Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít, hogyha...

Titeket nem idegesít, hogyha be van dugva a fületek, és megkérdezik, hogy mit hallgatsz? Ugyanez az olvasással. Csak szerintem bunkóság?

Figyelt kérdés
Valaki buszon, iskolában, váróteremben, meg elég sok helyen mindig indíttatást érez arra, hogy kérdezősködjön, meg érdeklődjön, hiába olvasok, zenét hallgatok. Én nem szeretek ismerkedni. Most komolyan én lennék a bunkó?
2013. aug. 19. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én szívesen válaszolok. Zenét nyilvánosan nem hallgatok, buszon szoktam ugyan olvasni, de még soha nem kérdezték meg, hogy mit. Mondjuk lehet, hogy látták, hogy sakkos könyvről van szó.
2013. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezért hallgatok zenét mindenhol fülhallgatóval, mert nem szeretek beszélgetni, ismerkedni. De van olyat akit nem érdekel. Tegnap odajött hozzám egy nő a vasútállomáson és megkérdezte, hogy mit mondtak a hangosbemondón. Nyilván nem elég feltűnő a fülhallgató.
2013. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Én sosem hallgatok zenét, ha emberek között vagyok. Szerintem alap illendőség, hogy ODA figyelek, AZOKRA az emberekre, akik között vagyok. Pl. hogy halljam, hogy mit kérdeznek. Az, hogy valaki elszigeteli magát másoktól, kerüli a tekintetüket, nem akarja hallani őket, nem figyel a környezetére oda ott, ahol van, nem vesz részt benne, számomra bunkóság. Balesetveszélyes is másokra nézve is, pl. nem hallod, hogy csönget a bicikli, kiabál egy ember, hogy vigyázz, kizárod magad, a környezeted érzékelését, evvel másokat is veszélybe sodorsz. Nem hallod a közlekedés zajait (érkezik a villamos, a metró, nem lépnek arrébb, másokra rálépnek, oldalbakönyökölnek, mert nem hallják, hogy ott vannak mellettük...) mintha bekötött szemmel akarnál vezetni... én félek az ilyen bedugott fülű emberektől, emiatt.
2013. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy nem,engem is rohadtul idegesít.

Utálom mikor utcán,buszon,buszmegállóban oda jön egy idegen és kérdezősködik.

2013. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik, ugyan miért kéne egy unalmas orvosi rendelő várótermében az ottani közegben "részt vennem" ?Tudom mikor következem és ennyi. Arra kellene vigyázzban állva várakoznom, hogy valaki épp megszólítson, kérdezősködjön, esetleg az idős nénik betegségeit kellene hallgatnom, mert akkor nem vagyok bunkónak bélyegezve? :D Abszurd. Ezekre a helyekre nem dolgozni, meg haverkodni megyek, úgy gondolom az udvariasság nem ott kezdődik, hogy nem kötöm le magam egy olyan helyen ahol várakoznom kell. Aki nem extrovertált az máris bunkó? Nem szeretek ismerkedni, ennyi. Annyiban igazad van, hogy vannak olyan fülhallgatósok akik nem figyelnek oda a közlekedésre, de én körülnézek mindig, odafigyelek, leszálláskor felszálláskor kiveszem a fülest.
2013. aug. 19. 20:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért szoktam ez válaszolni:


-Mit olvasool???

-Könyvet.

-Érdekes?

-Ha nem lenne az, nem olvasnám


vagy:

-Mit hallgatsz?

-Zenét :D

-Milyet?

-K**va jót!

2013. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5: Mert nem csak várakozol egy légüres térben, hanem vannak ott zajok, történések, egy csomó inger, amire állandóan reagálni kell. Pl. minden percben érkezik be új beteg, aki érdeklődik, ki az utolsó, van-e benn valaki, és menet közben előreveszik azokat, akik rosszul vannak, akik nem tudna ülni pl., aki várandós, ezek ahogy kiderülnek, az is mind infó arra nézvést, kik vagyunk mi akkor ott, akik várunk, és hogyan módosul a bemeneteli sorrend. Ki jött időpontra, ki melyik orvoshoz vár, melyik orvos myiolen, stb. Egy csomó fontos infó. Engem spec. érdekel, úgy érezném, kimaradok valamiből, ha nem figyelek. Eseménydús minden ilyen helyzet, egyáltalán nem érdektelen, és nem azért, mert konkrétan valakivel beszélek, de természetesen több értelmező gesztus és félmondat elhangzik a betegek között. Valahogy természetellenes, ha valaki nem vesz ebben részt, és nem is tudom megérteni. Ő sosem tud semmiről, ami kéne ahhoz, hoyg eligazodjon a helyzetben, és úgy kell arrébb lökdösni, meg külön erőfeszítéseket tenni, hogy közöljük vele a változásokat. Közösségdinamika van, amit ő megbont.
2013. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez azért túlzás, úgy beszélsz erről, mintha valami rendezvényről lenne szó. Ezzel az erővel otthon se hallgass zenét, sőt soha, mert mi van, ha nem hallod meg, hogy a szomszéd épp lehúzza a budit, és az okoz valami csőtörést, vagy épp a szomszéd fütyörészik, és nem hallod meg, és akkor nem tudsz további következtetéseket levonni a személyiségéből. Könyörgöm, ne kelljen már másoknak vigyázzba állnom, és kényszerközösségbe betuszkolni, ott van x másik beteg, kérdezze meg attól, hogy ki volt itt utoljára, zargasson mást, engem nem érdekelnek mások, se mások beszélgetése, semmi. Örülök, ha akkor van szabad fél órám, 1 órám, hogy olvasgathassak, elmerülhessek a gondolataimban zenét hallgatva. De konkrétan a kérdésem az idétlen, nem létfontosságú kérdésekre lett feltéve. Miért kell megkérdezni, hogy mit hallgatok? Ez szerintem irritáló. Na mindegy. Hallottál már amúgy az introvertált embertipusról?
2013. aug. 19. 20:51
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Engem is ku.rvára idegesít! Átérzem a helyzeted! Kedvencem az, hogy mostanában Trónok harcát olvasok buszon, és megkérdezik, hogy mi az, pedig minden bal oldali lapra rá van írva, hogy Trónok harca... -.-'
2013. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szerintem nem bunkóság mert érdeklődnek irántad, csak nem mindenki tudja, hogy te most nem akarsz kommunikálni és el szeretnél mélyedni valamiben.

ezt a testbeszéddel reakciókkal lehet valamennyire talán kontrollálni amikből jobban közérthetővé teheted hogy most nem akarod hogy zargassanak.

mikor zenét hallgatsz például kerüld a szemkontaktust, szemkontaktus nélkül elvileg kevésbé érdeklődnek mivel nem tudják olyan könnyen elkezdeni a kommunikációt.

biztos vannak még ilyen aszociális introvertált viselkedési formák amikkel lehet fokozni ezt a tudat alatti ösztönös érzést a zárkózottságra.

2013. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!