Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan érzik magukat ettől...

Jogosan érzik magukat ettől többnek az emberek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egyik kolléganőm teljesen kiakadt, mikor megtudta, hogy engem a szüleim eltartottak 21 éves koromig és még most is sokat segítenek, bezzeg ő már 18 éves kora óta teljesen önellátó.

Rákérdeztem, hogy és te ettől most többnek érzed magad? Erre az volt a válasz, hogy igen, mert ő többet tud az életről.

Elkezdtünk vitatkozni, hogy ez nem jelent semmit, nem ez határozza meg, hogy ki mennyire "szívós". Megbecsülöm azt is, amiért én dolgozok meg és mérhetetlenül hálás vagyok a szüleimnek is a segítségért. Viszonzom nekik sok szeretettel, törődéssel.

Ha megtehetik, miért ne segítenék az egyeten lányukat? Attól, hogy mi is szegények lennénk, még nem lenne jobb mások élete.

Én is ugyanúgy odateszem magam a munkahelyemen, mint bárki más, soha nem hallhatnak nyafogni.

Szerintem ez nincs összefüggésben azzal, hogy ki mennyit ér.



2013. aug. 28. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs igaza. Sok szülő még akkor is segíti a gyerekeit, vagy az unokáit, ha már régen felnőttek. Ez lenne a természetes. 18 évesen nem küldi el a háztól őket.
2013. aug. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű Te szebb vagy nála, és nem tud hogy beléd kötni...valamivel neki is ki kell tűnni, a szerencsétlenjének...
2013. aug. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, valahogyan beléd kellett kötnie, direkt generált vitát. Az ilyen embereknél meg kell tanulnod, hogy nem mész bele! Akkor elégedett, ha felidegesít! Lezárod annyival, hogy "igen, neked biztos angyon nehéz volt". Erre nem fog tudni mit mondani, otthagyod.
2013. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs igaza, de az ilyenekkel kár vitatkozni, mert úgysem mész vele semmire. Hagyd rá.
2013. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden munkahelyen kell valaki, akit utálhatnak, így működik a csoportszellem. Még mindig jobb, mint ha hozzád sem szólnának, de az igaz, hogy kell legyenek sablon válaszaid, amelyekkel lepattintod, mielőtt teljesen elmérgesedik a helyzet.


A kérdésedre: normális esetben a család úgy működik, hogy segítik egymást a felmenők és a lemenők. A nagyszülő vigyáznak a gyerekre, ha kell, cserébe segítünk gondozni a dédit, ha kell, főzünk egymásnak, segítünk, ahol tudunk. Nem hagyjuk magára a másikat, mert család vagyunk. Ha ő 18 éves kora óta önálló, akkor sok küzdés van mögötte, ami miatt megkérgesedett a szíve, és nem tudja elviselni, ha körülötte valakinél jól működik a család. Sajnálom szegényt, és tényleg nem érdemes vitatkozni vele.


Én attól érzem magam többnek, hogy van egy összetartó családom.

2013. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!