtön azt hiszem, hogy démon van bennem.(ez csak példa volt) Meg például köhögési ingerem van és annál is kitalálok valamit. Tegnap anyukám evett, és szót ejtettem a félrenyelésről és tényleg félre nyelt. Per pillanat most ezen félek, hogy mivan-ha megint. Tudom, nem szabad ilyenekre gondolni, de mindig kell hogy legyen valami... Néha meg csak úgy megnyugszim mintha semmi nem lenne. Aztán megint rámtör. Egyszerűen nem tudok mit csinálni, már teljesen hülye lettem, bebeszélek magamnak különböző tüneteket stb... Mit csináljak?

#betegség #félelem #ezotérikus dolgok
2013. aug. 9. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsősorban azt ajánlanám, hogy kösd le magad és a figyelmedet olyan dolgokkal amit szeretsz csinálni: festés, rajzolás, éneklés, írás...Tök mindegy, csak csinálj valamit, hogy eltereld a gondolatidat! Ha továbbra sem tapasztalsz pozitív eredményt, irány a pszichológus! Ez már beteges, amit csinálsz. És ne ellenkezz, mert ő is csak jót akar neked - feltéve persze, ha jót választasz.
2013. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj pszichológushoz.

Vagy ha ennyire unatkozol, hogy ilyen hülyeségekre gondolsz, foglald el magad valamivel. Az ember bárhol bármikor bármitől meghalhat (és egyszer meg is hal), de minek aggódni ezen addig??? Inkább próbáld meg addig a legjobban kihasználni az életedet.

Egyébként ha néha rámtör ilyen túlvilággal kapcsolatos félelem (pl a démonos amit írtál), akkor én arra szoktam gondolni, hogy ha eddig nem történt velem ilyen helyzet, akkor most ugyan miért történne?

2013. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Antimod ***** válasza:

Ez egy általános szorongás nálad, úgy tűnik, tárgytól független. Maga a szorongás a fontos neked, lényegtelen, mi váltja azt ki.

Meg kellene próbálnod lazábban kezelned az életet. Nagyon sok mindent nem ismerünk, és emiatt feltételezünk olyan kölcsönhatásokat is, amelyek valószínűleg nem léteznek (pl. anyukád miattad nyelt félre -> honnan tudod, hogy nem pl. egy jövőképet láttál, mikor megkérdezted -> vagyis rögtön nem te vagy az okozója!).

Szóval nyugi. Magával az állandó aggódással, vagyis állandó stresszel is ártasz magadnak, nem érdemes.

2013. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne félj...365x szerepel valamilyen formában a Bibliában.

http://www.youtube.com/watch?v=uuNHcIohz08

2013. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha legalább a félelemtől nem félnél, rögtön átlényegülne az egész cucc egy izgalmas kalanddá...
2013. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!