Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan vagyok féltékeny?...

Jogosan vagyok féltékeny? Miért ilyen az élet? Ne is tanuljak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy körülöttem olyan emberek kapnak meg mindent, akik nem érdemlik meg. Alig tanulnak, de külföldön nyaralnak, androidos telefonokat kapnak, pedig végigpuskázzák az évet, vagy full kettesek. És én mit kapok? Csak a biztatást, hogy tanuljak, tanuljak, tanuljak, dolgoztam egész nyáron, de el kellett rakni a sulira a pénzt. Az az ajándékom, hogy a nagyszüleim megveszik nekem a füzeteket iskolakezdésre. Ráadásul az utolsó héten is csak tanulok. Most mondhatjátok, hogy majd ők megszívják, szépen pofára esnek a nagybetűs életben, de nem fognak, mert a külsejük és a pénzük miatt elhelyezkednek kapcsolatokkal, és olyan élményeik lesznek a tinédzserkorból, amiket én már soha nem fogok tudni pótolni. Amikor kitűnő voltam akkor sem kaptam semmit, néha valaki odadobta, hogy ügyes vagy. Nem akarom a szüleim hibáztatni, de pl a tanulmányi utakat is csak azoktól kérdezik meg, akikről tudják, hogy van rá pénzük, így sosem leszek előrébb. Teljesen haszontalannak érzem a tanulást, sokan azzal tömik a fejem, hogy ha nincs pénzünk akkor felesleges. De most akkor mit csináljak? 18/L

2013. aug. 27. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A tanulás sosem haszontalan! Saját tapasztalat! Mi nagyon szegények voltunk gyerekkoromban, és mindig azt mondták a szüleim, nagyszüleim, hogy tanuljak, hogy nekem jobb életem legyen, mint nekik. És sikerült! Jó munkám van! Olyan helyekre jutottam el a munka kapcsán, amiről mások csak álmodnak. Szerintem nem gond, ha az igazán nagy élmények nem tini korban, hanem fiatal felnőttként érnek :) Egyébként a tanulás nyilván nem garancia a sikeres élethez, de enélkül még ennyi esélyed sem lenne!
2013. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne mások érdekeljenek! Ezzel csak kreálsz magadnak egy újabb gondot,ami még lelkileg is megterhel (én is így voltam..)Saját céljaid legyenek,azokért küzdjél. Hidd el sokan vannak, akik meg rád irigykednek vagy irigykedhetnének.
2013. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár alapvetően jól látod a dolgot, hogy milyen unfair az élet, azért van egy nagyon fontos dolog, amit nem értesz.


Igen, a puskázós, gazdag ismerőseid valószínűleg később is el fognak helyezkedni, és egész életükben gazdagok lesznek úgy, hogy nem érdemlik meg. Rengeteg élményt gyűjtenek most is, és később is.


De tudod mi felett siklasz el? Hogy ez rád nincs hatással. Neked van egy saját életed, és ha tanulsz, keményen dolgozol, akkor eljuthatsz egy jó szintre, klassz állással, normál anyagiakkal. Ha viszont nem tanulsz, nem dolgozol, végérvényesen lecsúszol, és a gyerekednek annyi se lesz, mint neked, még rosszabb helyzetből fog indulni.


Szóval ne azért tanulj, mert fair, mert aki jobb, annak lesz boldogabb az élete, hanem magad miatt, az unfair, hátrányos helyzetedből hozd ki a legtöbbet.

2013. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Okos csajszi vagy, az biztos...látod a lényeget.

A helyzeted egyébként ismerős..ha a szeretteidnek több pénze lenne, többet kapnál. Így marad a jó szó..

18 éves vagy, gondolom igazi bombázó..már csak annyi teendőd marad, hogy tanulni,tanulni, tanulni..


...egyáltalán nem felesleges, csak még nincs olyan végzettséged, ami piacképessé tenne...legalább egy közép, vagy felsőfokú nyelv, emelt érettségi, és egy egyetemi bejutás..

akkor szeretném, ha panaszkodnál...de addig?


ezzel együtt a kérdésed több pontban jogos(nak látszik)

2013. aug. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!