Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez pedofília? Büntethető?

Ez pedofília? Büntethető?

Figyelt kérdés
Ha az interneten, egy chaten, egy 13 éves lánynak perverz dolgokat ír egy 18 éven felüli személy? Hogy miket csinálna vele, meg ilyenek..
2013. aug. 15. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
igen
2013. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Igen. Főleg ha tudja is, hogy 13 éves.

A lány apja/anyja helyében megkeresném az illetőt és az tuti, hogy két perc után sírva könyörögne, hogy hívják a rendőrséget....

2013. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A pedofil a serdülőkor előttiekhez vonzódik, szóval nem 13, hanem 8-10 évesekhez.

Amire te gondolsz, az büntetőjogilag megrontás.

"198. § (1) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez, vagy ilyen személyt arra bír rá, hogy mással szexuális cselekményt végezzen, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személyt arra törekszik rábírni, hogy vele vagy mással szexuális cselekményt végezzen, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Szóval: ha csak annyit ír, hogy mit csinálna vele, hogy d*gná meg, stb., az jogilag nem büntethető. Ha már unszolja, hogy szexeljen vele, akkor már igen.

De egyébként soha nem értettem, miért nem tiltjátok le chatről az ilyeneket? Nem muszáj minden perverz barmot végighallgatni!

2013. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és ha nem tudnak róla szinte semmit, csak a chat nevét? Akkor hogy fognak az illetőre rátalálni? Ráadásul olyan oldal, amire reggelni sem kell...
2013. aug. 15. 21:24
 5/13 anonim ***** válasza:
3: Szerintem a kérdező az a 18 éven felüli és be van tojva, hogy elkapják....
2013. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ip cim ;)
2013. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az. :DDD Egy ismerősömmel történt a dolog. :)
2013. aug. 15. 21:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne kamuzzál kérdező, tuti te vagy az :D:D
2013. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
IP-cím.
2013. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát persze ! Itt minden mindenkinek az ismerősével történt meg....
2013. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!